SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki na siłę z obciążeniem ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 273
Czy robiąc pompki z obciążeniem 20kg można zwiększyć siłę tricepsów mieszcząc się w tych 3-6 powtórzeniach oraz można zrobić masę miesniową (oczywiscie jak bede robił trochę więcej powtórzeń).Z góry dzięki za odp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777601
Oczywiście, że można w końcu triceps mocno pracuje przy pompkach. Możesz je też robić w różnym rozstawie dłoni.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 273
Dzięki.Odchodząc od tematu czym się różni wyciskanie na klatę sztangi na podłodze od wyciskania na ławce prostej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Różni się tym, że na ławce masz większy zakres ruchu, masz możliwość prowadzenia łokci poniżej ławki.
Na podłodze tej możliwości nie masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Poza tym na ziemi ciało trochę inaczej sie układa a nogi tak nie stabilizują.
To ćwiczenie jest dobre, by poprawić jakiś słaby punkt w kontekście budowania siły. Potencjału masotwórczego tutaj nie dostrzegam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777601
wakor
Różni się tym, że na ławce masz większy zakres ruchu, masz możliwość prowadzenia łokci poniżej ławki.
Na podłodze tej możliwości nie masz.


Ale zakres jest dokładnie taki sam przecież w wl jak dojdziesz gryfem do klatki to tak jak na ziemi klatką do ziemi dalej nie pójdzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Można dodac ze pompki maja udział w stabilizacji łopatki-wiec sa pomocne przy nad ruchomościach barku. Wyciskanie nie daje nam tego.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Spróbuj się położyć na podłodze i wykonać ruch imitujący wyciskanie sztangi
ja gdy już łokcie mam na ziemi i nie mogę zejść niżej to gryf miałbym nadal te ~20cm nad klatką

choć faktycznie na hantlach różnica byłaby bardziej odczuwalna niż na sztandze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777601
Ogólnie pompka jest dużo lepszym ćwiczeniem funkcjonalnym niż wyciskanie na ławce ale teraz powoli wraca do łask na siłowniach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777601
wakor
Spróbuj się położyć na podłodze i wykonać ruch imitujący wyciskanie sztangi
ja gdy już łokcie mam na ziemi i nie mogę zejść niżej to gryf miałbym nadal te ~20cm nad klatką

choć faktycznie na hantlach różnica byłaby bardziej odczuwalna niż na sztandze


Ale chyba piszemy o innych ćwiczeniach. Porównujemy wyciskanie leżąc na ławce z pompkami a Ty masz na myśli floor press

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Tak mam na myśli floor press. Spójrz na moją pierwszą wypowiedź w tym temacie i na jakie pytanie tam odpisałem.

A pompki jak najbardziej fajne ćwiczenie, jak już ktoś wcześniej wspomniał bardzo funkcjonalne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady odnośnie planu

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium