SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady odnośnie wagi i nie tylko

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 242
Witajcie, mam na imię Krystian, za niedługo skończę 17 lat(60 kg, 178,5 cm). Chciałbym doradzić się Was w kilku kwestiach, może zacznę od początku.

Jakieś półtora roku temu ważyłem 80 kg(byłem gruby), w pewnym momencie postanowiłem wziąć się za siebie i zacząć biegać oraz grać w piłkę nożną. Biegałem naprawdę mnóstwo, zaczynałem od minimum 30 min co drugi dzień, a kilka miesięcy temu biegałem codziennie(na zmianę, co drugi dzień 30 min i 60 min) + oczywiście gra w piłkę w wolnym czasie. Aktualnie od jakiś 2 miesięcy nie biegam, głównie jest to spowodowane kontuzją(którą już wyleczyłem) oraz pogodą. Aktualnie ważę 60 kg przy wzroście 178,5 cm, jakiś czas temu byłem u lekarza rodzinnego na badaniach i spytałem się odnośnie wagi. Lekarz na to, że biorąc pod uwagę mój wzrost powinienem ważyć jakoś 68 kg, przy okazji powiedział że bardzo dobrze się odżywiam-nie jem słodyczy(może od czasu do czasu loda), nie piję kolorowych śmieci, codziennie zjem jakieś owoce i ogólnie prowadzę zdrowy tryb życia. Ponoć dobrze się odżywiam, tylko powinienem jeść więcej. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek ćwiczenia, oprócz piłki to robię codziennie po 100 brzuszków, oraz 30 pompek.

Jeżeli chodzi o tą moją wagę, to dość dziwna sprawa, chodzi o moje ciało. Mam bardzo chude ręce, na plecach również tak jakby jest mało tłuszczu, ale za to sporo "sadełka" mam nagromadzonego na udach oraz pośladkach(może jest to po części spowodowane moją budową ciała, gdyż mam dość szeroką miednicę jak na faceta), brzuszek również trochę mam, i wydaje mi się że piersi też są trochę duże(pozostałości po nadwadze?), choć jak napnę mięśnie to wydają się dość twarde,dodam że "ćwiczę" od niedawna i z przerwami.

I teraz chciałbym poruszyć kilka kwestii, otóż:

1.Czy moglibyście podsunąć mi jakąś dietę na zdrowe przytycie ? Boję się, że całe "ciałko" jakie uzyskam po zmianie wagi pójdzie do ud,pośladków i brzucha i będzie to wyglądało nieładnie. Mój przykładowy, dzienny rozpis posiłków:

9:00 -śniadanie:bułka z szynką/serem + pomidor lub płatki kukurydziane Nestle corn flakes z mlekiem(czy powinienem zrezygnować z płatek? Sam się zastanawiałem, czy nie wliczać tego po części do słodyczy)

11:00 - jakiś owoc, najczęściej jabłko

13/14:00 - obiad, zupa lub ziemniaki +tłuszcz + schabowy/ryba + mizeria

16:00 - jakiś owoc, najczęściej jabłko

od 18 do 19:30 - kolacja, bułka taka jak na śniadanie, lub 3/4 kromki chleba z tymi samymi składnikami

Dodam, że nie mam zamiaru kupować jakiś specjalnych produktów, jem po prostu to, co mam w domu, tylko nie wiem jaki rodzaj jedzenia i w jakiej ilości.

Swoją drogą często też na podwieczorek zamiast owocu jem sobie bułkę z Serkiem Wiejskim, który ma sporo białka.

2.Jakie ćwiczenia? W grę nie wchodzi siłownia, jedynie domowe ćwiczenia i aeroby. Zastanawiałem się nad tym projektem : http://100pompek.pl/

3. W przypadku ćwiczeń, to lepiej zjeść przed nimi czy po ? Czy może oby dwa warianty, i jeżeli przed to ile odczekać po zjedzeniu ?

Nie chodzi mi o to, żeby być b.dobrze zbudowany, chcę po prostu jakoś wyglądać i prowadzić zdrowy tryb życia, jednak będę musiał się przełamać, bo gdy zjem trochę wiecej to od razu włącza mi się coś w rodzaju poczucia winy i mam zamiar pójść biegać/ćwiczyć :)

Może potem pokuszę się o wrzucenie zdjęć.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam - Krystian.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
1. Odpowiednia dieta zbilansowana wyliczona pod Ciebie, zaczynasz od https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html obliczasz zapotrzebowanie, dodajesz 300 kcal, rozpisujesz dietę. W tematach podwieszonych wszystko jest.
2. Program 100pompek to za przeproszeniem shit, szkoda czasu. https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html
3.Dieta Ci odpowie, jest posiłek przedtreningowy jak i potreningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 242
Dzięki za odpowiedź, przejże te linki gdy wrócę do domu, a co do tych kalorii to trochę jestem w tym zdezorientowany, bo skąd mogę wiedzieć ile mają kalorii np. ziemniaki z surówką itp. lub jakaś zupa ?

Postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia, może ktoś coś wywnioskuje.


EDIT

Ok, sprawdziłem ten kalkulator BMR, wyszło mi 2884.75 kalorii + 300 = 3184,75. Zaznaczyłem dużą aktywność, z ciekawości sprawdziłem ile kalorii byłoby gdybym zaznaczył bardzo dużą aktywność, i wyszło że 3177,41, czyli mogę dopasowywać sobie dietę do tych wyników z "bardzo duża aktywność" ?
(Węglowodany 55% 1747.58kcal = 436.9gram
Białko 15%% 476.61kcal = 119.15gram
Tluszcz 30% 953.22kcal = 105.91gram)

Mógłby mi ktoś pomóc ułożyć dietę? Byłbym wdzięczny, póki co jestem zajęty, ale jutro mam zamiar się za to brać. Tylko ta dieta najlepiej żeby nie była, jakby to ująć...zbyt dokładna. Tzn. jeżeli mama na obiad zaserwuje mi tak jak napisałem wcześniej ziemniaki,tłuszcz,mizeria,kalafior/schabowy to raczej ciężko z tego wyliczyc kalorie i zawartość węglów,białka i tłusczu



Zmieniony przez - KrystianP3 w dniu 2013-07-27 22:17:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zimowy plan

Następny temat

Pierwsza przedtreningówka

WHEY premium