SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawienie sylwetki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1188

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
Witam jestem Adam z Poznania, zakładam ten temat ponieważ nie podoba mi się Moja aktualna sylwetka jak widać na załączonych dwóch zdjęciach. Chce coś z nią zrobić. Mam 32 lata 203 cm i na razie 81 kg ważę. Robię w domu rano i wieczorem ćwiczenia rozciągające koło 30 min od 2 tygodni systematycznie, ale planuję iść na siłownię od lutego. Mam fizyczną pracę, gdzie mój kręgosłup jest wciąż w dużym obciążeniu jak i siedząc. Parę lat temu miałem uszkodzony dość poważnie staw skokowy goleni prawej i niestety nie jest sprawny do końca. Nie jem fast foodów oraz prawie wcale słodkiego. Piję zieloną herbatę, czasami kawę i koło 2 litrów wody mineralnej codziennie bez gazowych. Z bieganiem jest nie tak dobrze. Jak było ciepło był rower do pracy i z powrotem. Teraz zima więc wykupiłem sobie kartę Multi-sport i od lutego będę uczęszczał na siłownię. Jem ciemne pieczywo, dużo warzyw oraz owoców. Jem nabiał czasami zdarzy się bez laktozy. Mam nadciśnienie. Tarczyca w normie. Biorę tabletki na unormowanie ciśnienia Tertensil rano w tym Tran oraz Ruteina C+, a wieczorem Prestarium. Nie mam żadnych przeciwskazań żeby nie ćwiczyć. Noszę okulary mam dość dużą wadę wzroku krótkowzroczność -6.5 prawy a lewe -6.75 dioptrii. Czasami orzechy, czekolada gorzka. Zależy od stanu kieszeni :). Piję rano w okresie zimowym imbir z cytryną i miodem gryczanym na ciepło na wzmocnienie. Ciężko w pracy jeść systematycznie tylko jedna przerwa 15 min w 8 godzinnym trybie pracy. Chciałbym jakieś porady nie brałem żadnych suplementów. Pozdrawiam Adam









Zmieniony przez - Adlordy w dniu 2019-01-20 17:46:08

Zmieniony przez - Adlordy w dniu 2019-01-20 17:55:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Co chcesz dokładnie zrobić z sylwetka? Zbudować mięśnie? Zrzucić zbedna tkanke tluszczowa?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
Zrzucić tkankę tłuszczową na początek a później mięśnie zbudować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Jeśli chcesz redukować tkankę tłuszczową to musisz określić swoje dzienne zapotrzebowanie kcal, odjąć 100-200kcal i czekać na spadek :) Widać z tego co piszesz, że raczej nie masz złych nawyków żywieniowych. Pytanie, jak z częstotliwością jedzenia? Ile posiłków jesz? Przy twoim wzroście waga nie jest zła, tylko musisz zamienić tkankę tłuszczową na mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
Jem przeważnie trzy posiłki dziennie. No właśnie chce trzymać tą wagę ale żeby to były mięśnie a nie tłuszcz. Czyli dzienne zapotrzebowanie to wyliczyłem koło 2700 kcal czy to nie za mało, żeby utrzymać tą wagę i w tym poprawić swoją sylwetkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11968 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
nie da sie utrzymac masy ciala i zmienic sylwetki.
po co chcesz trzymac kilogramy na wadze, ktore stanowia tkankę tluszczowa i psuja wizualnie sylwetke?
nie ma to uzasadnienia logicznego, jak cchesz sie pozbyc tuszczu to i masa ciala ulegnie zmianie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
No tak zależy mi na wyeliminowanie jak najwięcej tej tkanki tłuszczowej i zastąpiąć ją samymi mięśniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11968 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
no to konieczna bedzie klasyczna redukcja po prostu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
Klasyczna ok a coś więcej?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11968 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
dieta z bilansem ujemnym
wyliczasz zaotrzebowanie, odejmujesz 500 kcal i redukujesz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 86
Czyli ograniczyć węglowodany tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak siły podczas biegu.

Wiecej