SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy kontuzja łekotki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Witam zrobiłem rezonans kolna wynik:
Wiązadła krzyżowe i wiązadła poboczne prawidłowe. Linijny wzrost sygnału w rogu tylnym łękotki przyśrodkowej odpowiada jej uszkodzeniu I stopnia. Niewielka ilość płynu w jamie stawowej.

Przed otrzymaniem wyników rezonansu chodzeniem 3 tygodnie w stabilizatorze kolana nastąpienie lekarz powiedział mi ze czekają mnie zastrzyki z wszczepieniem jakiegoś płyną. Jednak najpierw zrobił mi USG i stwierdził ze łękotka jest w porządku i mam tylko ubyki chrząstki. Następnie po 2 tygodniach noszenia stabilizatora i ręcznym sprzawdzeniu kolana uznał ze mogę wrócić do treningu stopniowo dozując wysiłek oraz ćwiczyć mięsień czworo głowy i powinno być wporzadku a jeśli nie będzie to powiedział ze czeka mnie artroskopia czy tak musi być? Co myślicie o tym naprawianiu się łękotki bez żadnych rehabilitacji przy stosowaniiu stabilizatora? Najpierw chodizlem kilka dni bez stabilizatora a teraz planuje rozpocac treningi trucht basen i lekka siloania tego miesnia odczuwam lekki bol czy to normalne?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
sama sie zrosnie,potrzeba czasu.w moim przypadku wrocilem do calkowitej formy po roku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Już był chyba taki temat o identycznej treści...

Kolego wyżej, wbrew temu,co piszesz, zrośnięcie się łąkotki nie jest sprawą łatwą i oczywistą. Do urazu musi dojść w miejscu ukrwionym - a ten w łąkotkach jest niewielki.

Autorze - to,czy masz uszkodzoną łąkotkę powinien "wyczuć" lekarz w badaniu fizykalnym. Być może artroskopia okaże się konieczna.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pękanie skóry pod paznokciem u dłoni

Wiecej