SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada w kwestii treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
Witam,

Chciałbym się poradzić Was co do rodzaju treningu jaki będę stosował.

Zacznę od tego, że mam 16.5 roku, wzrost 176 i waga 70-73 (w tych okolicach, różne pomiary...). Zamierzam teraz zacząć ćwiczyć. Mam na moje oko sporo tłuszczu, na nogach, na brzuchu i w sumie w innych częściach też. Domyślam się, że w takim wypadku masa odpada. Chciałbym się głównie wzmocnić, mam strasznie cienki wyskok, kondycja też dość słaba, generalnie jestem słaby we wszystkich lekkoatletycznych dyscyplinach. Dlatego zależy mi na wzmocnieniu ciała.

Chciałbym w sumie wszystko... Dobrze wyglądać, być wysportowanym i zdrowo też się odżywiać bo to poprawia samopoczucie, a to przyjdzie wraz z dietą.

Także zacząć od odchudzania czy od razu trening na siłę? Mam zamiar w poniedziałki, środy, piątki siłownia a we wtorki, czwartki, soboty biegać. Zabawę z siłownią zaczynam w czerwcu, więc w maju będę tylko biegać. Bo gdy będę trenować siłę to chyba też dojdzie mi mięśni, prawda, będę trochę lepiej wyglądał? Póki co mam owych chyba bardzo mało i bardzo dużo tłuszczu, niezdrowo jem dość choć i tak schudłem, bo byłem grubszy.

Co polecacie? Masa pewnie odpada, więc pozostała dwójka? Czytałem dość sporo i znam raczej wszystkie podstawy.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16.5

Waga: 70-73

Wzrost: 176

Cel treningowy: Niewiadoma

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna, ręczna, koszykówka, siatkówka, bieganie i inne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Chyba kupię karnet na siłownię, więc będzie full osprzęt

Dieta: Planuję

Przeciwskaznania medyczne: Chyba nie

Zażywane suplementy: Nie i nie mam zamiaru
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - Plan

Następny temat

Abs warto?

WHEY premium