SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawka Planu aistelonn.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 121
Witam.

Jestem nowy na forum, więc wypada się przedstawić. Patryk mi na imię : P

Otóż zakładam ten temat po to, byście wy, profesjonaliści poprawili mój dotychczasowy "rozkład jazdy".

Od początku:
Mam 16 lat, na siłkę chodzę od 7 miesięcy, full osprzęt-klub. Trenuję regularnie. Mój plan treningowy:

x - ciężar
liczba - ilość powtórzeń

PON.
klata:
ławka pozioma - 12x / 10x / (6-8x)*2 / (4x)*3
rozpiętki - (10x)*4

biceps:
uginanie ramion ze sztangą stojąc - 12x / (10x)*4
łączone - modlitewnik + hantle - (10x)*4

brzuch - skłony naprzemian strony - 20*2

ŚR
klata:
ławka pozioma - 12x / 10x / (6-8x)*2 / (4x)*3
rozpiętki - (10x)*4

motyl:
przyciąganie wyciągu do klatki - 12x / 10x / (6-8)*6

barki:
podciąganie w opadzie ciężaru - 10x / (8x)*4
wyciąg poziomo - 12x / (10x)*4
sztanga zza głowy - 12x / 10x / (8x)*3 / 10x
hantle bokiem - (10x)*4

brzuch - skłony naprzemian strony - 20*2
+
nogi/plecy na zmianę 1 tydzień nogi 2 plery itd.

nogi
suwnica - 12x/10x/8x*2/6x/10x
nogi przodem maszyna - 12x/10x*4
nogi tyłem maszyna - 12x/10x*4

plecy
podciąganie sztangi do brody - 12x/10x*4
wiosłowanie sztangą w opadzie - 12x/10x*4
podciąganie się na drążku - (różnie to bywa)*4

PT
klata:
ławka pozioma - 12x / 10x / (6-8x)*2 / (4x)*3
rozpiętki - (10x)*4

triceps
ławka pozioma uchwyt wąski - 12x/10x*4
wyciskanie francuskie - 12x/10x*4
prostowanie rąk na wyciągu nadchwytem - 12x/10x*4

brzuch
skłony naprzemian stron 20*2

_______________________
Ważne! Nie chcę robić ACT ani FBW. Dlaczego? Poprostu nie leży mi taki trening, nie zamierzam w tym wieku, kiedy się rozwijam robić martwy ciąg bądź przysiady.

Mój cel - przede wszystkim rzeźba i siła. Masa jest akurat w miarę dobra - 67 kg przy wzroście 175cm. Chcę mieć wielkie plecy , więc proszę o wstawienie do tego planu ćwiczeń na plecy (wiem że już są ale ćwiczę je od niedawna i mogą okazać się niewłaściwe, może proponujecie jakieś inne?)


z góry dziękuję.

aistelonn

: ] Play or be played.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
To moze inaczej sprobuje przekonac Cie do FBW bo w nim plecy wlasnie rosna chyba najszybciej i najbardziej mozna poprawic ich proporcje.
www.sfd.pl/Siłownia_a_wzrost_-_wejdź_:_-t213555.html
Narazie to tyle , zobaczymy co Ty na to i bedziemy dzialac dalej.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 121
ok. więc tak :

zapomniałem o ważnej rzeczy. Jestem właśnie w połowie cyklu - kreatyna (mono) + dextroza.

Co do FBW - uważam ten trening za doskonały, świetnie opracowany, jednak to, co sprawia że mnie od niego odrzuca to martwy ciąg i przysiady. Wiem po prostu że tymi ćwiczeniami obciążę swój kręgosłup i boję się że (może się to wydać śmieszne) nie urosnę:P a wzrost mam taki jaki mam, może genetycznie nie największy ale na pewno powinienem jeszcze te 5 cm urosnąć.

Może zamiast tych ćwiczeń w FBW coś innego na plecy?

pzdr.

: ] Play or be played.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
Klata 3 x w tygodniu, kreatyna w wieku 16lat po 7mc treningu ???
Na treningu "śr" robisz: klate, motyl?, barki, brzuch, nogi i plecy? Może dorzuć jeszcze biceps i triceps.

A tak na poważnie, na sam początek poczytaj troche podwieszone posty i koniecznie atlas ćwiczeń na kulturystyka.pl
No i odpuść sobie kreatyne przy tak małym stażu i młodym wieku. Takie suple przydadzą Ci sie za pare lat, jak nie bedzie juz Ci szło tak dobrze idzie w pierwszych miesiacach/latach treningow.

