SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawnie zorganizowany trening? Proszę o opinię :)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
Witam wszystkich użytkowników.
To mój pierwszy temat/post, choć forum używam już dość długo. Bez owijania - XI.2013-do świąt Bożego Narodzenia = 8 tygodniowy cykl na jabłczanie kreatyny. Od XI.2013 do diety włączyłem suplement białkowy (WPC ŁOWICKIE - 2 porcje po 30g/dzień). Ćwiczyłem na rzeźbę. Teraz chcę przybrać na masie mięśniowej. Dostosowałem trening do tego, oraz dietę. Z tego względu dorzuciłem tydzień temu Mutant Mass (2 porcje po 65g/dzień). Proszę Was, o rzucenie okiem na rozpiskę i o wyrażenie swojej opinie. Co mogę zrobić by polepszyć treningi, bądź odżywianie. Niestety, sprzęt na siłowni ogranicza się do: Ławeczka (regulowany skos), modlitewnik, sztanga, dwa hantle, uchwyty do pompek, ściskacze do ćwiczenia przedramion, 100kg obciążeń.


Dzień 1
Brzuch
-Program ABS - level 2/ (12minut)
Klatka
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-rozpiętki sztangielkami na ławce poziomej - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
Triceps
-francuskie wyciskanie sztangi zza głowy - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
-prostowanie przedramion w opadzie tułowia - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
Nogi
-przysiady z obciążeniem - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
-wyprosty nóg na maszynie - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
-zginanie nóg na maszynie leżąc - 4 serie po 12 powtórzeń
-wspięcia na palce z hantlami - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń

Na zakończenie - pompki na uchwytach (dłonie wąsko rozstawione, łokcie przy ciele, dłonie na wysokości klatki)

Dzień drugi
Brzuch
-Program ABS - level 2/ (12minut)
Plecy/Barki
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia - 4 serie po 15, 12, 10, 8 powtórzeń
-unoszenie sztangielek bokiem w górę - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangielek bokiem w górę - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
Biceps
-uginanie przedramion ze sztangą stojąc - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-uginanie przedramion ze sztangielkami - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń
-naprzemianstronne uginanie ramion na ławce skośnej - 3 serie po 12, 10, 8 powtórzeń

Przedramiona
-zginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną podchwytem - 3 serie po 20 powtórzeń


______________________________________________________________
Treningi robię co drugi dzień.
Po włączeniu do diety Gainera, zauważyłem szybki przyrost (już po pierwszych 3 dniach) tkanki tłuszczowej na brzuchu. Czy mogę tego uniknąć? Z tego co czytałem to u ENDOMORFIKA (moja natura) to raczej nie do uniknięcia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
Waga 82 | Biceps: 37 | Klatka: 102 | Pas: 87 |
* Piszę tu, bo mam jakiś błąd w wypełnianiu ankiety. -.-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 903
Nogi płaczą, plecy też. Wykroki, martwy na ugiętych oraz na prostych. Spraw sobie drążek.
Słabe połączenie partii.
Może tak : jeśli koniecznie chcesz splitem, to partia 2x w tygodniu.
https://www.sfd.pl/[art]_Split__partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html
Co do tłuszczu to raczej się przed tym nie uchronisz, ale możesz dodać aeroby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
Sprostowanie: trenuję wyżej wymienione partie dwa razy w tygodniu. To znaczy każdy z tych dni w ciągu tygodnia robie dwa razy. Dlaczego uważasz że słabe połączenie partii? Wydają mi się, że właśnie w miarę rozsądnie jest to rozpisane. Dziękuję bardzo za uwagi! drążek byłby dobrym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Popatrz w ten link, który Ci podał kolega. Jedno ćwiczenie na plecy to jednak za mało. :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
Tak, racja dlatego chce drążek dokupić. Ale myślę, że partie dobrze dopasowane. Czyli poza tym wszystko ok? Co do diety np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
źle myślisz. Partie źle dopasowane.
Jeśli partia jest dwa razy w tygodniu tzn że treningi będziesz miał dzień po dniu i potem przerwa. A to z kolei oznacza ze nie możesz robić partii które będą angażowane dnia następnego.
Plecy nie mogą być robione dzień po nogach i na odwrót. Barki nie mogą być robione po klacie i na odwrót. Dlatego Twoje połączenie jest złe.

Co do ilości to już wiesz ze źle,wiec poczekamy na Twoje poprawki

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
Chyba się nie zrozumielismy u mnie wygląda to tak:
Pon: trening z klatka, tricepsem etc
Wt: regeneracja
Sr: plecy, barki etc.
Czw: regeneracja
Pt: trening z poniedziałku
Sob: regeneracja
Niedziela: trening ze środy
Poniedziałek: wolny
Wtorek: Klatka, triceps, etc
I tak dalej...
Powinienem to od razu rozpisac pewnie stąd nieporozumienie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 167
do usunięcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Nikt tu tematów nie usuwa na życzenie, jeżeli nie łamią regulaminu. I w ogóle po co odświeżałeś? Było już w odmętach tego forum.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening domowy sztanga + sztangielki

Następny temat

Trening dla Ekto

WHEY premium