SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu redukcja tłuszczu + zwiększenie masy mięśniowej

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 1406

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Waga

82

Wzrost

170

Staż treningowy

piłka nożna + bieganie - 13 lat

Obwód pasa

90

Obwód klatki piersiowej

105

Obwód uda

40

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Obecne piłka nożna amatorsko dwa razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

bieganie, siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

nie

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

średnie

Cel/problem/opis

redukcja tłuszczu + lepsza sylwetka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Witam chciałbym zredukować tkankę tłuszczowa o jakieś 15 - 13 kilo, przy czym zwiększyć delikatnie masę mięśniową a także poprawić sylwetkę. Jakieś 3 lata temu przestałem grać w piłkę powiedzmy zawodowo gdyż od 8 roku życia czynnie uprawiałem ten sport grając w 4 lidze, a także biegałem na duże dystanse. Po czasie gdy zakończyłem swoją aktywność fizyczną z pewnych powodów w półtora troku z masy 69 kg przytyłem do ponad 80 kilo. W ostatnim roku co jakiś czas przez 2 tygodnie udawało mi się biegać a także chodzić na siłownię lecz niestety przez różne czynniki przerywałem trening. Teraz gdy skończyłem studia i mam dużo czasu wolnego chciałbym wziąć się ostro za siebie i osiągnąć zamierzone cele.

Obecna waga - 82 kg
Wzrost - 170
Wiek - 23 lataącznoś
Zawód wykonywany - Telemonter urządzeń łączności i automatyki pod ziemią (pracuję na kopalni)
Dzienne zapotrzebowanie kalorii przy aktualnej masie ciała bez treningu - 3433 kcal

Zamierzam trenować od 3 do 5 razy w tygodniu siłownia + trening aerobowy (rower stacjonarny 35 km bądź bieganie 10 km)

Ze względy na to że, jestem powiedzmy laikiem w sprawach treningowych moje pytania brzmią

- Czy trening aerobowy lepiej stosować przed czy po siłowni ?

- Jakie ćwiczenia stosować na siłowni małe obciążenia więcej powtórzeń czy duże obciążenie mało powtórzeń?

- Czy na siłowni co trening zmieniać ćwiczone partie grup mięśniowych czy każda partia po trochu na każdym treningu

- Spożywać ilość kalorii według dziennego zapotrzebowania przy takiej intensywności treningowej czy obniżyć dawkę spożywanych kalorii ?

- Jakie suplementy warto by było kupić bądź czy w ogóle są potrzebne ?


Jeżeli nie udzieliłem wszystkich niezbędnych informacji postaram się coś dopisać gdy zajdzie taka potrzeba.

Z góry dziękuje za pomoc



Zmieniony przez - bosyjno w dniu 2013-06-30 09:10:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Musisz określić czy chcesz nabrać masy mięśniowej czy spalić tłuszcz, niestety te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze.

- Czy trening aerobowy lepiej stosować przed czy po siłowni ?

- Po siłowni lub w dzień od niej wolny

- Jakie ćwiczenia stosować na siłowni małe obciążenia więcej powtórzeń czy duże obciążenie mało powtórzeń?

- Powtórzenia 6-12, w zależności od ćwiczenia


- Czy na siłowni co trening zmieniać ćwiczone partie grup mięśniowych czy każda partia po trochu na każdym treningu

- Dla Ciebie najlepszym treningiem będzie FBW - trening całego ciała na jednym treningu

- Spożywać ilość kalorii według dziennego zapotrzebowania przy takiej intensywności treningowej czy obniżyć dawkę spożywanych kalorii?

- Jeśli chcesz budować masę mięśniową to musisz zwiększyć, jeśli spalać tłuszcz zmniejszyć

- Jakie suplementy warto by było kupić bądź czy w ogóle są potrzebne ?

- Możesz pomyśleć o białku potreningowo

Wrzuć zrzut Twojej diety, bo to od niej wszystko będzie zależało.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html

Lektura dla Ciebie: https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2013-06-30 09:26:02

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
oto zrzut tego co mniej więcej jem codziennie





Zmieniony przez - bosyjno w dniu 2013-06-30 09:55:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
aha i jeszcze jedno pytanko, chodzi o to czy przed treningiem i po mam np zjeść batona czy coś innego zawierającego cukry proste, jak np owoce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11968 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
za malo kalorii na start 2500 kcal

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
A czy taki rozkład posiłków może być ? między 14 a 16 trening.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
a i mam pytanko czy siłownia wystarczy np 2 razy w tygodniu ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

CARB CYCLING

Wiecej