SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 296
Witam chciałbym zapytać was co mogę zmienić w planie.
O mnie;
Płeć : mężczyzna

Wiek : 18

Waga : 84

Wzrost : 176

Cel treningowy : masa mięśniowa i siła

Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : kreatyna

Ostatnio przerabiany plan: Fbw wyżej opisany

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
Przysiad:160x1
Martwy: 200x1
Ławka: 115x1

Plan:
FBW.
A:
1. Przysiady high bar 5x5
2. Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej w super serii z Wyciskaniem załączonych sztangielek 4x 14,12,10,8
3. Podciąganie się na drążku w super serii z "narciarzem"4x14,12,10,8
4.OHP 5x5
5.Wyciskanie wąsko: 3x12,10,8,
6.uginanie ramion że sztanga prosta: 3x 16 14 12
7. Allahy: 4xMAX
B:
1.Martwy ciąg 5x5
2.Wyciskanie hantli na ławce dodatniej w super serii z rozpietkami 4x14,12,10,8
3.wioslowanie hantelka 4x12,10,20,8
4.unoszenie hantli na bok w super serii z przyciąganiem sztangi do brody 4x 14 12 10 8
5.pompki na poreczach 4x 12 10 8 10
6. Unikanie ramion z suplinacja 4x16 14 12 10
7. Allahy
C:
1. Fronty 5x5
2. Wyciskanie na ławce poziomej 4x10 w super serii z ściąganiem linek wyciągu dolnego
3. Wioslowanie sztanga 4x 12 10 20 8
4. Face pull 4x 14
5. Francuz 3x 12 10 8
6. Uginanie ramion na modlitewniku 3x16 14 12
7.Allahy

Czasami pod koniec,gdy wykonam te ćwiczenia robię 2 dodatkowe w super serii na biceps i triceps (herkulesy i prostowanie rąk na wyciągu górnym)

Chciałbym się dowiedzieć czy taki plan jest dobry, jeśli nie jakie należy zrobić zmiany i czy to ze czasami dokładam na koniec te ćwiczenia jest błędem. Z góry dzięki za odp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Plan jest bardzo fajny ja bym tam na koniec nie dokładał dodatkowych ćwiczeń na bicepos i triceps tylko zostawił to co masz w planie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
jak na staz i wiek wyniki siłowe niczego sobie
pocwicz tym planem, a sam zobaczysz czy czegos brakuje

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Plan solidny. Z czasem proponuje jednak podzielic ciało-np. na górę i dol lub push/pull.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 296
Oki sam układalem i bałem się że plan jest zły, że te super serie to przesada ale widzę jednak że nie jest źle. Właśnie te wyniki mi skoczyly odkąd zacząłem ćwiczyć tym planem. Ale ćwiczę już nim prawie 3 miesiące i zastanawiam się nad zmianą na push pull. Tylko od razu takie pytanko, w tej metodzie (push pull legs) albo góra dół też mogę stosować super serie i nic złego się nie stanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Oczywiście, że możesz w przypadku góra dół. W przypadku push pull nie dasz rady bo to przeciwstawne ruchy robisz w super serii a w push pull masz je rozłożone na dwa treningi.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ektomorfik - spalanie tłuszczu z brzucha

Następny temat

Czy przesadziłem z treningiem?

WHEY premium