SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ułożeniu odpowiedniego treningu... rzeźba??

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 457
Witam...
Czytałem na wielu forach jak powinno się ćwiczyć (trening)... ja dopiero zaczynam i chcę abyście pomogli ułożyć mi plan ćwiczeń. Chciałbym ćwiczyć na rzeźbę a zarazem przybrać lekko na masie. Na początku miałem zamiar ćwiczyć wykonując po 5 serii każda po 12 powtórzeń na każdy mięsień (tzn. klatka piersiowa, czterogłowy, łydki, motylki, brzuszki, biceps oraz triceps) 3 razy w tygodniu. Ale gdy poczytałem trochę to okazało się że na rzeźbę treningi powinny być częste i intensywne oraz widziałem że jedni ćwiczą jedne partie mięśni jednego dnia a inne drugiego dnia... wywnioskowałem że będę ćwiczył np: Pon. klatka piersiowa, biceps, triceps oraz motylki a we Wtorek brzuch, czworogłowy i łydki (może jeszcze dwugłowy). Następnie w Czwartek i Niedzielę trening z poniedziałku a w Piątek i Pon trening z wtorku... tylko nie wiem ile serii i po ile powtórzeń (liczę na ODPOWIEDZ) czyli co trzy dni trening tych samych mięśni. Co wy sądzicie o tym ???? Jak możecie skorygować błędy lub nawet wszystko to bardzo proszę i na to właśnie liczę, bo ja jestem zupełnie zielony i nie wiem jak się ukierunkować więc liczę na wasze doświadczenie i wiedzę Proszę o pomoc... A jeżeli też możecie napisać co powinienem jeść (najważniejsze rzeczy) to będę bardzo wdzięczny

Zmieniony przez - Shab007 w dniu 2009-04-24 18:37:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 509 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45397
Poczytaj o FBW i posty podwieszone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 517 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25350
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 457
Główne założenia treningu FBW:
- Ćwiczymy 3 razy tygodniowo. (Można też ćwiczyć mniej razy)
- W planie umieszczamy przede wszystkim ćwiczenia podstawowe. Ćwiczenia izolowane nie są zbyt mile widziane. Powiem wiecej nie ma dla nich miejsca.
- Ilość seri:
a) Do 9 seri na duże grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
b) Do 6 seri na małe grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
-Ilość powtórzeń powinna się ksztautowac:
a) 6-12* ** powtórzeń, jeśli celem jest masa
b) 12-15* powtórzeń, jeśli celem jest wytrzymałość

Wytrzymałość oznacza tu rzeźbę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23923
,,Chciałbym ćwiczyć na rzeźbę a zarazem przybrać lekko na masie" Albo masa albo rzezba, nie istnieje trenig ktory daje jedno i drugie na raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 392 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3557
j.w koledzy. takie rzeczy tylko w erze rzezba i masa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

Ja mam jeszcze jedno pytanie: czy gdy będę robił brzuszki na ławce prostej wypuszczając tułów poza ławkę to czy to mi może zaszkodzić bo nie mam żadnej podpórki...

a co do albo rzeźba albo masa to Rzeźba!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
no ale nadal nie wiem czy wytrzymałość w FBW to znaczy rzeźba?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sam już nie wiem na co ćwiczyć: bo nie wiem czy na masę oznacza suchą masę mięśniowa czy ogół (kilogramy) po prostu chcę przybrać suchej masy mięśniowej a jestem wysoki i chudy mam 186 cm wzrostu i ważę 73 kg... zależy mi na tym aby było widać kształty więc chyba powinienem ćwiczyć na rzeźbę??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23923
Sluchaj, trening na rzezbe redukuje i daje lady wyglad ciala, fajne proporcje i symetrie, ale zeby mozna brac sie za taki trenning najpierw trzeba miec w czym rzezbic!!!! Dlatego jak masz 186cm na 73kg wagi to tak moim okiem muszisz przybrac ze 25kg masy (miesniwo,tluszczowej) nastepnie mozesz zaczac robic rzezbe!!!!!!!!!!Zacznij od treningu ACT a pozniej rob FBW(na mase). i oczywscie dieta na mase!!!!
P.S Zacznij czytac posty podieszone bo twoja wiedza na temat kulturystyki jest rowan 0!!!!!!!!!!

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 27 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11067
hm, przy jego ektomorficznych predyspozycjach, to na początku, normalnym treningiem, mięśnie by się uwydatniły i powiększyły, potem tylko może być problem ;p.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Orbitrek - jakosc za niska cene

Następny temat

Rodzaj treningu... rzeźba???

Water