SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Popularne tłuszcze - skład

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
jeszcze może macie skład tranu bo poszukuje i nic nie znajduje

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
Wartosci dla tranu w 100g:
kw. tl. nasycone - ~22g
kw. tl. jednonienasycone - ~46g
kw. tl. wielonienasycone - ~23g
z czego
omega-6: ~3g
omega-3: ~20g

zrodlo http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/ 

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
Sachem dzięki ale i tak wczesniej juz znalazlem
przyda sie innym

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
hmm czyli trzeba jesc ten lniany i tran tylko? bo " Kwasy tłuszczowe omega-6 zwiększają utlenianie cholesterolu LDL, co w konsekwencji może prowadzić do odkładania utlenionego tłuszczu na ściankach tętnic prowadząc do ich stwardnienia, zwężenia światła naczyń krwionośnych, a w przyszłości chorób serca" =/ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3103
to czemu w ksiazkach jest co innego ;/ ? to w koncu ktore z tych tluszczy sa fuj dla ogranizmu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
Witam

Chciałbym otzrymać jakieś dowody na to, że oleje refinowane posiadają izomery trans. Wg informacji które posiadam izomery trans to "odmiany" kwasów tłuszczowych, w których cząsteczka posiada łańcuch/podstawniki położone po przeciwnej stronie swojej płaszczyzny, a cis po tej samej. A w związku z tym, że trans jest tak zbudowana to odległości pomiędzy takimi cząśtkami mogą się zmniejszyć a przez to temperatura topnienia wyższa.

Oleje roślinne rafinowane nie są jednak w postaci stałej tylko płynnej, a stałą formę przyjmują "tłuszcze" uwodorniane w których to ~połowa "utwardzonych " kw. tłuszczowych występuje w posytaci cis a połowa w trans.

Ja się jeszcze nigdzie nie spotkałem ze stwierdzeniem, że rafinowanie zwiększa ilość izomerów trans - RAFINACJA w przmysle to proces polegający na fizcznym(fizykochemicznym) OCZYSZCZANIU produktu - nic więcej !!!


Jeśli się mylę to proszę o podanie dowodów


Pozdrawiem.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
ok ,znalazłem jeden art chyba quazara o tym, że podczas tłoczenia na gorąco nienasycone kwasy tłuszczowa, pod wpływem pary wodnej (i temp) przechodzą częściowo w formę trans.

Sprostowanie do mojej poprzednij wypowiedzi:
Uwodornienie kw. wielonienasyconych może zajść częściowo w wyniku dając jednonienasycony kw. tłuszczowy lub całkowicie dając kw.tłuszczowy nasycony.

Jeśli taki proces faktycznie zachodzi podczas rafinacji to może dojść do tego, że w sprzedawanym oleju zawarte będą izomery cis i trans.
Tylko, że dalej chciałbym uzyskać jakieś dokładniejsze informacje jeśli można.


Pozdrawaim.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1128 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9709
Kanarek SOG za prace
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy moze byc po treningu?

Następny temat

HST troszke inaczej...

WHEY premium