Zmieniony przez - Karo0oL w dniu 2008-04-11 13:40:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Wlasnie to jest to ze nie chcecie czytac. Trening sztanga i do boju. Podalem linka i daje sobie reke uciac ze go nie otworzyles bo posta pod tym piszesz ze boisz sie ze nie urosniesz. Jak tu pozniej pomagac jak nawet gotowe opracowania nic nie daja. Odnosnie supli juz kolega nade mna napisal wszystko. Szkoda kasy lepiej zainwestowac w diete, nie wspomne o chwycie komercyjnym n/t dextrozy ktora nic nie daje a bzdury odnosnie zwiekszania wchlanialnosci kreatyny to tylko mit.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 121
N/c.

Powiedziałem że FBW nie bede robił ze względu na martwy ciąg.
Post pod linkiem czytałem. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka ?
Ma on mnie przekonać że martwym ciągiem sobie nie zaszkodzę? Hah .

Nie będę robił FBW i już ... Jak się wykosi martwy i przysiady stamtąd to może .. kto wie.

Poza tym poprosiłem o poprawienie planu a nie o kwestionowanie brać/nie brać krety. Biorę i już. Wiem że chcecie jak najlepiej doradzić, ale : D postawie na swoim.

Proszę więc o dalsze ;] porady.

Diety nie ma i nie będzie.




Zmieniony przez - aistelonn w dniu 2008-04-11 17:47:34

: ] Play or be played.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
Proszę więc o dalsze ;] porady.

Diety nie ma i nie będzie. Wiem że chcecie jak najlepiej doradzić, ale : D postawie na swoim.


<- cóż można dodać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Stawiasz nam warunki, ze zrobisz sobie "lepiej", jak my ci powiemy, ze "gorzej", tez moze byc dobrze?

Stary przestan chrzanic. Gdyby MC i Siady byly takie niebezpieczne dla zdrowia nikt by ci tu tych cwiczen nie polecal. To forum, ten dzial ma na celu nie tylko rozwoj sylwetki za wszelka cene. Duzo wazniejsze dla nas jest to bys robil to bezpiecznie i bez zadnych skutkow ubocznych. I powiem ci, ze wyrzej wymienione cwiczenia zadnego wzrostu ci nie zachamuja i wydaje mi sie, ze sam probujesz sobie wmowic, ze takie usprawiedliwiene jest dobre. A tak naprawde jestes... i boisz sie prawdziwych ciezkich cwiczen. Sory za dosadnosc, ale musialem

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 121
Karol

Człowieku nie bede Cie tu objeżdzał bo to za porządne forum i szkoda mi warnów na takie coś, ale do k**rwy nędzy wątpie czy z polskiego w podstawówce miałeś coś wyżej niż 2. . Czytać ze zrozumieniem to Ty na pewno nie potrafisz ... skoro pisze że diety nie będzie to po ki h*j to komentujesz ?? Powiem więcej. Myślisz że każdego stać na dietę ? Ja mam 16 lat, niestety sam sobie nie gotuje ;] więc jestem zdany na to, co mi ugotuje mamusia ;].
I po co sklejasz jakieś moje zdania które w ogóle nie odnoszą się
w żaden sposób do oryginalnego posta ? żal . !

Ok. Dobra. Przekonaliście mnie. Mówicie że martwym nie zrobię sobie krzywdy (Georgu nie rozumiem po co ten tekst, że się boję ?)
nie chcę sobie po prostu zrobić sobie krzywdy.

Jeżeli bylibyście tacy mili, proszę o ułożenie/poprawienie planu. Róbcie to wg. waszego zdania, ja to skomentuję.

Dzięki. Pozdr.


PS Skoro jesteście tak święcie przekonani że kreatyna jest w wieku 16 lat zła, wymieńcie mi choć 3 uboczne skutki jej stosowania. Bo jakoś regularnie się badam, ciśnienie mi nie skacze, nie mówiąc już o wzdęciach czy bólach żołądka, którego w ogóle nie odczuwam .

Zmieniony przez - aistelonn w dniu 2008-04-11 19:59:23

: ] Play or be played.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Kuro za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7641 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 41205
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 121
To nie jest shoutbox [ocenzurowana apostrofa], więc jak nie chcesz mi pomóc to żegnam.

Specjalisto, hashashashsahhashsa :D

: ] Play or be played.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW- do oceny plizzzz.....

Następny temat

Czy to dobry trening

WHEY premium