SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porównanie basenu do siłowni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10066

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Witam! Może zdarzyć się taka sytuacja, że np przez pół roku\rok będę musiał chodzić 3 razy na basen zamiast siłowni. Wiadomo, że na basenie nie zrobię masy, więc trzymałbym dietę redukcyjną, tak aby się trochę wyrzeźbić. Pływałbym dość intensywnie przez ok 40\45min, różnymi stylami (żabka, kraul itp.) Moje pytanie jest następujące: czy przy diecie, takiej intensywności treningu odczuje znaczne pogorszenie mojej sylwetki? Wiem, że pytanie jest trochę bez sensu, gdyż wiadomo, że basen to nie to samo co siłka, ale może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i może mi pomóc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Jesli celem jest rzezba to w jakims stopniu cel osiagniesz.Basen a silownia to 2 odmienne rzeczy, jak masz miec taka przerwe to zajmij sie treningiem domatora w tym czasie.Jak masz plywac etc to nie musisz trzymac diety na -, ja bym dal na lekki + lub na 0.
1

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4941
Basen to dobra sprawa, ale zwróć uwagę na sylwetki pływaków; pomimo iż pływają parę kilometrów dziennie ich ciała wcale nie są wyrzezbione, nie mają żył na wierzchu itd. Mają natomiast pod skórą sprą warstwę tłuszczu. dzieje sie dlatego że woda w basenie jest zimna i organizm broni się wytwarzając pościółkę tłuszczową. Ale pomimo to basen jest bardzo dobrą alternatywą jeśli chodzi o zachowanie dobrej kondycji fizycznej, jeśli chodzi rzezbienie, palenie fatu czy aero sprawdza się gorzej.

Zmieniony przez - bobson44 w dniu 2008-06-08 16:10:33

Zmieniony przez - bobson44 w dniu 2008-06-08 16:12:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
masa ci napewno poleci- zależnie od indywidualnych predyspozycji ku temu, od odzywiania, od intensywności plywania...
jednakże ogólny wygląd może zystać- jeśli sylwetka twoja jest nie do końca wyrazista to może se poprawić, ale jak wspomniałem kosztem ogolnej masy mięsniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
Mam nadzieję apokalipsa, że tak będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 530
40 minut dziennie to żaden intensywny trening , jesli chodzi o zrzutke masy to z pewnoscią może tak być jesli do tych treningów sie przyłożysz(pływasz w ekipie ?) a co do sylwetek pływaków to pływanie jest jednym z najlepszych dyscyplin sportu jeśli chodzi o rzeźbienie postury... zresztą wystarczy zobaczyć ... coś na ten temat wiem pływam od 8 roku życia .. pozdrawiam
1

Aby znać człowieka, wystarczy poznać samego siebie;potrafisz to zrobić, nie udawajac nikogo innego?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
hej.mam pytanie. waze 58 kg przy wzroscie 164 cm .cche zaczc chodzic na basen poniewaz cche zgubic brzuch i walki ktore mi zostaly po ciazy.myslicie ze jak bede chodzila 2 raxy w tym po jakies 1.5 godz to bedzie ok .bada jakies efekty??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jezu, ludzie.

Basen nawet nie atakuje rejonow sily submaksymalnej. To doslownie minamalnie lechta rejony total min RP max.
Jako uzupelnienie silowni - genialne, jednak nigdy silowni nie zastapi. Popatrzcie na najlaprzych plywakow krotko dystansowych - dlugie plaskie jak walec miesnie. Im dalej z dystansem tym slabiej z widocznoscia.
Jesli cwiczysz na silowni - dobre, bo daje krzyzowke miedzy hiit a aerobiami (ale tluszczu tu nie spalisz za bardzo), ale dodatkowo ma jedna silna bron - przepompowanie miesni z syfu przemiany materii i z syfu potreningowego. Moze wiec wspomoc dzwiganie ciezarow, ale nigdy ich nie zastapi. Owszem, sa ludzie co spojza na ciezar i rosna i oni od basenu urosna ale reszta - 95% spoleczenstwa nie zyska widocznie nic. Owszem, po 5 latach uzyskasz sylwetke V w wersji ludzkiego płaza... bedziesz mogl sie spakowac do koperty i sam sie wyslac placac jak za zwykl list...

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 326 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20967
No prosze a ja myslałem że basen to dobra sprawa na spalenie tłuszczu, a jednak sie myliłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Napewno nie zaszkodzi, a zawsze jakaś korzyść będzie - np. jako zamiennik aerobów.

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o przeanalizowanie

Następny temat

Wyciskanie a wypadnięcie dysku - gorset ?

WHEY premium