SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krystian Romanowski - droga do MP 2020

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 697472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
popuri
Dzięki za porady, nie musisz mi tłumaczyć biomechaniki, bo wiem jak to ma wyglądać, tak to nie byłbym trenerem. Jednak póki szykuje się do zawodów to nie mam to po prostu czasu, bo nie da rady niestety u mnie poprawić mobilności przy treningu siłowym, bo są za duże napięcia, przykurcze , które niwelują całe starania o mobilność.
Walczą o nią codziennie + do tego często jestem u fizjo min. 2 godziny tylko po to żeby nie było gorzej. Przysiadem zajmę się po zawodach, wtedy będę mógł wyleczyć przepuklinę, być może operacja mnie czeka.


Chciałem pomóc. Mam nadzieję, że nie zrobisz sobie krzywdy do zawodów, powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80252
co daje guma przy ab rollerze? w sensie utrudnia czy ułatwia tak jak robiłeś?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
popuri
Dzięki za porady, nie musisz mi tłumaczyć biomechaniki, bo wiem jak to ma wyglądać, tak to nie byłbym trenerem. Jednak póki szykuje się do zawodów to nie mam to po prostu czasu, bo nie da rady niestety u mnie poprawić mobilności przy treningu siłowym, bo są za duże napięcia, przykurcze , które niwelują całe starania o mobilność.
Walczą o nią codziennie + do tego często jestem u fizjo min. 2 godziny tylko po to żeby nie było gorzej. Przysiadem zajmę się po zawodach, wtedy będę mógł wyleczyć przepuklinę, być może operacja mnie czeka.


Chciałem pomóc. Mam nadzieję, że nie zrobisz sobie krzywdy do zawodów, powodzenia.


Nie ma sprawy. Protokół siadu fajnie opisany, na pewno ktoś skorzysta :) U mnie gorzej jest bo ja wszystko wiem, i ta świadomość tego, że wiem jak naprawić a u siebie nie moge narazie i to irytuję, ale i tak jest powoli dużo lepiej niż rok temu. Obecnie po prostu zawody są ważniejsze niz zdrowie, i muszę robić tak, że by forma się poprawiała, a nie robić sobie krzywdy.
Qitr
co daje guma przy ab rollerze? w sensie utrudnia czy ułatwia tak jak robiłeś?


Utrudnia, zaczepione gumy o nogi :) Faza ekscentryczna wolniejsza i trudniejsza, bo napięcie mocne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
popuri
FighterX
popuri
Dzięki za porady, nie musisz mi tłumaczyć biomechaniki, bo wiem jak to ma wyglądać, tak to nie byłbym trenerem. Jednak póki szykuje się do zawodów to nie mam to po prostu czasu, bo nie da rady niestety u mnie poprawić mobilności przy treningu siłowym, bo są za duże napięcia, przykurcze , które niwelują całe starania o mobilność.
Walczą o nią codziennie + do tego często jestem u fizjo min. 2 godziny tylko po to żeby nie było gorzej. Przysiadem zajmę się po zawodach, wtedy będę mógł wyleczyć przepuklinę, być może operacja mnie czeka.


Chciałem pomóc. Mam nadzieję, że nie zrobisz sobie krzywdy do zawodów, powodzenia.


Nie ma sprawy. Protokół siadu fajnie opisany, na pewno ktoś skorzysta :) U mnie gorzej jest bo ja wszystko wiem, i ta świadomość tego, że wiem jak naprawić a u siebie nie moge narazie i to irytuję, ale i tak jest powoli dużo lepiej niż rok temu. Obecnie po prostu zawody są ważniejsze niz zdrowie, i muszę robić tak, że by forma się poprawiała, a nie robić sobie krzywdy.



