SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawka diety na spalenie tkanki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1917

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

M

Waga

73

Wzrost

173

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

około 23%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca,

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

FBW x3 w tygodniu, piłka nożna x1

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Możliwa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 494
Witam.
Potrzebuję fachowej porady, postaram się opisać sytuację najbardziej jak się da a mianowicie:
Od 6 tygodni staram się realizować swój cel jakim jest spalenie tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu w pasie, gdyż tam zalega mi tłuszcz, Na początku ważyłem 78 i obwód w pasie około 95, 96cm, aktualnie po 6 tygodniach jest to 91,5cm, procent tkanki tłuszczowej w okolicach 23%. Trening jaki aktualnie stosuję to jest FBW 5x5 (w dwóch wariantach AB, ćwiczenie na nogi, plecy, klatkę barki, biceps triceps brzuch) 3 razy w tygodniu teraz dorzucę do nich aeroby 20min po treningu, dodatkowo 1 bądź 2 razy w tygodniu gram w piłkę nożna w zależności od tygodnia i staram się choć raz w tygodniu wyjść na interwał. Staram się trzymać diety.
Ogólny zrzut załączony, choć tych kalorii jest trochę więcej, dlatego postaram się to opisać, zapotrzebowanie wyliczone po odjęciu 300kcal to jest około 2000.
Dziennie spożywam około 1700. Po krótkiej rozmowie z użytkownikiem dudee i wskazówkach wiem że dieta jest do poprawki. Za mało tłuszczy zdrowych i białka.
Teraz opiszę jak wyglądają dni gdy jestem w pracy (pracuję od 9 do 18)
Pierwszy posiłek jem około 8 rano, jest to zazwyczaj mleko 0,5% z płatkami owsianymi czasem dodaje do nich banana bądź jabłko, drugi posiłek około 11 to 2 kanapki z szynką,pomidorem ogórkiem czasem też sałatka gyrosowa bądź z tuńczyka następny posiłek w okolicach 14 to te kanapki gdy jest sałatka wcześniej, albo jakiś owoc, dwa jabłka bądź pomarańcz później w okolicach 17 wypijam jogurt naturalny, po powrocie z pracy, około 19:30 jem obiad np. ryż z piersią kurczaka z warzywami na patelni, jak mam ćwiczyć to ćwiczę po tym posiłku, później już nic nie jem, tak przeważnie wygląda dzień gdy jestem w pracy.
Są dni sobota niedziela i czasem w tygodniu jakieś dwa dni zależy jak wolne gdzie obiad jem wcześniej, wtedy na ostatni posiłek jem twaróg z warzywem jakimś marchew bądź rzodkiewki wtedy też ćwiczę wcześniej. jak dobrze myślę przydałby się jeszcze jeden posiłek, tamte przesunąć w czasie i na koniec dołożyć. Tutaj prosiłbym o porady, (dorzucenie ryb do jedzenia, oliwy z oliwek, orzechów)
Białka duży deficyt także tutaj skłaniam się ku temu aby kupić odżywkę białkową aby uzupełniać niedobór, tylko który rodzaj...
Będę wdzięczny za pomoc. Chciałbym jeszcze pozbyć się paru procent tkanki tłuszczowej.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 494
Biedronkę mam obok w pracy,
Jak liczyłem według tego kalkulatora wieloczynnikowego to po odjęciu wyszło mi około 2100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Oki, tłuszczy jest za mało więc możesz dać 100g orzechów w ciągu dnia, albo oliwa z oliwek, nie musimy sie bać tłuszczy zwierzęcych, naprawde to nie zabija (ale to moje zdanie, jedno z wielu i nie każdy musi się z nim zgadzać).

W każdym posiłku powinno być białko pełnowartościowe. Daj jakiegoś indyka, ale żeby Ci drób nie wyszedł bokiem to możesz dać też jakieś podroby. Do posiłku 2 daj 100g kurczaka z 3 (jeśli to możliwe).

5 posiłek - widzę następnego masochiste, ale ok, jak kto lubi (ale zawsze możesz zmieszać tuńczyka z serem twarogowym + majonez i możesz smacznie zakończyć dzień).

Zmieniony przez - Rozbi48 w dniu 2014-03-15 18:14:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 2699 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15911
mleko, jogurt, kiełbasa
ogólnie dieta słaba, 1300kcal głodówka?
na 5 posiłków, w 4ech brakuje białka zwierzęcego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
dieta nie jest słaba,jest fatalna.
za mało białka i liche jego żródła.
znikoma ilość tłuszczy a co za tym idzie stosunek nasyconych,jedno-,wielonienasyconych
nie istnieje,
warzyw praktycznie brak.
punktacja:2(1-10)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 494
Na zdjęciu jest tak poglądowo... szerzej starałem się opisać to w tekście. Znaczy myślę aby dodać 6 posiłek tak koło godziny 21.15.
To z czym jeść płatki owsiane na śniadanie?
Jogurt zastąpić serkiem naturalnym?
Warzywa dodać do posiłków korzystając z oliwy z oliwek też, plus te orzechy...
Jakie wskazówki jeszcze?
i co z tym aby się wspomóc też po poprawkach diety odżywką białkowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 2699 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15911
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133
Jeśli chcesz schudnąć to ostatni posiłek musisz spożyć o 18, a nie zajadać po nocach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Kolego, dwie godziny przed snem - Nie wprowadzaj mi nikogo w błąd :)

Ale jeżeli zjesz ostatni posiłek o 18:00 to lepiej - też się nie można trzymać ściśle zasad i trzeba myśleć...

Zmieniony przez - Rozbi48 w dniu 2014-03-16 11:52:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 2699 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15911
ostatni posiłek o 18 to MIT!
DarkAdi/Rozbi48 jeżeli zje posiłek o 18:00, a idzie spać dopiero o 24, to z czego organizm czerpie energie przez 6h?
ojek23 zacznij od ułożenia odpowiedniej diety

Zmieniony przez - .lara. w dniu 2014-03-16 12:00:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
.lara.
ostatni posiłek o 18 to MIT!
DarkAdi/Rozbi48 jeżeli zje posiłek o 18:00, a idzie spać dopiero o 24, to z czego organizm czerpie energie przez 6h?
ojek23 zacznij od ułożenia odpowiedniej diety

Zmieniony przez - .lara. w dniu 2014-03-16 12:00:17


Przecież powiedziałem że ostatni posiłek je się 2 godziny przed snem :)

Ale jeżeli zje o 18 to będzie jeszcze lepiej - Dlaczego? Proste, jeżeli nie ma energii to organizm ją bierze z zapasów - tłuszczy. Nie mów mi że z mięśni bo w to nie uwierze, bo po całym dniu jedzenia, metabolizm powinien się przestawić na spalanie jednak tłuszczów, czyli tkanki specjalnie do tego przeznaczonej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 133
Kiedy zjemy posiłek o 18 to nawet jak będziemy głodni przed snem, to z głodem się nie obudzimy, a i tak musimy zjeść śniadanie. Ostatni posiłek jest niepotrzebny dla ludzi, którzy chcą szybko stracić kilka kg. Możemy prędzej mieć problemy ze snem po zjedzeniu czegoś niż po uczuciu głodu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny.

Następny temat

pomoc w diecie

Wiecej