SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potreningowe wesołości czyli spam u Massami

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99771

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Massami
a to C1(bo chyba tego nie możesz przeskoczyć z tego co zrozumiałem) to co to za podciąganie jest i w ogóle jak wygląda ten Lafay w dniu w którym musisz robić to podciąganie?
rozumiem że problem jest z wykonaniem nawet jednego powtórzenia,tak?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
C1 to podciąganie się z kąta prostego do brody nad drążek.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Queblo

Dzień wygląda tak pompki z nogami wyżej, pompki rzymskie, to właśnie pociąganie z kąta prostego, przysiady na jednej nodze, ćwierć skok, spięcia łydek, spięcia brzucha, unoszenie nóg do klatki piersiowej w zwisie, no i K2 ale tego nie jestem w stanie wytłumaczyć .

Tak, nie potrafię wykonać ani jednego powtórzenia. Przynajmniej moja subiektywna ocena mi mówi, że nie opuszczam się tak nisko jak powinnam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Tak jak mówili wszyscy poprzednicy. Faze negatywną wykonuj. Osobiście jeszcze miesiąc temu nie robiłem żadnego podciągnięcia. Teraz wacham się w przedziale 6-7 powtórzeń.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Tak, nie potrafię wykonać ani jednego powtórzenia. Przynajmniej moja subiektywna ocena mi mówi, że nie opuszczam się tak nisko jak powinnam.

hę?
opuszczasz się do prostych rąk(prostych nie przeprostowanych!!!),to akurat jest przecież ta łatwiejsza częsc ruchu...

moja propozycja, z którą się mozesz nie zgodzić(bo to będzie ingerencja w Lafaya)
podciąganie robisz z pozycji wyjsciowej(czyli wisząc na prostych rękach na drążku). Ruch w górę przy pomocy krzesła lub partnera treningowego. Ruch w dół(czyli faza negatywna o której wszyscy piszą) samodzielnie powoli(nieco wolniej niż ruch w górę). Ważne jest byś ruch kontrolowała a nie spadała bezwładnie na tym drążku.
Chwyt? podchwyt,nie szerzej niż barki,najlepiej by było gdyby to była najbardziej naturalna dla Ciebie szerokość.
Ćwiczenie przerzucić na sam początek,bo wtedy jesteś wypoczęta,masz najwiecej sił.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-07-11 21:20:20

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wracam dzisiaj do treningu i potrzebuję Waszej rady co do tego nieszczęsnego podciągania. Przez C* oznaczę tu sobie opuszczanie się ( sama faza negatywna). W głowie kłębi mi się kilka pomysłów co do treningu i potrzebuję porady.

Zestaw I
C*->A2->D->C5->E... reszta po staremu

Zestaw II
C*->C5->A2->... dalej po staremu

Zestaw III
A2->D->c*->C5->.... po staremu


Czy może w ogóle powinnam wywalić jedno z tych ćwiczeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Ja bym wybrał albo zestaw II albo zestaw II bez C5

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po tygodniu obijania się wróciłam do treningu. Miałam wrócić wcześniej ale przypałętało mi się zatrucie pokarmowe jakieś i nadal trwa ale trochę się zmusiłam do treningu. Było 70% i dobrze bo mimo to nie bardzo wiem co się wokół mnie dzieje . Trening nawet nie szedł ciężko, ale jakoś tak czuję, że wstawać nie powinnam bo może zakończyć się niepowodzeniem

Rozgrzewka: Skakanka: 55,60,65 sekund + 3x10 damskich pompek

A2:6/6/6
D:10/10/10
C5:5/5/5
E:11/11/11
F:11/11/11
W:11/11/11
G:21/21/21
H:2/2/2
K2:10/10/10

Niestety spróbowałam jedną serię C* i doszłam do wniosku, że jeszcze jest to dla mnie za ciężkie i kontynuuję C5, które też zresztą do prostych nie należy jak dla mnie. Mam nadzieję, że następny trening pójdzie lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poranne bieganie już za mną

6x 4,5' biegu + 6x 0,5" marszu

Wyszło całkiem przyjemnie pomimo, że nie udało nam się dobiec dalej ale to taki drobny szczegół Ten tydzień to taki "powrót do formy", będzie na trochę innych zasadach niż standardowy tydzień planu ale w jakiś sposób ma nas przygotować do pełnych 30 minut biegu. Teraz już tylko śniadanie i po treningowy w jednym ( nie, nie biegam na czczo ale ciężko to nazwać śniadaniem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiejszy trening skomentuję następująco "". Już nie pamiętam kiedy czułam takie użycie moich mięśni i po raz pierwszy doświadczyłam takiej pompy, że przeszkadzała mi w wykonaniu ćwiczenia ( nie wiem czy to źle czy dobrze). Ogólnie ciężko było ale zadowolona jestem z siebie i czuję motywację do następnego treningu

Rozgrzewka: skakanka (60, 65, 70)" + 3x 10 damskich pompek

C5:5/5/5
A2:8/8/8
D:15/15/15
E:16/16/16
F:17/17/17
W:17/17/17
G:35/35/30 Poszło 100
H:3/3/3
K2:6/6/6 Obniżyłam ręce

Przełożyłam C5 na początek co miało bardzo dobry wpływ na technikę wykonania tego ćwiczenia co pewnie związane będzie z poprawą efektów ćwiczenia. Ćwiczenie D to jakaś masakra, ostatnie 4 powtórzenia w 3 serii zrobiłam chyba siłą woli a 17 powtórzeń ćwiczenia F to już spory wysiłek. Na następnym treningu dodaję ćwiczenia A3 i póki co sobie tego nie wyobrażam ale może nie będzie tak źle
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening domatora/armstrong

Następny temat

Trening domatora do sprawdzenia

WHEY premium