SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy problem :(

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1718

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Witam
Nazywam się Łukasz. Mój problem jest dość poważny tzn jak mam sobie rozplanować tydzień tak żeby nie popalić mięśni i schudnąć. Mój tydzień wygląda następująco:

Poniedziałek
6.00 wstaje ( do szkoły i jadę do niej), jem jakiś drobny posiłek parę kanapek ( z białym serem lub z żółtym)
8.00 ( zaczynam lekcje)
14.10 kończę lekcje ( i jadę do domu)
około 15.00 jestem w domu ( to drugi mój posiłek obiad dość obfity)
20.00 ( kolacja tak samo dość obfita)
23.00 idę spać

Wtorek

6.00 wstaje ( do szkoły i jadę do niej), jem jakiś drobny posiłek parę kanapek ( z białym serem lub z żółtym)
8.00 ( zaczynam lekcje)
14.10 kończę lekcje ( i jadę do domu)
około 15.00 jestem w domu ( to drugi mój posiłek obiad dość obfity)
18.00 bardzo męczący trening w piłę ( dużo wysiłku i biegania)
21.00 ( kolacja tak samo dość obfita)
23.00 idę spać

Środa

6.00 wstaje ( do szkoły i jadę do niej), jem jakiś drobny posiłek parę kanapek ( z białym serem lub z żółtym)
8.00 ( zaczynam lekcje)
15.00 kończę lekcje ( i jadę do domu)
16.00 jestem w domu ( to drugi mój posiłek obiad dość obfity)
20.00 ( kolacja tak samo dość obfita)
23.00 idę spać

czwartek

6.00 wstaje ( do szkoły i jadę do niej), jem jakiś drobny posiłek parę kanapek ( z białym serem lub z żółtym)
8.00 ( zaczynam lekcje)
13.20 kończę lekcje ( i jadę do domu)
14.30 jestem w domu ( to drugi mój posiłek obiad dość obfity)
18.00 bardzo męczący trening w piłę ( dużo wysiłku i biegania)
21.00 ( kolacja tak samo dość obfita)
23.00 idę spać

Piątek

6.00 wstaje ( do szkoły i jadę do niej), jem jakiś drobny posiłek parę kanapek ( z białym serem lub z żółtym)
8.00 ( zaczynam lekcje)
14.10 kończę lekcje ( i jadę do domu)
15.00 jestem w domu ( to drugi mój posiłek obiad dość obfity)
20.00 ( kolacja tak samo dość obfita)
23.00 idę spać

sobota i niedziele nic konkretnego taki pałętanie się po domu i tak samo 3 posiłki ( śniadanie, obiad, kolacja)

I teraz planuje zrobić tak. W dni wolne od treningu w piłę zapisać się na siłkę i na nią chodzić czyli (poniedziałek, środa, piątek) od godziny 20 .00 do 21.30 ( niestety tylko w tych godzinach mógł bym chodzić wcześniej trzeba zająć się nauką 1,5h), myślę jeszcze żeby tylko nie wiem czy to mam sens i jest koniecznością wstawać o 5.00 i 45 minut poszaleć na rowerze ( przez 6 dni w tygodniu) potem prysznic i do szkoły. Do tego oczywiście dieta która sobie rozpisze ( sporo już czytałem na ten temat), potem dam wam do oceny, ale narazie zajmijmy się rozplanowaniem tygodnia. Dieta będzie miała standardowo 5-6 posiłków tylko nie wiem o których godzinach je dać ( a co do dać to zajmiemy się później)?? Czy dobrze by było jak bym po treningu w piłę i na siłowni uzupełnił węglowodany poprzez carbo ( one oczywiście będzie wliczone w dietę jego zawartość kaloryczna).
Pytania
1. czy jazda tak rano na rowerze to dobry pomysł
2. O który czasach mam jeść przy 5 posiłkach co będzie optymalne jaki godziny
3. Czy mogę uzupełnić węglowodany po treningach na siłce i w piłe poprze carbo czy to konieczne czy można się bez tego obyć
4. Co ogólnie myślicie o moich zmianach no i co byście tu zmienili


sorry że tyle się napisałem ale chce żeby wszystko było jasne co i jak.

