SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc z dietą.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam 16 lat, ważę 52 kg i mój aktualny wzrost wynosi 169cm. Mam niedowagę.
Piszę tutaj, ponieważ oczekuję od was pomocy w ułożeniu diety i dopasowaniu do mojego aktualnego trybu życia.

Jestem w klasie lekkoatletycznej i tygodniowo mam 10 w-f w szkole. Poza tym mam treningi 2h w poniedziałek, środę i piątek.
Ćwiczę w domu z programu 100 pompek, aby lekko szlifować swoją kondycję i wzmacniać swoje ciało. Wstaję codziennie 8:10 lecz zazwyczaj nie dbam o najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie za zwyczaj jest to herbata, 2-4 kromki chleba i wychodzę do szkoły po 1-2 lekcjach sięgam po 2 śniadanie czyli jakaś bułka z szynką/serem/karczkiem/sałatą/majonezem, zależy co wymyślę. Lekcję kończę o 14:20 więc takie 2-3 bułki albo kanapki średnio dużo mi dadzą kiedy organizm potrzebuje najwięcej. Zwłaszcza po 2 godzinach treningu. Przychodzę do domu i mam ok. 45 minut na zjedzenie obiadu, który zazwyczaj przygotowany jest przez moją mamę. Zawsze obowiązkowo zupa i 5-10 minut później 2 danie. Od gulaszy, kurczaków, indyków, kaczek z ryżem albo ziemniakami lub makaronem po różne potrawy o jakich nawet nie miałem pojęcia. Przed treningiem po szkole który zaczyna się ok. 15:10 jem jednego banana i po treningu 17:00 jem drugiego. Wracając do domu zazwyczaj nie mam na nic siły dlatego po kąpieli padam na zbity pysk i śpię tak do 20-22(w zależności od potrzeby snu) Wiem, że to bardzo nierozsądne kłaść się spać o tak później porze, ponieważ organizm wtedy rozregulowuje się przez co nie jestem w stanie normalnie nabrać masy. Jak już wstaję o tej ok. 21 to pierwsze co to coś jem i to jest praktycznie wszystko co wejdzie mi pod rękę i siedzę do 12 w nocy albo i czasami później. (Choć nie zawszę). Ostatnimi czasy staram kłaść się spać około godziny 23, aby zapewnić mojemu organizmowi co najmniej 8h snu. Jak już jestem strasznie zmęczony to po szkole zdrzemnę się (We wtorek lub czwartek) na te pół godziny, aby się zregenerować. Jednak przez to, że całkiem sporo jem wieczorami budzę się niewyspany i zmęczony. (Ponieważ mój organizm przez noc trawi to co zjadłem). Bardzo ciężko jest mi cokolwiek zmienić i wiem, że jest u was pełno stron z poradami na ten temat, ale szukam kogoś kto na prawdę powie mi co mam zmienić, zrobić etc. Dodam, że mam 2 starszych braci, którzy w moim wieku byli jeszcze bardziej szczupli ode mnie. Nie jestem w stanie władować w siebie nie wiadomo ile jedzenia, ale jem bardzo często. (Mniej ale częściej) Jestem długodystansowcem i sporo biegam. Jak nigdzie nie wyjdę na dwór, ani nie pójdę spać to od godziny ok. 18:00 do 23:00 albo i później siedzę w domu na kompie z przerwą na przekąskę, toaletę, wieczorny trening (100pompek.pl) etc. Robię jeszcze we pon/śr/pt ABS. Błagam was o pomoc i dobrą radę jak zmienić siebie. Wiem, że dieta to najważniejsze co potrzebuję, ale mam dodatkowe pytanie czy powinienem zaopatrzyć się w jakieś suplementy? (tzn. węgle, białko albo coś co pomoże mi?)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
jeśli chcesz gotowca to pisz na potreningu.pl

My tutaj możemy tylko pomóc w układaniu diety, przede wszystkim musisz jeść dużo, zbilansować dietę, fajnie jakbyś ćwiczył siłowo chociaż z 2 razy
jak ułożyć dietę, co jeść
https://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html

https://www.sfd.pl/Podstawy_żywienia_w_sporcie-t818327.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Rzecz w tym, że ja nie mam zbytnio pojęcia jak z tego artykułu mogę stworzyć dla siebie specjalną dietę, która pomogłaby mi zgrać wszystko w całość tak żeby to miało ręce i nogi. Dla mnie taka rada, żebym dużo jadł nic nie da fajnie by było jakby ktoś mi w miarę ustalił co i jak, kiedy i gdzie. (Jeżeli komuś się chce oczywiście) A co do ćwiczenia siłowego to zawsze miałem jakiś opór, ponieważ słyszałem i widziałem na własne oczy osoby, które zaczęły wykonywać ćwiczenia w moim wieku przy moim wzroście i teraz chodzą napakowani mając 165cm. Muszę przyznać, że śmiesznie to wygląda. I jak już to nie wiem za jakie ćwiczenia mam się zabrać i kiedy, czy mam coś porzucić z aktualnych z czegoś zrezygnować. Szukam osoby, która na prawdę postawi się w mojej sytuacji i mi pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43415
1 trening nie ma wpływu na wzrost
2 jak biegasz długodystansowo to nie będzie masy
3 co do diety to popatrz w dzienniki treningowe co ludzie jedzą. dział kuchnia. modyfikuj po prostu dotychczasowy sposób jedzenia..


Zmieniony przez - Dnatural w dniu 2015-05-07 17:07:18

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Jestem wciąż otwarty na wszelkie sugestie i rady.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety redukcyjnej

Następny temat

"Szejk"

WHEY premium