SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy na początku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Witam.

Zgaduje że takich postów jest milion i co chwile doświadczone osoby muszą odpowiadać na takie same pytania ale proszę o zrozumienie i odpowiedzenie na moje pytania.

Swoją historię z siłownią zacząłem rok temu gdzie chodziłem do miejscowej siłowni i z osobami które się na tym znają ćwiczyłem przez pół roku, co mnie smuci to to że u mnie nie widać było w ogóle efektów, zdemotywowałem się i dodatkowo zacząłem pracować, zabrakło czasu na siłownie. Jednak minęło pół roku i brakuje mi tego potu wylanego na ćwiczeniach ale z racji tego że nie mam zbyt wiele czasu i chciał bym go jak najwięcej zaoszczędzić chce zrobić swoją domową siłownie i tu chciał bym zadać pytanie dla doświadczonych zawodników:

-Od czego zacząć myślałem żeby na początek kupić ławeczkę + gryf + hantle no i oczywiście obciążenie, jak uważacie czy to dobre kroki czy jednak polecilibyście coś innego? Wiadomo nie chce wydawać od razu nie wiadomo jakiej kwoty chce powoli rozwijać swój sprzęt.

Mam jeszcze drugie pytanie odnośnie kreatyny ponieważ jestem chudy i potrzebuje masy a siłownia i dieta nie za dużo mi daje to czy polecili byście branie jej od początku treningu na mojej siłowni? Czytałem sporo o tym i niby nie ma żadnych przeciwwskazań na branie tego na samym początku. Jeśli tak to brać codziennie tylko w dni treningowe inaczej i w dni wole inaczej czy jakoś inaczej? Sorry że tak dziwnie napisane ale piszę to co mi przychodzi do głowy. Z Góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.


Zmieniony przez - krzysiu199419 w dniu 2016-01-09 00:08:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 914
Cześć, może nie jestem mega doświadczony i nie mam mega stażu na tym forum, ale od pewnego czasu bardzo mocno zainteresowało mnie moje ciało, to co się z nim dzieje i ogólnie wszystko co jest związane ze mną i siłownią, więc odpowiem Ci na to pytanie z poziomu osoby znającej już mocne podstawy. Moim zdaniem, jeśli chodziłeś już na siłownię a teraz nie masz czasu na nią to oczywiście mega dobrym rozwiązaniem jest siłownia domowa, bo każdy ruch to krok do przodu tylko wszystko trzeba robić z głową. Myślę, że na samym początku powinieneś zaopatrzyć się w ławeczkę z regulacją oparcia, do tego gryf długi (przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na klatkę), gryf średni (biceps, triceps, wiosłowanie, barki itp), 2x gryf krótki na hantle oraz stojak pod sztangę do wyciskania na klatkę i przysiady oraz obciążenie. Co do obciążenia to już jest kwestia tego jak dużo masz pieniążków do wydania i jak dużo masz siły, bo jednemu wystarczy na początek 60kg a inny potrzebuje 120kg także to już zależy jak duże obciążenie jest Ci potrzebne do ćwiczeń przede wszystkim wyciskanie na płaskiej i przysiady. Ogólnie na początek taki zestaw jest niezbędny do robienia pełnych treningów tak żeby nie pomijać najważniejszych ćwiczeń. Ew możesz sobie jeszcze zrobić jakiś drążek do podciągania, ale to jest banalne do zrobienia samemu, więc nie musisz wydawać pieniędzy. A co do kreatyny to jestem pewny, że twój brak przyrostów nie jest spowodowany brakiem kreatyny tylko brakiem diety z dodatnim bilansem kalorycznym (na masę), zamiast kreatyny lepiej kup białko (spróbuj które będzie Ci bardziej odpowiadać WPI czy WPC) i pij najlepiej po treningu a trening zawsze wykonuj na 100%, czyli nie liczy się ciężar tylko poprawna technika wykonywanych ćwiczeń. Musisz bardzo wracać uwagę na to jakie mięśnie są zaangażowane w dane ćwiczenie i jeśli nie odczuwasz tych mięśni w czasie treningu to daje Ci sygnał, że popełniasz jakiś błąd techniczny. Lepiej założyć mniejsze obciążenie, ale nauczyć się pracy mięśni i poznać swoje ciało, sprawdzić jak ono funkcjonuje niż leczyć kontuzję, bo np. wziąłeś za dużo na klatę a bez asekuracji dzieją się różne rzeczy, pamiętaj że nie od razu Rzym zbudowano i małymi kroczkami dojdziesz daleko tylko musisz być konsekwentny w tym co robisz. Na pewno nie możesz się zniechęcać i odradzam zabawę z kreatyną, bo jeśli zastosujesz dietę + ćwiczenia z dobrą techniką to twoje mięśnie urosną jak ciasto. Twoje mięśnie nie były dawno pobudzane w tak gwałtowny sposób, więc na pewno będziesz miał duże przyrosty a kreatynę to zostaw na dalsze lata treningów. Ułóż sobie dietę i trening na początek polecam FBW (trening całego ciała, bo daje szybki przyrost siły i mięśni) a potem wklej tu na forum do sprawdzenia, poczytaj na te tematy w postach podwieszonych i skorzystaj z tamtych rad. Dobra koniec wykładu mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem, pozdrawiam i powodzenia na treningach :)


Zmieniony przez - Krzysiekk12 w dniu 2016-01-09 00:53:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Na początek.

Ławka/Stojaki/Gryf Olimpijski/Drążek/100kg obciążenia.
Opcjonalnie sztangielki do tego.

Kreatyna to strata pieniędzy w Twoim przypadku. Wiele osób z wyglądem chudzielca wygląda teraz estetycznie z rozwiniętą dobrze masą mięśniową. ( Naturalnie ) to nie jest coś czego nie da się zmienić. Rezygnujesz z odpowiedniego żywienia ponieważ w rzeczywistości nie zacząłeś jadać jak należy, stąd brak efektów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, ten sprzęt na początek wystarczy. Resztę pieniędzy zainwestuj w odpowiednio zbilansowaną dietę i ewentualnie konsultacje z trenerem osobistym. To daje dużo więcej aniżeli kolejna puszka super kreatyny.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Chcesz efektów? Zacznij od diety. Sprzęt tak jak napisał dudee.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - brzuch, bieganie a FBW

Następny temat

Rozne pory treningu czy tak mozna?

WHEY premium