Moje cele to: pozbyć się się fatu, zrobić jak najlepsza kratę do wakacji no a potem to czyste zdobywanie masy :)




pozdrawiam


PS: wiem że to kwestia indywidualna ale w jaki tempie by spadał zbędne kilogramy






Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 94

Wzrost: 187

Obwód klatki: 110

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 95

Obwód uda: 64

Obwód łydki: 43

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem ile

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: dwa razy w tygodniu gra w piłkę nożna 2h ( wtorek czwartek)

Odżywianie: Jem raczej wszystko.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: żadne

Stan zdrowia: zdrowy zero jakiś chorób itd

Preferowane formy aktywności fizycznej: dużo czasu naprawdę dużo i właśnie do tego mam pytanie jak mam sobie rozplanować sobie tydzień ( jak będzie najkorzystniej)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: żadne zero supli itd

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: raczej nie co najwyżej carbo

Stosowane wcześniej diety: żadna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Od jak dawna grasz w piłkę nożną? Dwa dodatkowe treningi na siłowni starczą, aeroby rano nie będą na razie potrzebne. Jak wygląda Twoja obecna/niedawna dieta? Napisz wg schematu:

godz 7.00

1 posiłek:
cztery kromki chleba pszennego
2 plastry sera żółtego
2 plastry szynki
pomidor

między posiłkami snickers

godz 11.00

2 posiłek:
..........

1. czy jazda tak rano na rowerze to dobry pomysł

Nie zaszkodzi, ale na obecnym etapie diety niepotrzebne

2. O który czasach mam jeść przy 5 posiłkach co będzie optymalne jaki godziny

Staraj się posiłki rozłożyć równomiernie, zabieraj je ze sobą do szkoły, zadbaj o odpowiednią podaż białka i zdrowych tłuszczów. Zadbaj o suplementację okołotreningową.

3. Czy mogę uzupełnić węglowodany po treningach na siłce i w piłe poprze carbo czy to konieczne czy można się bez tego obyć

Węglowodany razem z białkiem trzeba dostarczyć, jednak może to być w formie zwykłego pożywienia.

4. Co ogólnie myślicie o moich zmianach no i co byście tu zmienili

Napisz najpierw swoją obecną dietę, to się zastanowimy czy wystarczą tylko ogólne korekty, zmiana pewnych nawyków żywieniowych, czy dieta z kontrolą kaloryczności. W Twoim wieku zazwyczaj starcza to pierwsze.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
więc tak wcześniej w ogóle nie miałem diety i nie mam . Treningi mam od sierpnia tego roku. A co siłki to zależy mi aby zbić fat i potem tylko rosnąć więc myślę że 3 dni były by ok :) to jakie propozycje macie ?? odnośnie mojego tygodnia. dietę sobie powyliczam zapotrzebowanie kaloryczne teraz organizmu i odejmę od tego 100kcal od tego i ułożę 5 posiłków wedle zasad. To mówicie że rano rower nie jest potrzebny za mocno i bez carbo tez się obęde. Czyli teraz dodam jeszcze 3 dni siłki i dietę tak to starczy fat będzie spadał ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Czyli teraz dodam jeszcze 3 dni siłki i dietę tak to starczy fat będzie spadał ??

Zależy od diety.

Poza tym dietę ma każdy, nie wszyscy tylko kontrolują jej kaloryczność i makroskładniki. Napisz Twój obecny sposób odżywiania (dietę) wg wcześniejszego wzoru.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
dietę ?? ciężko to tak nazwać. Jem na śniadanie 5 kanapek z białym serem lub z żółtym obiad to je naprawdę obfity 2 talerze zupy to standard. A na kolacje około 10-15 kanapek z wędliną itd Podsumowując jem 3 posiłki na maksa a wiem że to nie jest korzystne tylko 5 mniejszych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
wiec do roboty i ukladaj diete redukcyjna bo bez tego nei masz wiekszych szans na sukces : poelcam diete zbialnsowana ew. low-carb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
dzięki za pomoc czas się wziąć za siebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
najpierw diete,potem bilans ,potem kcal diety i posilki, wszystko tu widzimy plus trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o dietę

Następny temat

POMOCY BŁAGAM !!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium