SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa wyskoku - sprawdzone metody

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
Witam wszystkich:)

Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej trenować wyskok...
Było dużo mowy już o tym (nie znalazłem nic dla siebie), ale poszukuję sprawdzonych programów treningowych/ćwiczeń, aby nie nabawić się kontuzji i nie "zepsuć" stawów... Mam 15 lat, około 173cm wzrostu i na dzień dzisiejszy około 65cm dosiężnego (nigdy nie trenowałem żadnych AA i SD). Po maksymalnej rozgrzewce doskoczę do obręczy kosza (305cm), ale się nie złapię. Chciałbym na wiosnę rozpocząć trening, aby już przez wakacje ładować piłkę bez problemu z góry. Liczę na dość szybką i co ważniejsze sprawdzoną odpowiedź;) Czekam na wasze odpowiedzi...

Rywalizuj z najlepszymi...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 308
nie ma uniwersalnej metody bo kazdy organizm moze roznie reagowac na rozne bodźce ;)

W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc,

teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 561
Tak jak kolega wyżej napisał nie ma metod, które sprawdzają się w 100%, jeśli jednak nie trenowałeś do tej pory wyskoku to mógłbyś spróbować plyometrykę albo kangaroohops. Jeśli chodzi o kontuzję to nie ma programu, który by był w 100% bezpieczny, każdy program bardzo przeciąża głównie kolana. Najlepszym sposobem na unikanie kontuzji jest porządna rozgrzewka przed i po treningu oraz suplementy, ale myślę, że w wieku 15 lat jeszcze na nie za wcześnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
na Twoim miejscu rok czasu ogolnorozwojowki i pozniej mozna wskakiwac pod sztange
na razie sprinty, skipy, wykroki, wstepowania (moga byc z wyskokiem), wbieganie na pelnym gazie pod gorke, brzuszki, grzbiety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Jak sama nazwa postu "sprawdzone metody" to te co są po prostu sprawdzone.I to nie przez "Henia w garażu" tylko które się sprawdzają w sporcie.
Krótko mówiąc po etapie wstepnym ogólnorozwojowym można zacząć powoli budować siłe wzgledna pod sztangą a następnie krótki okres ok. 2 miesięcy na konwersje tego na moc-dynamike (plyometryka i cwiczenia balistyczne).I masz gotowa recepte na solidna poprawe wysoku :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieg na 1500m-jakie macie wyniki ???

Następny temat

Plan na 1000m

WHEY premium