SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada dla nowego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 131
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, ponieważ mam zamiar bardziej profesjonalnie zabrać się za poprawę mojej sylwetki.
Na wstępie coś o mnie:
- lat 19
- wzrost 175
- waga 69
- pas 85
- klatka 92
- biceps 30

Tutaj mój obecny wygląd: http://scr.hu/35o6/atidg
A tutaj mój cel: http://scr.hu/35o6/nnblz i http://scr.hu/35o6/xm690

Jestem osobą, która wcześniej nie miała żadnej styczności z siłownią, a więc jak łatwo się domyślić jestem w tym temacie kompletnie zielony. Co do mojego trybu życia to kilka lat grałem w piłkę nożną jednak później zaprzestałem i od dobrych 5 lat prowadzę siedzący tryb życia. Nie stosuje żadnego wymyślnego odżywiania. Jem wszystko łącznie z mało zdrowym jedzeniem ;)
Nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie, ale wolę napisać w razie co.
Postanawiam ćwiczyć w domu a sprzęt jakim dysponuję nie jest zbyt pokaźny.
- gryf prosty
- gryf lekko łamany
- 2 hantle
- obiążenie 4x1,25kg 4x2,5kg 4x5kg
Niestety nie posiadam ławeczki dlatego będę starał się unikać ćwiczeń w których jest ona potrzebna chociaż wiem, że to bardzo ważny element, jednak na czas jakiegoś wyciskania postaram się zastąpić ławeczkę łóżkiem;) Nie będzie to chyba zbytnio niebezpieczne, a jeżeli tak to napiszcie mi o tym proszę, ewentualnie co musiałbym zrobić żeby było bezpieczniej dla mojego zdrowia ;)

I teraz moje główne pytanie: Od czego powinienem zaczać?
Nie skłamie jeśli powiem, że spędziłem wczoraj około 7-8 godzin czytając najróżniejsze tematy na tym forum + dni wcześniejsze i mentlik mam niemały, chociaż i tak wiem więcej niż do tej pory.
Myślałem od zaczęcia ogólnorozwojówki, jednak za chwilę natknąłem sie na temat treningu FBW, a później jeszcze na kilka innych tematów w których były wyszczególnione 3-4 ćwiczenia które należałoby ćwiczyć na samym początku. Tak więc proszę o dobrą poradę w tym temacie + napisanie przez ile czasu mam się do tego stosować i ewentualnie co dalej. Wiadomo, iż chciałbym aby efekty były widoczne w czasie możliwie jak najszybszym więc jeżeli ma to jakieś znaczenie to proszę wziąć to pod uwagę. I jeszcze jedno pytanie w tej kwesti: Czy osiągnięcie podobnej sylwetki do tych z dwóch zdjęć które zamieściłem na górze jest możliwe przy mojej obecnej wadze ok. 70 kg czy musiałbym podbić do minimum 80?

A na sam koniec pytanie dotyczące już diety i zapotrzebowania, które w moim przypadku wygląda tak: http://scr.hu/35o6/cyddj
Jednak obliczając BTW samemu te wielkości się jednak różnią i tutaj moja kolejna wątpliwość do czego się przystosować?

Dziękuje wszystkim, którzy byli skłonni przeczytać ten temat i proszę o odpowiednie porady. Przypominam tylko, iż jestem kompletnym laikiem więc potrzeba mi zapewne wytłumaczyć wszystko dogłębnie;)
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6770 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26158
Na początek faktycznie wydaje mi sie że najlepiej jakbyś od FBW zaczął. Co do sprzetu mam identyczny i od 3 lat pracujee na nim (ławeczke robie z dwóch puf ).
I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!!: Jesli wchodzisz w kulturystyke jako taką nie mozesz oczekiwać że wszystko będzie natychmiast, siłownia to nie jest tylko 3 x w tygodniu i koniec, miesnie same rosną. Cały czas trzeba dbac o ciało i organizm zeby dostarczac mu wystarczającej regeneracji i pozywienia
A co do sylwetki to każdą mozesz osiągnąc tylko NIE OD RAZU!!
A co do kształtu sylwetki, to juz genetyka, każdy ma innne "ukształtowanie"


Zmieniony przez - gabrysw2 w dniu 2014-12-23 10:41:58

Zmieniony przez - gabrysw2 w dniu 2014-12-23 10:44:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Trochę za mało sprzętu i obciążenia.
Wyciskanie na ławce można zastąpić wyciskanie z podłogi.
Tak czy siak stojaki na gryf by się przydały bo nie zrobisz np. przysiadów.
Masz też tylko 35kg obciążenia... bardzo mało.
Przydałoby się dokupić sprzęt albo zapisać na profesjonalną siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 239
Wydaje mi się że dobrze by było jakbyś nabrał 2-3 kg masy,wtedy będą widoczne lepsze efekty.Sam podbijałem masę przez 3 miesiące i się udało.Jeżeli nie masz ławki to spróbuj wyciskać na pufach,tak jak kolega wyżej.Przez te pierwsze 2-3 tyg myślę,że możesz ćwiczyć na tym obciążeniu potem pomyśl nad kupnem dodatkowych kg.Jeżeli chcesz przybrać na masie to musisz jeść o te 300-600 Kcal więcej niż wyliczyłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 131
W takim razie rozumiem, że dla lepszych efektów będzie dobrze jakbym podbił wagę do tych 75kg. Rozumiem też, że zrobię to za pomocą treningu FBW. W takim razie co dalej jak już to osiągnę? Wtedy trening na mase będzie już zbędny (tak mnie się wydaję) ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6770 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26158
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 131
To w takim razie póki co nadwyżka te 400-500 kcal a później jakie proporcje?
No i trening cały czas ten sam?


Zmieniony przez - DVason w dniu 2014-12-24 14:05:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Tak, trening może być ten sam jeśli będziesz robił na nim progres. Jak czujesz, że nie idzie wtedy możesz zmienić.
Nie musisz od razu dodawać 400+kcal. Dodaj 200kcal i obserwuj co się zmieni po tygodniu lub dwóch. Jak nie idzie to znowu dodaj, a jak przybywa wagi i obwody zaczynają ruszać to możesz zostawić ten sam pułap.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapadnięty bicek

Następny temat

pomoc odnosnie bialka

WHEY premium