SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy, problem z masą!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16
blee słonina z skwarkami i popić oliwa. może tłuste pożywienie pomoże
pzr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12361
damian8285 chodzi o cholesterol endogenny wytwarzany z triglicerydów, a te z kolei z nadmiaru węglowodanów.

Moje zdanie co do słoniny.
Możemy jeść, ale jaką ilość to zależy tylko od naszej diety. Mamy do wyboru dwie diety z rozkładem KCAL BTW 15-20:60-70:15-20 lub 15-20:15-20:60-70. Przy wyborze drugiej opcji nie zjemy dużej ilości w/w słoniny. Unikałbym rozkładu KCAL T i WW zbliżonych do siebie, np. 30/30, 30/40 itp., gdyż z obserwacji Amerykanów w latach 50 ubiegłego stulecia wynika, iż takie odżywianie jest miażdżyco rodne.

Osobiście stosuję I rozkład KCAL, BTW jak w profilu 0,8:3:0,8.
Słoninę spożywam pod postacią smalcu. Mimo że, obecnie nie trenuję siłowo, jedynie aeroby 2-3xtyg, zauważyłem znaczną poprawę siły oraz jakości mięśni. Nie tylko poprawę fizyczną stwierdziłem, ale również poprawiła mi się koncentracja, nawet na 8h lekcyjnej; oraz samopoczucie polepszyło się.

Wniosek taki że, tłuszcze nasycone nie szkodzą a nawet pomagają, ale(!) w obecności małej ilości węglowodanów.

To tyle ode mnie.

/pzdr.

Zmieniony przez - aleg w dniu 2010-04-24 22:53:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1242 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15604
Jeżeli są zachowanie odpowiednie proporcję to pewnie, że nie szkodzą :). Nasycone nawet są potrzebne do zachowania odpowiedniej gospodarki hormonalnej.

Eee... Lubię placki ^^

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat