SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy -.-

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 408
Witam, mam dość uciążliwy problem z prawym stawem kolanowym. Otóż czasem jak siądę na krzesło czy cokolwiek innego w kolanie potrafi mi coś przeskoczyć, tak że gdy wstane już mam je tak jakby zblokowane, nie mam pełnego wyprostu i czuje źe coś mi tam nie pozwala go wyprostować. Bólu jako takiego nie ma, może się pojawić gdybym na siłę chciał je prostować, ale tego nie robie. Kolano się odblokowuje ale nigdy nie wiem kiedy, czasem po jednym dniu, czasem po kilku chwilach a czasem po kilku dniach.. Wczoraj na przykład, byłem w sklepie i chciałem przymierzyć buty, gdy usiadłem, odrazu wiedziałem że znowu mi się zblokowało. I faktycznie, nie moge prostować go poraz kolejny, aż do tej chwili, i nie wiem jak długo to potrwa... Takie coś zdarzyło mi się ostatnio około miesiąc temu, i zdarzało co kilka tyg wstecz.. Denerwujący jest fakt, ze w pracy mi się to np zdarzało i to już stawało się wnerwiające.. dlatego pisze o tym tutaj.. i nie piszcie mi żebym szedł z tym do lekarza, bo wiem co mam robić, chciałbym zasięgnąć rady tutaj, kogoś doświadczonego ;] Aa i może zacząłem trochę od du..y strony, ale nie szkodzi... Z kolanem miałem problem już od gimnazjum, wtedy pierwszy raz wyskoczyła mi rzepka, następnie w szkole średniej, ale odrazu wróciła na miejsce na moje szczęście , no i teraz jakieś 4 miesiące temu, to było najboleśniejsze i najbardziej narobiło szkód w moim kolanie . Byłem na imprezie, no i wygłupy z kolegą skończyły się tak, że on upadł mi na nogę, która mi dosłownie wystrzeliła, ale odrazu ją mocno chwyciłem i wróciła na miejsce .. Kolano spuchło, pojechałem na pogotowie, tam zrobili mi punkcję i wróciłem do domu .. po kilku dniach kolejną, bo kolano cały czas puchło , około 1.5 miesiąca chodziłem o kulach. Po zrobionym rezonansie( mogę dać zdj) stwierdzono że mam 2 więzadła naderwane, krz. prz. 2 stopnia, i krz. tyl 1 stopnia, i nieznaczny ubytek kości w kolanie ( malutki fragment ) itd.. Czytałem kiedyś że naderwanie więzadła krz.prz. 2 stopnia kwalifikuje się pod operację, jednak lekarz stwierdził że obejdzie się bez niej( sam też nie chciałbym jej mieć), zacząłem jedną, drugą rehabilitację i doszedłem do wniosku że jest okej, bo normalnie chodze, nawet truchcikiem pobiegnę, pracuje i moge tak naprawdę normalnie żyć..
Gdyby tylko nie to że, kolano od czasu do czasu mi się blokuje, jak napisałem wcześniej -.- Doradźcie mi coś proszę, bo nie wiem co mam robić -.- Co może być powodem takiego przeskakiwania czegoś w wewnątrz.. ? i jak temu zaradzić.. proszę o pomoc!
pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
jak widzisz, problemy z wiezadlami raczej nie przeszly, skoro kwalifikowaly sie pod operacje, trzeba bylo takowa wykonac,
w domu mozesz z pomoca drugiej osoby zrobic test szyfladkowy chocby by zobaczyc samemu czy jest spora niestabilnosc w stawie,
istnieje rowniez opcja ze dosc dobrze wzmocnione miesnie, beda trzymaly kolano w panewce, jednak sam widzisz, ze rehabilitacja nie przyniosla rezultatu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 408
Lekarz stwierdził ( po badaniu oczywiście ) że nie ma takowej niestabilności kolana ;] Rehabilitacja przyniosła efekt :) gdybym dużo ćwiczył mogło by mi to pomóc że nie przeskakiwało by mi tam nic ? Jest taka szansa ? Aaa i wgl chciałbym zapytać, czy po urazie stawu kolanowego mogę rozpocząć stretching ? tzn, chce dojść do poziomu w jakim byłem przed kontuzją. Czy rozciaganie nie wadzi tym więzadłom w jakiś sposób?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
zobacz to, ja stosowałem na wiele urazów

https://pl.wikipedia.org/wiki/Plastrowanie_dynamiczne


Zmieniony przez - hellriser w dniu 2015-10-12 11:30:19

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
nie da sie odp na Twoje pytania z poziomu forum

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena sylwetki

Następny temat

Kreatyna a kamień w nerkach

WHEY premium