SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki vs. Przysiady

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1887 Napisanych postów 7519 Wiek 60 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 74017
Było :
- wchodzenie na przedmiot o wysokości 50cm
a
- pompki z oderwaniem dłoni od podłoża .

A teraz ćwiczenia których wykonanie ma bardziej zbliżoną możliwość wykonania podobnej ilości powtórzeń a które większą to już będzie zależało od tego kto je będzie wykonywał.Ja tradycyjnie postawię na pompki
Sprawdzimy to w dwóch wersjach:
1/Pompki na poręczach
a
Przysiady z obciążeniem CC ( ciężaru ciała ) -( wiadomo przybliżonym)
2/Pompki tricepsowe
a
Przysiady z 1/2CC
Nagrania prób pompek i przysiadów wykonujemy z zatrzymaniem przy wyproście i zatrzymaniem przy ugięciu co najmniej do kąta prostego.

Jutro nagram próby w obu wersjach wiadomo pompek
Myślę że znajdą się chętni do przysiadów i będziemy mieli zaciętą rywalizację

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-05 22:50:52

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-05 22:58:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 833 Napisanych postów 1753 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27083

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 833 Napisanych postów 1753 Wiek 43 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27083

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
zapomniałem zapytać a kto będzie robił przysiady ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1887 Napisanych postów 7519 Wiek 60 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 74017
Ktoś kto lubi je robić
A chodzi o takie wykonanie jakie widziałem w temacie Lokomotywa vs. Czołg w wykonaniu ruskiego czołga ( to było chyba 4x 210 ).
Tymczasem :
pompki na poręczach - 18x , przysiady z CC - 0
pompki tricepsowe - 47x ,przysiady z 1/2 CC - 0

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-06 17:58:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2033 Napisanych postów 7650 Wiek 46 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 533524
wycwiel

A teraz ćwiczenia których wykonanie ma bardziej zbliżoną możliwość wykonania podobnej ilości powtórzeń ....

Hmm, jeśli zaproponowane ćwiczenia są w zbliżonej skali trudności, to chyba jako Mistrz Polski powinieneś podejmować się rywalizacji z innym Mistrzem Polski a nie z nami, maluczkimi

No ale popatrzymy, popatrzymy. Kto wie, może nawet coś nagramy jak poprzeczkę trochę wyżej podniesiesz i tyłek będziesz ciągnął do góry równocześnie z barkami
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Ha wiedziałem że się odezwiesz
Z tyłkiem masz racje jak najbardziej nie powinienem nagrywać pompek po treningu WW.
Ale zawsze możesz odpowiedzieć na pompki na poręczach . Bo jak nie TY to kto
A i nie spieprz zabawy i nie rób od razu 100 powt.
Maludcy stawiają większe wyzwania .Będę się starał zadowolić Cię i zmobilizowac do rywalizacji.Te pompki tricepsowe są dla mnie nowe jeszcze ich nie ogarniam co zresztą widać.
Mistrzem Polski jestem ale ze sztangą w WW a to troszeczkę inna bajka

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-06 21:50:56

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-06 21:55:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2033 Napisanych postów 7650 Wiek 46 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 533524
wycwiel
Ha wiedziałem że się odezwiesz
Z tyłkiem masz racje jak najbardziej nie powinienem nagrywać pompek po treningu WW.
Ale zawsze możesz odpowiedzieć na pompki na poręczach . Bo jak nie TY to kto
A i nie spieprz zabawy i nie rób od razu 100 powt.

Właściwie to jestem trochę zaskoczony mizernym odzewem na Twoje wyzwanie Niby wszyscy siadają, a rękawicę podniósł (próbuje podnieść) rowerzysta Wydawać by się mogło, że wraz z odejściem Tsu coś przez duże "J" bezpowrotnie straciliśmy.

Na dipsy nie odpowiem, przysiady ze 100%CC to nie moja bajka.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3220 Napisanych postów 9253 Wiek 49 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 539653
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Poręcze to też i nie moja bajka za mocny w nich nie jestem
Na pompki się uparłem te tricepsowe powinny mi pomóc w tych na komendę do których się wciąż przygotowuję także taka rywalizacja pomogła by mi się lepiej przygotować do zawodów przy Twojej pomocy
Raz że będziesz podbijał cyfrę a dwa że będziesz zwracał uwagę na popełniane przeze mnie błędy . A ja się postaram ich dopatrywać u Ciebie
Tricepsowe nie bardzo są dla mnie wygodne najbardziej łupie mnie w nadgarstkach ale jest coraz lepiej.Pompki na poręczach przydadzą mi sie z kolei do WW - 75kg.
Jak się nikt do CC nie pojawi trzeba będzie uznać że przysiady to tylko rowerzysta może
Nie no pewnie znajdą się chętni i do przysiadów i do pompek w końcu na SFD lecą challenge w przysiadach i pompkach ( w którym uczestniczę zresztą ).

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-07-07 18:00:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3523 Napisanych postów 10379 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 512402
Ja nawet jak bym chciała, to przysiadu z CC nie zrobię.

I zdziwona jestem, że tu jeszcze Kebula nie ma
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie czerwiec Krata Na Lato 2019 - zdjęcia do głosowania

Zestaw 1