Czyli po zawodach składasz się do kupy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
popuri
FighterX
popuri
Dzięki za porady, nie musisz mi tłumaczyć biomechaniki, bo wiem jak to ma wyglądać, tak to nie byłbym trenerem. Jednak póki szykuje się do zawodów to nie mam to po prostu czasu, bo nie da rady niestety u mnie poprawić mobilności przy treningu siłowym, bo są za duże napięcia, przykurcze , które niwelują całe starania o mobilność.
Walczą o nią codziennie + do tego często jestem u fizjo min. 2 godziny tylko po to żeby nie było gorzej. Przysiadem zajmę się po zawodach, wtedy będę mógł wyleczyć przepuklinę, być może operacja mnie czeka.


Chciałem pomóc. Mam nadzieję, że nie zrobisz sobie krzywdy do zawodów, powodzenia.


Nie ma sprawy. Protokół siadu fajnie opisany, na pewno ktoś skorzysta :) U mnie gorzej jest bo ja wszystko wiem, i ta świadomość tego, że wiem jak naprawić a u siebie nie moge narazie i to irytuję, ale i tak jest powoli dużo lepiej niż rok temu. Obecnie po prostu zawody są ważniejsze niz zdrowie, i muszę robić tak, że by forma się poprawiała, a nie robić sobie krzywdy.



Czyli po zawodach składasz się do kupy?


Trzeba, przepuklina sama się nie wyleczy, mobilność sama się nie poprawi, to potem przełoży się na formę lepszą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
Jakiś zamysł w głowie jak się za to zabrać?

Wiele mam pomysłów i opcji. Bardzo istotna kwestia to będą same zawody czyli : moja foma, ale i zdrowie. Mam mocne problemy z jelitami IBS, więc to może mi znowu przeszkodzić, oby nie. Druga sprawa to wynik MRI kręgosłupa, wtedy w raz z fizjo będziemy układać plan działania. Ogólnie wg nas wystarczy tylko siłowy przestać robić, bo resztę jak mobility, SMR, masaże, igłoterapie, PNF to robię



CZWARTEK

Świetny dzień. Trening zrobiony mocno intensywnie z dołożeniem ciężaru, od razu pompa większa, potem jeszcze jumpy też nie żałowałem sobie. Bolący kark przestał boleć, więc z tego się cieszę. Zobaczymy jak na dniach będzie



Barki + ręce 2
Mobilizacja obręczy barkowej, rotatorów
1. Unoszenie do boku sztangielek RAMPA 8
12 kg 14 kg
2. Unoszenie przód do boku + tył na wyciągu dolnym 4 x 10
10 kg
3. Uginanie ramion ze sztangą + wycisk wąsko
45 kg i 10 5 kg
4. Uginanie na wyciągu dolnym + prostowanie na wyciągu górnym 4 x 12 + DROP
25 kg 30 kg
5. Interwały ( 45 s wolno, 15 s max ) + 15 minut aerobów



60 minut trampoliny





1-2.RYŻ Z OWOCAMI
100 g ryżu + 40 g Be Fit protein + 100 g serka wiejskiego + maliny

3-5.GULASZ
200 g piersi + 100 g ryżu

6. JAJKA SADZONE
4 jajka + 120 g chleba





- Probiotyki
- BCAA – 20 g
- 40 g Be Fit protein
- Debutir
- HMB Hitec – 3 g
- Thermo Fusion – 4 tabsy
- Hi tec Omega-3 Extreme – 4 tabs
- Hi tec ZincMag – 2 tabsy
- Ashwagandha 900 mg
- Gotu Kola – 220 mg
- Bacopa – 200 mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
popuri
FighterX
Jakiś zamysł w głowie jak się za to zabrać?

