SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w wyborze stylu Kung Fu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46
Dzień dobry wszystkim forumowiczom
Piszę, bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji a myślę że grono ludzi stąd będzie w stanie mi doradzić.
Może nie będę się rozpisywał tylko konkretnie zadam pytanie.
Jaki jest najbardziej bogaty i rozbudowany styl kung-fu dostępny w Polsce?
Chodzi mi o najlepszą możliwość rozwoju. Dodam że nie interesują mnie inne style jak MMA itp- Tylko tradycyjne kung fu.

Pozdrawiam Serdecznie!

Piotr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj tam. Nie ma się co sprzeczać o style. Trenujemy to co lubimy, jak trenujemy z sercem to będzie skuteczne. Jak nie jest wystarczająco skuteczne to się przepisujemy na coś innego. Każdy styl daje nam świetne przygotowanie, poszerzenie go o inne bardziej praktyczne techniki to już formalność. Chłopaki trenujące MMA mają problem z emocjami na ulicy i jak tu poważnie rozmawiać o skuteczności styli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kf91
Jaki jest najbardziej bogaty i rozbudowany styl kung-fu dostępny w Polsce?
Po pierwsze, formułuj temat bardziej bogato i rozbudowanie - tak aby było wiadomo o co chodzi bez wchodzenia do niego.
Po drugie, zdefiniuj pojęcia "najbardziej bogaty" i "rozbudowany".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Myślę, że ten temat może Ci pomóc

https://www.sfd.pl/Style_kung_fu/wushu-t43894.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46
Rozbudowany- chodzi mi aby zawieral bogata ilosc form recznych i noznych oraz broni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lepiej trenować karate lub taekwondo jeśli jesteś z okolic pszczyny to nie polecam tamtej szkoły i pana jasiewicza
...
Napisał(a)
Usunięty przez wirda za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Najpierw określ jaki ma być efekt trenowania, czy:
- chcesz nauczyć się serio walczyć?
- chce nauczyć się ekstra tricków akrobatyczno-tanecznych?

Można połączyć jedno z drugim, ale zazwyczaj w różnych miejscach - na ogół szkoły przygotowujące poważnie do mordobicia mało zajmują się formami i vice-versa. Bycie dobrym fajterem nie musi oznaczać bycia dobrym w formach, wysokie umiejętności w formach (taniec/akrobatyka) nie przekładają się na umiejętność walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46
Cwicze juz dluźszy okres wing tsun z przekazu leung tinga. Ale poprzez to ze nie ma tam sparingow niestety nie jestem w stanie okreslic swoich umiejetnosci.
Dlatego tez przyszla mi mysl by zapytac sie Was, droga społecznosci, bo byc moze zmienie styl.

Myslalem tez na polaczeniu treningow WT z bjj ale nie wiem sam czy to dobry pomysl.
Stad tez pytanie o inny, bogatszy w formy oraz techniki ( rowniez nozne oraz bron) styl.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taekwondo itf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kf91
...nie ma tam sparingow niestety nie jestem w stanie okreslic swoich umiejetnosci.
[...]
Stad tez pytanie o inny, bogatszy w formy oraz techniki ( rowniez nozne oraz bron) styl.
To zależy Ci na praktycznych umiejętnościach w walce czy bogatych formach?
Moim zdaniem jedno wyklucza drugie.
Chcesz być skuteczny w walce? Trenuj styl nastawiony na walkę. Mało technik. Proste techniki. Powtarzane setki razy w zadaniówkach, sparingach, itd.
Chcesz trenować styl bogaty w formy, techniki, walkę bronią. Wybierz taki. Jednak zapomnij o skuteczności. Będziesz znał setki technik, dziesiątki form. Nie przećwiczysz tego wszystkiego tak jak w poprzednim przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 277
Jeżeli chcesz style gdzie są sparingi to modliszka i yiquan. Dużo form, broni itp. choy lee fut.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy porady jak to łączyć

Następny temat

wing chun - wrocław

WHEY premium