SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki - trening na ilość powtórzeń

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 223
Hej

Mam pytanie co do tego treningu, ktory zostal opisany w pierwszym poscie tego tematu. Pamietam, ze kiedys zabralem sie za ten sposob ale to bylo dawno i pamietam tylko, ze zamiast zwiekszac liczba maksymalnych powtorzen pompek zmalala. Niedanwo jednak znow natknalem sie na ten plan i stwierdzilem, ze pewnie kiedys robilem cos zle. Wzialem wiec sie za to od nowa. Zalozylem z gory, ze pewnie zrobie ok. 60 pompek (bo tyle robilem kiedys - wiem, brzmi glupio hehe) wiec robilem codziennie po 30 pompek co dwie-trzy godziny. Zapomnialem o dniu przerwy w tygodniu, ale za to byly dni kiedy zrobilem tylko 3 czy 4 serie wiec moze to jakos sie wyrownalo. W kazdym badz razie dzis, czyli po 2 tygodniach, zrobilem test ile pompek dam rade zrobic - i wyszlo 60 ! Nie wiem co robie nie tak. Czy to mozliwe, zeby to po prostu nie byl trening dla mnie?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 127
co daje wiecej siły pompki czy cwiczenia ze sztanga chodzi mi o cw klate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 578
no niezłe niezłe chyba zaczne ćwiczyć po rusku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73
Witam wszystkich!
Mam kilka pytań co to tego treningu 2 lipca mam ważny egzamin z podciągania. Jeszcze w lutym podciągałem się ledwie dwa razy do kwietnia doszłem do 10 powtórzeni jednak od tego czasu nie ma żadnych postępów. We wcześniejszym poście przeczytałem że jeżeli robi się tylko ćwiczenia na plecy a klatkę zaniedbuje może dojść do nierównomiernego rozwoju ciała itd. Właśnie brak postępów rozpoczął się od kiedy przestałem robić klatkę a skoncentrowałem się jedynie na plecach i bicepsie. Od dzisiaj stosuje ten ruski plan jednak po całym dniu nie czyje się zmęczony robie 8 serii po 6 powtórzeń. Czy ten plan jest odpowiedni dla mnie (chcem dojść do 19 powt.)? Czy nie będzie przeszkadzało że dużo biegam? i czy powinienem rozpocząci jakieś ćwiczenia na klatkę? Czekam na odp. Dzięki z góry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Mam pytanie:

Czy bardziej efektywny będzie trening 5 serii po 13 powtórzeń z minimalną przerwą? Czy lepiej, żeby mięśnie sobie odpoczęły te 2-3 godziny między kolejnymi powtórzeniami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam. Staram sie robic pompki 5razy w tygodniu. Moj trening wyglada tak : zaczynam od 35 potem 28 potem 25 potem 21 potem 18 w ciagu 15-30minut, czy jest to dobry trening na rzezbe ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 118
Światowy rekord w liczbie pompek wykonanych bez przerwy należy od 1980 roku do Japończyka Minoru Yoshidy, który wykonał ich 10 507.[1] Księga Rekordów Guinnessa wymienia Chorwata Krunoslava Budiselića, jako osobę która wykonała 140 pompek w ciągu jednej minuty. Natomiast rekord liczby wykonanych w ciągu jednego roku (na przełomie 1988–1989) wynosi 1 500 230 i należy do Brytyjczyka Paddy'ego Doyle'a

Z Wikipedii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 486
Witam!
Mam pytanie. Otóż od półtorej miesiąca ćwiczę pompki (jestem przy 52) i teraz brat dostał na urodziny hantle. Zamierzam ćwiczyć hantlami i robić pompki naraz i tu rodzi się pytanie: Czy ćwicząc hantlami nie spadnie mi forma pompek?

Pozdrawiam Ashoka

Jak masz zapał to ćwicz,jak nie masz to też ćwicz. Przyjdzie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 118
Hmm, a czemu miałaby spaść?

No, to znaczy więcej treningu to ogólnie ciężej napewno, ale jeśli nie zaniedbasz pompek to nic ci nie grozi (według mnie)

Zmieniony przez - ziomalexio w dniu 2010-08-08 19:12:28
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem

Następny temat

Czy To Nie Będzie Za Duzo Prosze O PoMoC !!!

WHEY premium