SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy!! co i jak? Czyli początki na siłowni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Witam mam 21 lat 187 cm wzrostu 83 kg wagi. Chciałbym mieć wyrzeźbione ciało a gdy to osiągnę zwiększać masę do 90 kg. Nie wiem od czego zacząć czy od jakiejś redukcji czy od nabierania masy jakie odżywki kupić co w diecie jakie ćwiczenia itp interesuje mnie każda informacje proszę was bardziej doświadczonych o pomoc wiem ze takich tematów jest setki a mój może wynikać z lenistwa ale chcę dołączyć fotki abyście mogli rozważyć mój przypadek indywidualnie. Za pomoc z góry dziękuję.w załączniku moje aktualne fotki

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 190 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4594
Jesli podchodzisz leniwie do forum to pewnie leniwie bedzie z silownią. ALE po 1. najpierw masa a potem rzezba Po 2. Zeby przytyc musisz robic nadwyzke kaloryczną. Po 3 rodzaj treningu (fbw, split, pp, itd.) nie ma znaczenia choc osobiscie na pocztek polecam fbw aby dobrze poznac swoj organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 1422 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17916
Rodzaj treningu nie ma znaczenia?
Najpierw masa potem rzeźba? A co w przypadku otyłych osób, albo po prostu takich, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki, bo naprzykład mają fałdę na brzuchu? Też mają się kierować tą 'zasadą'?


Odżywki to dodatek, najpierw zadbaj porządnie o dietę i trening, również o sen. Jak to wszystko sobie konkretnie ustawisz wtedy możesz pomyśleć o suplementacji jeżeli będzie miał jakieś braki w wyżej wymienionych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Nie masz tam zbyt wiele tego fatu, więc buduj masę mięśniową. Przeczytaj temat PIERWSZY ROK TRENINGÓW.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 190 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4594
pachol_123
Rodzaj treningu nie ma znaczenia?
Najpierw masa potem rzeźba? A co w przypadku otyłych osób, albo po prostu takich, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki, bo naprzykład mają fałdę na brzuchu? Też mają się kierować tą 'zasadą'?
.

Autor wątku jasno napisał jaką ma wagę i jaką wagę docelowo chce osiągnąć. Do tego wstawił swoje foto. Więc nie wiem po co mieszasz pisząc o osobach z otyłością?? Uważasz że kolega jest otyły?? Myślę że jak będziesz czytał ze zrozumieniem, i nie będziesz mieszał wątków, to nie będziesz musiał zadawać swoich pytań i będziesz mógł skupić się nad konkretną pomocą a nie prowadzić hipotetyczne rozważania "o wszystkim i o niczym".
...Ale z drugiej strony Ty jesteś dłużej na forum ;) ..., więc pewnie znasz się lepiej ;) ... Moim zdaniem kolega powinien nabierać najpierw masy, a potem zrobić ewentualną redukcje/rzeźbę jeśli uzna to za potrzebne. A co do rodzaju treningu i stopnia zaawansowania kolegi, uważam, że mając zbilansowana dietę, każdym rodzajem treningu uzyska satysfakcjonujące go efekty bez względu czy zrobi fbw czy split.




Zmieniony przez - szymon13 w dniu 2016-03-15 15:09:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cardio

Następny temat

Mój nowy plan

Wiecej