SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawienie pleców.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam pewne pytanie. Często gdy oglądam filmiki znanych osób w kulturystyce, czy też normalnych chłopaków z siłowni, często słyszę, że ktoś przez przykładowo ostatnie pół roku szczególną uwagę poświęcał swojej słabej partii. Co mam przez to rozumieć? Ten ktoś wykonywał trening danej partii dwa razy w tygodniu? Robił więcej ćwiczeń, powtórzeń? Tak się niestety złożyło, że u mnie najsłabszą partią są plecy... Nie są grube ani szerokie. A no i jeszcze przedramiona.Trenuję od 8 miesięcy, w pozostałych partiach są zarysy mięśni i nie narzekam. Co możecie mi poradzić w takiej sytuacji? Powoli zbliża się okres zimowy, chciałbym to wykorzystać i przez ten czas poprawić te dwie partie. Pomóżcie! Pozdro i powodzenia w treningach

Mój plan treningowy na plecy:
- przyciąganie drążka do klatki szer. uchwytem
- wiosłowanie w opadzie tułowia, nad chwytem
- wiosłowanie pół sztangą
- wiosłowanie hantlą
wszystko wykonuje w 3 seriach po 10,11,12 powt. ciężar dość duży
Ćwiczenia wykonuje w 90% technicznie, mocno czuję plecy

Przedramion nie trenowałem osobno, jeżeli możecie mi polecić z własnego doświadczenia najskuteczniejsze ćwiczenia to byłbym wdzięczny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek : 17
Waga : 76
Wzrost : 175
Staż treningowy : 8msc
Obwód pasa : 41
Obwód klatki piersiowej : 110 cm
Obwód uda : 54cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często) : Siłownia 4 razy w tyg.
Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia : 5+
Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze) : b- 150g, ww- 350/400 tł- 100g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
nie ma co się bawić w priorytety jak nie jest się kulturystą

po prostu niektóre partia rosnę szybciej niektóre wolniej
ważne by technika była jak najlepsza
trening OK
Robiąc ten trening ( ciężkie wiosła m.in ) nie potrzebujesz ćwiczyć ich osobno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nie zgodze sie ze trening ok, praktycznie same wiosla i lajtowe cwiczenie na wyciagu naleazalo by atakowac bardziej wieloplaszczyznowo i rozne miesnie gdzie podciaganie czy cw. na kaptury
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan następny [Ankieta jest]

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny :)

WHEY premium