SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w wyborze stylu

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7449
od ponad 3 miesiecy trenuje kickboxing w jednej z najlepszych polskich sekcji. ostatnio pojawila sie mozliwosc trenowania przekrojowo (chodzi mi o klub copacabana w warszawie). I teraz mam pytanie - co zrobilibyscie na moim miejscu, zaczeli uczeszczac na treningi przekrojowe czy kontynuowali kb? Gdzie zrobie szybsze postepy?

Hip Hop Nie Umarł
http://www.hhnu.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś o samoobronie, to wejdź do działu Combat/Samoobrona.
Już na wstępie popełniasz błąd swoimi oczekiwaniami - samoobrona to w bardzo wielkim skrócie i uproszczeniu stworzenie sobie warunków do ucieczki. Ewentualne "skatowanie" napastnika to skutek uboczny, bynajmniej nie zamierzony.
Ulica rządzi się własnymi prawami.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
IMO wal na przekrojówkę.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
hyba że jesteś bardzo dobry w kb i musiał bys opuszczać treeningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7449
gdybym poszedl na przekrojowke to bym zrezygnowal z KB. Zastanawiam sie bo juz troche zaczalem lapac (oczywiscie ile mozna nauczyc sie w tak krotkim czasie...) a zalezy mi na robieniu jak najszybszych postepow bo mam juz 19 lat i czas leci :) - ale byc moze szybsze postepy (w realnej umiejetnosci walczenia) bede robil trenujac MT i BJJ przekrojowo niz dalej na KB?

Hip Hop Nie Umarł
http://www.hhnu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
A jakie cele sobie stawiasz? Co chcesz osiągnąć trenując? Po co w ogóle wziąłeś się za trenowanie SW?
Najpierw odpowiedz na te pytania, przede wszystkim sam sobie.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
J/w, wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Pod kątem "realizmu", na pewno lepszym rozwiazaniem jest przekrojówka, ale jeśli np. marzysz o karierze sportowej w KB (i masz do tego predyspozycje), to może szkoda odpuszczać. Na pewno trudniej jest wybić się w sporcie przekrojowym. A z drugiej strony Copacabana jest z tego co słyszałam bardzo dobrym klubem i na pewno będziesz zadowolony z treningów.

A ta sekcja KB to full contact?

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 152 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7449
chodzi mi o trenowanie dla wlasnej satysfakcji + zwiekszenie umiejetnosci walczenia. Moja sekcja jest nastawiona na wszystkie formuly ligh semi full i low kick

Hip Hop Nie Umarł
http://www.hhnu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Czyżby kick team/centre?Bo tak mi się jakoś od początku kojarzy Jeśli tak, to nie daj sobie oczu zamydlić, ta sekcja jest wybitnie wyspecjalizowana w semi/light i w tych formułach głównie odnoszą sukcesy.
Jak chcesz "realnej walki" to zdecydowanie przekrojówka lub może czyste MT, jeśli lepiej się czujesz w uderzanych.W tym też jeszcze mozesz zrobić karierę sportową a przy okazji się "otrzaskać".

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
przekrój
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9
Witam.
Nie będę tworzył nowego tematu, napiszę tu:

Od września chcę zacząć trenować jakąś SW. Powiem wam co chcę osiągnąć, jakie SW mam do wyboru a wy mi odpowiecie co najlepiej :P ...

Cel: Obrona przed napastnikami ulicznymi ("Najleprzą obroną jest atak" - czyli nie tylko uniki itp. lecz również katowanie takich...:) )

SW do wyboru:
- TKD ITF
http://www.csw.com.pl :
- Ju-Jitsu (słyszałem, że to jest bardzo zróżnicowane i "skuteczność uliczna" w dużej meirze zależy od klubu gdzie się chodzi)
- Combat Samoobrona (pytanko: czy to podobne do krav magi czy nie)
- Aikido
- Karate tradycyjne
- Judo
- Taj czi :P
- Kung Fu/Wu shu (??)


Nie znam się, ale myślę, że JJ będzie chyba najleprze. O treningach jj napisali tak:

-Wtorek 17.30 - 19.00
Trening walki w parterze
Judo i BJJ

-Czwartek 17.30.- 19.00
Trening technik uderzanych
Modern JJ, Full Kontakt JJ

-Piątek 20.30 - 22.00 (z tym treningiem nie jestem pewien czy jest czy nie ma)
Efektywny program szkolenia mający na celu optymalnie zwiększyć zdolności do samoobrony przed zagrożeniami o charakterze kryminalnym Poprzez trening środków skutecznego reagowania i przeciwdziałania

-Sobota 11.00 - 13.00
Trening technik chwytanych
Judo , Sambo , Ju-Jitsu



Z góry THX :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Pod nazwą Combat Samoobrona może się kryć wszystko i nic. Raczej nic dobrego z takiej sekcji nie wróżę, chociaż mogę się mylić. Najlepiej przejdź się, porozmawiaj z trenerem/instruktorem, potrenuj (w porządnych sekcjach przynamniej jeden - pierwszy - trening jest za darmo) - zobacz co Ci najbardziej pasuje.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepsze szorty

Następny temat

Ruszyła stronka gali "Angels of Fire"

WHEY premium