SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 257
Witam chciałbym porady co do planu
Moje aktualne Maxy
Martwy 130kg
Przysiad 100kg
Ławka 85-90kg

Plan -sr-seria rozgrzewkowa
Fbw A
Przysiad 5x5-4-3-2-1+2sr

Martwy ciąg 5x5-4-3-2-1+2sr
Podciąganie 5x max

Wyciskanie leżąc 5x5-4-3-2-1+2sr

Wyciskanie żołnierskie 5x5

Modlitewnik 4x12-10-10-8

Dipy 5x max

Bieżnia przed treningiem 10min i po treningu 20min

Moje pytanie brzmi ile kg dokładać co tydzień do ćwiczeń wielostawowych?

Czy mogę biegać w ten sam dzień?
Mam ograniczony czas na treningi max 3-4 razy w tyg

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 257
Wposzukiwaniuwiedzy
Witam chciałbym porady co do planu
Moje aktualne Maxy
Martwy 130kg
Przysiad 100kg
Ławka 85-90kg

Plan -sr-seria rozgrzewkowa
Fbw A
Przysiad 5x5-4-3-2-1+2sr

Martwy ciąg 5x5-4-3-2-1+2sr
Podciąganie 5x max

Wyciskanie leżąc 5x5-4-3-2-1+2sr

Wyciskanie żołnierskie 5x5

Modlitewnik 4x12-10-10-8

Dipy 5x max

Bieżnia przed treningiem 10min i po treningu 20min

Moje pytanie brzmi ile kg dokładać co tydzień do ćwiczeń wielostawowych?

Czy mogę biegać w ten sam dzień?
Mam ograniczony czas na treningi max 3-4 razy w tyg



...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Oczywiście, że możesz biegać tego samego dnia co wykonywałeś trening siłowy. Kwesta głównie tego, jak Tobie pasuje i czy Twój poziom wytrenowania jest na tyle wysoki. Dla osoby początkującej na pewno nie będzie to dobre rozwiązanie. Poza tym, biegać nie musisz w ogóle. Nie jest to niezbędna forma aktywności fizycznej w celu uzyskania np. efektu redukcji tkanki tłuszczowej, czy poprawy kondycji.

Progresować z dokładniem obciążenia musisz w pewien sposób intuicyjnie. Nie da się założyć, że z treningu na trening dołożysz coś.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak to nie musi biegać w ogóle? Jak nie jest dobrym fighterem to powinien trenować sprinty, a najlepiej to jedno i drugie. Żarty żartami, ale sama siłownia to robi z człowieka inwalidę. Taka prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Bieganie nie jest niezbędne w celu poprawy możliwości wytrzymałościowych organizmu. Np. we wspomnianych sportach walki. Co ciekawe nawet mało kto biega z osób trenujących tę dyscyplinę sportową, a kondycji w walkach nie brakuje. Osobiście biegam i robię ciężkie podbiegi, ale nie uważam żeby to było niezbędne. Robię to ponieważ lubię. Można robić kondycję samymi sparingami z tabatą, czy chociażby treningiem stacyjnym jak crossfit. W wielu sytuacjach bieganie zbyt mocno obciąża spray ruchu, co przekłada się na wyniki np. w ciężkich treningach zapasów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ab wheel -barki i ramiona

Następny temat

FBW - ocena planu

WHEY premium