SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa kondycji i siły nóg

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
Witam, mam zamiar poprawić swoją kondycję oraz siłę nóg, potrzebne mi to do lepszych osiągnięć w koszykówce. Mój plan treningowy wygląda mniej więcej tak:
Poniedziałek, Wtorek, Piątek - co najmniej 60min na rowerze
Środa - 2 godziny WF w szkole
Czwartek - jeden WF w szkole i w zależności od ilości sił rower
Sobota - odpoczynek
Niedziela - co najmniej 2 godziny w kosza.
Macie jakiś propozycje co mógłbym zmienić w swojej rozpisce? Jakieś dodatkowe ćwiczenia?



Zmieniony przez - parzon w dniu 2012-05-22 21:02:45

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na siłę nóg według mnie najlepsze są przysiady, oczywiście odpowiednio głębokie. Możesz robić wiele wariantów, zwykłe, z podwójnym dnem, z zatrzymaniem na dole a potem jak najszybszym wybiciem do góry. Poprawnie wykonywane bardzo pomogą w poprawie dynamiki i siły nóg, co ma przełożenie na wyskok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
chodzi CI o wyskok tak? Dodaj ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
peepeek
chodzi CI o wyskok tak?

Tak bardzo o wyskok mi nie chodzi, tylko abym mógł dobrze się na nogach trzymać, żebym nie był łatwy do przepchnięcia.

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
a masz dostep do jakies silowni , bo trening nóg zwlaszcza wypychanie ciezaru na suwnicy jest dobrym cwiczeniem na wzmocnienie nóg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Nie znam się na koszykówce ale to że się utrzymujesz na nogach to kwestia równowagi a nie siły nóg
Możesz zacząć ćwiczzyć wtedy nabierzesz masy będziesz bardziej silniejszy i trudniej będzie cie przewrócić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
rutkow
a masz dostep do jakies silowni , bo trening nóg zwlaszcza wypychanie ciezaru na suwnicy jest dobrym cwiczeniem na wzmocnienie nóg

Niby w mojej mieścinie jest siłownia, ale jest w takim stanie, że bałbym się o własne życie ćwicząc tam xD
nowy_K_D
Nie znam się na koszykówce ale to że się utrzymujesz na nogach to kwestia równowagi a nie siły nóg
Możesz zacząć ćwiczzyć wtedy nabierzesz masy będziesz bardziej silniejszy i trudniej będzie cie przewrócić

Równowaga jest ważna, ale siła nóg także dużo daje, a przy mojej masie (75kg i 200cm wzrostu) i pozycji na której gram (center/środkowy) muszę nabrać siły.

P.S. Robię wsady :D Zdjęcie robione ponad rok temu, sylwetka mi za bardzo się nie zmieniła.

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
parzon

Równowaga jest ważna, ale siła nóg także dużo daje, a przy mojej masie (75kg i 200cm wzrostu) i pozycji na której gram (center/środkowy) muszę nabrać siły.





2m i 75 kg ?? musisz przybrac masy zwlaszcza ze grasz na tej pozycji gdzie walczysz ciałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
rutkow
2m i 75 kg ?? musisz przybrac masy zwlaszcza ze grasz na tej pozycji gdzie walczysz ciałem


Chodzi o to, że ja nie mogę przytyć! Jem, jem, jem i nic.

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
wazne jest co sie je i jak
na poczatek https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

oblicz zapotzrebowanie kaloryczne https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
i żeby przytyc musisz dodac kalorie do swojego zapotrzebowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
To mi wyszło z BMR:

Współczynnik BMR 1976.91
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3410.17
Węglowodany 55% 1875.59kcal = 468.9gram
Białko 15%% 511.53kcal = 127.88gram
Tluszcz 30% 1023.05kcal = 113.67gram

Co do diety, to spróbuje, ale próbowałem już wielu i za bardzo nie pomagały.

Jeszcze jedno pytanie, czy jak jazdą na rowerze, lub koszem wypije białko to coś pomoże, czy powinienem pić to codziennie w określonej porze?

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 93
To mi wyszło z BMR:

Współczynnik BMR 1976.91
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3410.17
Węglowodany 55% 1875.59kcal = 468.9gram
Białko 15%% 511.53kcal = 127.88gram
Tluszcz 30% 1023.05kcal = 113.67gram

Co do diety, to spróbuje, ale próbowałem już wielu i za bardzo nie pomagały.

Jeszcze jedno pytanie, czy przed jak jazdą na rowerze, lub koszem wypije białko to coś pomoże, czy powinienem pić to codziennie w określonej porze?

Zmieniony przez - parzon w dniu 2012-05-23 17:04:57

I don't play to sweat, I play to win - Kevin Garnett

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbyt Grube uda i łydki

Następny temat

dieta niskowęglowodanowa

WHEY premium