SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ułożeniu planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78
Witam, jestem nowy na tym forum. Z miejsca pragnę zaznaczyć, że przeczytałem już chyba wszystkie umieszczone tu artykuły dotyczące "treningu dla początkujących" - chyba ogrom informacji mnie nieco przytłoczył.

Jestem zdecydowanie początkującym, mam 172 cm wzrostu, ważę 63 kg. (trenuję tak trochę na "łapu capu" od ok. 2 miesięcy, ale chciałbym się za to zabrać już zupełnie poważnie). Ułożyłem stosowną dietę (przy pomocy zamieszczonych na tej stronie artykułów) i staram się jej surowo przestrzegać. Mam szczęście posiadania w domu w zasadzie całego potrzebnego do ćwiczeń sprzętu - mam sztangę prostą (śr.), łamaną, 2 hantle, ławkę (prostą), atlas (choć jak rozumiem nie przyda mi się na moim obecnym etapie ze względu na izolowany charakter wykonywanych na nim ćwiczeń), drążek do ćwiczeń i ok. 70 kg obciążenia. Na trening jestem w stanie poświęcić nawet do 1,5h każdego dnia... i tu rodzi się pewien problem. Znalazłem "atlas ćwiczeń" ( http://www.kulturystyka.pl/atlas/ ) i choć teoretycznie wiem, jak ułożyć odpowiedni plan treningowy to nie mam pojęcia jak się do tego odpowiednio zabrać. Może to wynik mojej niskiej inteligencji, ale to zadanie mnie odrobinę przerasta ;) i chciałbym prosić doświadczoną część tego forum o pomoc w ułożeniu stosownego zestawu ćwiczeń - jakie ćwiczenia wykonywać na danym treningu, w jakiej kolejności, jakie przerwy robić między treningami itd.

Chodzi mi oczywiście o trening masowy, "ogólnorozwojowy".
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Za klamstwo w pierwszym moze drugim zdaniu nie bede taki ambitny zeby pomoc. Ale jesli zrobisz to o czym napisales a okazalo sie klamstwem to bedzie naprawde duzo latwiej.

pozdrawiam

L.przeczytanych:0
L.wyslanych:1

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78
Żadne kłamstwo - założyłem konto dopiero w momencie, kiedy postanowiłem założyć ten temat. Odwiedzam dużo różnych for i zawsze rejestruję się jedynie wtedy, kiedy w jakiś sposób muszę się aktywnie udzielić - co zresztą widać, wszakże zarejestrowałem się raptem parę minut przed założeniem tego tematu.

Zmieniony przez - Roman20 w dniu 2008-03-20 17:59:48

Zmieniony przez - Roman20 w dniu 2008-03-20 18:00:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Aaaa jesli tak okej oddaje honor. Co do treningu to FBW bedzie najlepszym rozwiazaniem,przeczytaj o co w tym treningu chodzi:
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
W razie watpliwosci pytaj.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78
Thx!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wyrobienie mięśni i spalenie tłuszczu

Następny temat

MASS - driver1221

WHEY premium