Wiele mam pomysłów i opcji. Bardzo istotna kwestia to będą same zawody czyli : moja foma, ale i zdrowie. Mam mocne problemy z jelitami IBS, więc to może mi znowu przeszkodzić, oby nie. Druga sprawa to wynik MRI kręgosłupa, wtedy w raz z fizjo będziemy układać plan działania. Ogólnie wg nas wystarczy tylko siłowy przestać robić, bo resztę jak mobility, SMR, masaże, igłoterapie, PNF to robię



Przy IBS warto rozważyć dietę GAPS.
https://paleosmak.pl/dieta-gaps/
https://draxe.com/gaps-diet-plan-protocol/ 
Warto też rozważyć przejście na stronę diet wyższych w tłuszcze, czyli 55% kcal i powyżej z tłuszczu, zaś węglowodany jedynie z określonych warzyw. Wiele też badaczy mówi, że okresowy posty mogą pomóc w tego typu dolegliwościach.
Zaś jeżeli chodzi o plecy, to jak najbardziej ważne by rezonans pokazał co jest nie tak, zaś kompletna eliminacja treningu siłowego myślę, że nie musiałaby wchodzić w grę. W tym okresie skupiłbym się na rozgrzewce, które włączają mięśnie głębokie, oraz na wielkiej 6. Tzn przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na ławce, wyciskanie nad głowę, podciąganie i wiosłowanie w opadzie tułowia, skupiając się na technice i zwiększaniu aktywnej mobilności. JL doskonale to tłumaczy w tym filmie:



W skrócie: w momencie gdy tracisz technikę, kończy Ci się aktywny zakres ruchu, masz punkt wyjściowy od którego pracujesz nad poprawą.
Jeszcze raz życzę powodzenia, byle byś sobie krzywdy nie zrobił.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
popuri
FighterX
Jakiś zamysł w głowie jak się za to zabrać?

Wiele mam pomysłów i opcji. Bardzo istotna kwestia to będą same zawody czyli : moja foma, ale i zdrowie. Mam mocne problemy z jelitami IBS, więc to może mi znowu przeszkodzić, oby nie. Druga sprawa to wynik MRI kręgosłupa, wtedy w raz z fizjo będziemy układać plan działania. Ogólnie wg nas wystarczy tylko siłowy przestać robić, bo resztę jak mobility, SMR, masaże, igłoterapie, PNF to robię



Przy IBS warto rozważyć dietę GAPS.
https://paleosmak.pl/dieta-gaps/
https://draxe.com/gaps-diet-plan-protocol/ 
Warto też rozważyć przejście na stronę diet wyższych w tłuszcze, czyli 55% kcal i powyżej z tłuszczu, zaś węglowodany jedynie z określonych warzyw. Wiele też badaczy mówi, że okresowy posty mogą pomóc w tego typu dolegliwościach.
Zaś jeżeli chodzi o plecy, to jak najbardziej ważne by rezonans pokazał co jest nie tak, zaś kompletna eliminacja treningu siłowego myślę, że nie musiałaby wchodzić w grę. W tym okresie skupiłbym się na rozgrzewce, które włączają mięśnie głębokie, oraz na wielkiej 6. Tzn przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na ławce, wyciskanie nad głowę, podciąganie i wiosłowanie w opadzie tułowia, skupiając się na technice i zwiększaniu aktywnej mobilności. JL doskonale to tłumaczy w tym filmie:



W skrócie: w momencie gdy tracisz technikę, kończy Ci się aktywny zakres ruchu, masz punkt wyjściowy od którego pracujesz nad poprawą.
Jeszcze raz życzę powodzenia, byle byś sobie krzywdy nie zrobił.
Pozdro


GAPS w ogóle nie sprawdza się u mnie, nie lubię ogólnie takich protokołów. Dieta musi być dobrana indywidualnie, tam są jakieś sensowne przesłanki ale tylko sensowne i nic więcej.
Dużo lepiej FODMAP wypada, ale to i tak dopiero po zawodach.
No niestety musze zrezygnować z siłowego całkowicie, bo po prostu u mnie to działa całkowcie niwelująco wszelkie korzyści z mobility, tarapii manualej itp
ale na pewno wielostawy będę stopniowo wprowadzać wraz z progresem. Całkowicie nie rezygnuje
Będe robić wpierw 30/30 czyli 30 minut stablizacji oraz 30 minut moblity
Mam nad sobą wielu specjalistów, więc na pewno będę walczył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AGATA SZUŁCZYŃSKA debiuty 2017

Następny temat

Karolina Noskovitz dziennik treningowy

WHEY premium