SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada w sprawie ułożenia treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 576

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

72/73

Wzrost

175

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Może rok? Nie pamiętam kiedy zacząłem głownie ćwiczę kalistenike i ćwiczenia z masą ciała ale zdarzyło się poprzerzucać trochę żeliwa.

Uprawiane inne sporty

Bieganie.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full siłownia i w domu hantle ale myślę nad kettlem.

Dieta

Na "masę"

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Raczej brak.

Zażywane suplementy

Brak.

Ostatnio przerabiany plan

Kalisteniczny 5x5.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Raczej nic z tych rzeczy bo głownie tylko kali.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Więc ogólnie ćwiczę kalistenikę ale chciałbym dodać do niej trochę żelastwa żeby trening był trochę bardziej urozmaicony i tak do tej pory ćwiczę na masę i raczej to się nie nie zmieni bardzo. Trening kalisteniczny mam ułożony na cały już rok z tym że w czasie tego roku z masy przechodzę powoli na siłę itd. Ogólnie przechodząc do sedna sprawy chciałbym dorzucić martwy ciąg i wyciskanie bocznę sztangą (gryfem) sztangielką, kettlem. Są to ogólnie takie ćwiczenia które jak pisze Pavel Tsatsouline nie potrzebują wsparcia innych ćwiczeń. Ale mimo to trochę w to nie wierze.

Ogólnie mój plan wygląda tak:

Przysiady
Pompki
Brzuch
Podciąganie
Mostki
Pozycje izometryczne (Stanie na głowie)

I chciałbym sobie w któreś z tego zamienić na te ćwiczenia ewentualnie inne ale tylko na wolnych ciężarach (ŻADNYCH MASZYN) i ułożyć do nich progresję jakąś?
Czy myślicie żeby np. wtedy ćwiczyć tak jak podaje Pavel czyli Martwy ciąg + wyciskanie boczne? Tylko wtedy co z progresją? Na razie ćwiczę do upadku mięśnia ale nie do takiego że już nie dam rady zrobić ani jednego ćwiczenia ani nic tylko jak czuję że boli puchnie itd. to przestaję jest to mniej więcej granica w której dał bym zrobić maks. 1 powtórzenie jeszcze.
Co do diety staram się odżywiać zdrowo dużo mięsa/warzyw/owoców itd. Z dodatnim bilansem kalorycznym :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1958
Pomoże ktoś?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] roland86 / Endomasa 2015

Następny temat

push/pull 3dni do oceny

WHEY premium