SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ulozeniu planu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień dobry. Chciałabym prosić o pomoc w ułożeniu planu dla mnie.
Wiek 17 (w sumie prawie 18) lat
Kobieta
Wysokość 1,71
Waga około 57 kilo
Stan fizyczny raczej średni:(tzn. Niby mam zadatki na szybki bieg, mam dobre "przyspieszenie", skaczę nienajgorzej, w miarę elastyczna(?) ale nie wiem czy to akurat jest dobre (jestem tak rozciągnięta od urodzenia, przez to mam też plaskostopie itp.(nie bardzo się na tym znam))
Często łapie zadyszki (chorób serca i tym podobnych nie mam), od roku wchodzę prawie codziennie po takich ogromnych schodach a nadal mnie to męczy T..T Słaba koordynacja ruchowa. ( tak nawet -5 poniżej normy)

Cel: Chciałabym poprawić wyskok, nie męczyć się tak szybko (wytrzymywać załóżmy te 45 minut koszykówki i nie być sapającym buraczkiem). Mieć lepszą koordynację ruchową. Chyba ogólnie też taka ogólnorozwojówka czy coś.
Jednocześnie fajnie by było nie mieć aż tak rozbudowanych mięśni (chodzi mniej więcej o taki "dół" jakie mają dzoewczyny po treningu przysiadów (niezbyt mi się to podoba)) no i nie przybrać na wadze (co chyba możliwe nie jest,więc mówi się trudno)

Myślę, że mogłabym znaleźć troszkę czasu rano ale nie na ćwiczenia po których bym się mocno spociła (szkoła - pociąg o 6.30, więc czasu na umycie się nie ma)
No woęc zostają weekendy, poniedziałek,środa,czwartek.

Ogólnie miałam kiedyś przygodę z bieganiem . Biegałam co drugi dzień. Widziałam rezultaty. Mogłam biegać coraz dłużej, ale gdy Zrobilam sobie przerwę dwudniową to musiałam zaczynać wszystko od początku i na tym skończyła się moja przygoda.

Dodatkowe moje pytanie. Jak jest w końcu z tą rozgrzewką bo już tyle artykułów czytałam a każdy mówi co innego. Raz przed raz po ćwiczeniach. Dynamiczna czy statyczna.
Tak samo ze stawami. Jak ćwiczyć i jaki styl życia mniej więcej prowadzić żeby nie mieć z nimi problemów a się rozwijać?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i za to że dotrwałeś do końca :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tu masz nawet rozpisany plan treningowy w domowych warunkach https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html

nie możłiwe aby po 2 dniach przerwy wszytsko stracić i zaczynać od nowa, moze błedy jakieś w odzywianiu są, złe parametry organizmu jakieś badania trzeba zrobic

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw

Następny temat

Gry zespolowe

WHEY premium