SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek odrazu po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Od jakiegoś czasu skończył mi się gainer Mutant Mass, którego piłem zawsze pod koniec treningu albo natychmiast po jego zakończeniu. Na razie nie kupuje kolejnej paczki bo chce troche dychnąć od gainera.

Więc robie tak :

natychmiast po treningu wypijam 50ml miodu wymieszanego z 250 ml wody a potem pije odżywke białkową WPC Protein plus ( miód, żeby zatrzymać katabolizm a białko , wiadomo, budulec ) a dopiero po godzinie jem konkretny posiłek, np, 150g. kaszy + 300g piersi z kurczaka i połykam kapsułkę omega 3.

Po 2 - 3 godzinach od ostatniego posiłku staram się zjeść kolejny posiłek, bardzo podobny jeśli chodzi o b/w/t do poprzedniego.

Wiem że organizm po treningu wchłania najlepiej produkty żywnościowe przez pierwsze 4 - 6 godzin po treningu, dlatego staram się wtedy dużo jeść białka i węgli.

I czy ten miód w ilości 50ml. zaraz po treningu powstrzyma katabolizm, czy lepiej go wypić więcej, i czy białko OD RAZU PO treningu jest aż tak bardzo ważne ?

Pozdrawiam Rufi.

Zmieniony przez - Rufi190 w dniu 2010-12-13 15:17:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
rzekłbym że białko po treningu siłowym może będzie ważniejsze niż ww a imo najlepiej uzupełnić razem ww i białko. 300g piersi z kurczaka jest zbędne za dużo 150 wystarczy

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
s.m.p.a. Dlaczego sądzisz że ww są mniej ważne NATYCHMIAST PO TRENINGU niż białko ? Przecież podczas treningu i 30 minut po jego zakończeniu następuje największy rozpad aminokwasów w mięśniach ( katabolizm ) i zatrzymać go można tylko węglami szybko wchłanialnymi. Tak czytałem wiele razy

Czytałem że organizm ludzki wchłania jednorazowo max 40g białka, dlatego jedzenie większej ilości białka jednorazowo mija się z celem bo gdy zjem 300g piersi z kurczaka to daje mi ok 60g. białka ,Jeśli organizm wchłonie mi tylko 40g. białka to co dzieje się z pozostałymi 20 g. białka ?? Wydalam je do sedesu nieprzetrawione czy idzie mi to w tkankę tłuszczową ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Białko nie jest przetwarzane na tłuszcz. Po drugie wchłanialność to sprawa indywidualna dla jednego 30 dla drugiego może i 60m choć to faktycznie mi się wydaje trochę przydużo.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A ja wszędzie czytałem że białko zapobiega katabolizmowi a w sumie to chyba aminokwasy, a nie węglowodany, ale cóż jestem inżynierem a nie dietetykiem więc sie mogę mylic.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
A ja jestem tylko magistrem, których w polandzie jak psów i mrówków i sądzę że to właśnie ww proste zapobiegają katabolizmowi a jak się też i wezmę od razu białko to też i dobrze bo im szybciej po treningu zjesz białko tym mięśnia wchłoną to białko bardziej szybko, bo mięśnie po treningu są jak gąbka, która wchłania po treningu doskonale co zjemy. Tak przynajmniej mówił mój trener pływania z przed laty.

Więc ... jak do właściwie jest ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Poza tym, piłem 3 miesiące temu tylko WPC protein i schudłem ok 5 kg ( to pewnie wynik tego że nie łączyłem białka z dodatnim bilansem kalorycznym ), więc nie sądze aby białko, SAMO W SOBIE BYŁO ANTY KATABILIZATOREM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
nawet jakbys pil wegle,a bilans kalorii bylby ujemny,to stracilbys na wadze,wiec nie swiadczy to w tym momencie,co jest lepszym/dobrym antykatabolikiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Proponuje tak jak napisałem wyżej połączyć węglowodany i białko.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
Jak wiadomo dodatni bilans kaloryczny to podstawa. Nie prawda jest ze organizm nie odklada tluszczu z bialka. W ekstremalnych sytuacjach( gdy podaz bialka znacznie przekracza norme), kalorie pochodzace z bialka zostaja odlozone w postaci tkanki tluszczowej, bedzie jej mniej niz w przypadku weglowodanow bo przemiana bialka w energie wiaze sie z utrata pewnej ilosci kalori.

Wracajac do tematu po treningu najlepiej spozywac bialko z weglami jak napisal s.m.p.a. Optymalnie jest wymieszac bialka serwatkowe z kazeinowymi oraz weglami ilosc zalezy oczywiscie od wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Fajnie byłoby przyjąc kompleks wolnych aminokwasów a potem odzywkę opartą na izolacie koncentracie albuminie ale nie jesteśmy zawodowcami

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja - co dalej ?

Następny temat

PROSZĘ O OCENY ORAZ PORADY CO DALEJ ROBIĆ

WHEY premium