SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w treningu/diecie- początkujący.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1045

Formularz - Proszę o pomoc

22

Waga

116

Wzrost

189

Staż treningowy

2 miesiące

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siłownia 3x w tygodniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1108
Witam serdecznie wszystkich. Od 2ch miesięcy chodzę na siłownię, głównie w celu pozbycia się nadmiaru tłuszczyku, który nagromadził się podczas 3 lat studiowania. Mam 189cm wzrostu i (o zgrozo) 116 kg. Po ostatnim pomiarze (2tyg. temu) mój skład ciała (chyba tak to się zwie) wygląda następująco:

wzrost: 189cm
waga: 116,1kg
%tł: 29,4 (stracone 1,4% w ciągu miesiąca treningu)
% mięśni: 30,9 (wzrost o 0,7 po miesiącu)

Przez pierwszy miesiąc chodziłem na zajęcia z trenerem personalnym, teraz staram się stosować do treningu wytyczonego przez niego- proszę o ocenę i ewentualne korekty. Co do diety to póki co staram się zmienić główne nawyki żywieniowe, więc jakiegoś konretu jeszcze brak, ale generalnie jem częściej a mniej, wyeliminowałem prawie w ogóle słodycze i napoje słodzone itp. Plan treningu poniżej (z góry przepraszam za ewentualne niefachowe nazwy ćwiczeń)

nogi- wypychanie na maszynie 4x15
klatka- rozpiętki na maszynie 4x16
"ściąganie" ciężaru na maszynie 4x18
barki- unoszenie bokiem na maszynie 4x15
plecy- ściąganie drążka na maszynie 4x18
biceps- podnoszenie ciężaru na maszynie na stojąco 4x16
triceps- prostowanie na maszynie 4x16
brzuch- na maszynie na mięśnie skrętne + normalnie 4x20

na koniec 30 minut biegu.

Dodatkowo zacząłem stosować TSE + HMB Olimpu. Za wszelkie uwagi dziękuję i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8980 Napisanych postów 152473 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1200133
nogi- wypychanie na maszynie 4x15
klatka- rozpiętki na maszynie 4x16 zamien na wyciskanie hantli/sztangi
"ściąganie" ciężaru na maszynie 4x18 co to jest?
barki- unoszenie bokiem na maszynie 4x15 wyciskanie zolnierskie daj
plecy- ściąganie drążka na maszynie 4x18 wioslo/podciaganie na drazku i martwy ciag,
biceps- podnoszenie ciężaru na maszynie na stojąco 4x16 co to?
triceps- prostowanie na maszynie 4x16 francuza wrzuc
brzuch- na maszynie na mięśnie skrętne + normalnie 4x20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 349 Napisanych postów 9131 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110970
nogi rób siady na wolnym ;c
#tomq,pewnie ze sciaganiem chodzi o wyciag ;p

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1108
co do bicepsu- nie wiem jak to dokładnie określić, jest maszyna z wyciągiem, ustawiam wyciąg na dół, do tego gryf tak krótki i się dźwiga uginając ramiona, tak na biceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8980 Napisanych postów 152473 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1200133
daj klasyczne uginania z hantlami lub sztanga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No to w zasadzie wygląda tak samo, tylko że zamiast hantli podnosi się ciężar z maszyny- coś takiego http://www.sklep.top-gym.pl/files/produkty/silowe/g7/04d.jpg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1599 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9822
Niech będzie, ale ja mimo to dał bym klasyczne bo z hantla bo i lepiej na kręgosłup i może wyćwiczysz sobie trochę postaw.

Polecam Draże kokosowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok, ale rozumiem że to ćwiczenia na biceps na stojąco robić z hantelkami? I do tego na zmianę z rękoma? Znaczy raz jedna raz druga czy lepiej ze sztangą? No i co dla mnie najważniejsze, bo rozumiem że przez te ćwiczenia tłuszczyku zbyt dużo się nie spali, czy to 30 minut biegania na koniec jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1599 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9822
Jest ok a jeszcze lepiej jak byś dał w inny dzień bieganie aby sie nie przetrenować.
Czy hantlami czy sztangą zależy od ciebie.
Ja robie hantlami bo bardziej mi pasuje i mogę dużo bardziej zmieniać obciążenia.
(mniej - więcej).

Polecam Draże kokosowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Z bieganiem nie ma problemu, tak w zasadzie przy mojej obecnej formie nie jest to pełnie 30 minut biegu, tylko raczej 4 minuty biegu/truchtu na 2 minuty szybkiego marszu.

edit. Mam jeszcze jedno pytanie- aby spalać tłuszcz, lepiej robić dłuższe serie (12-15) z mniejszym obciążeniem, czy krótsze(8-12) z większym obciążeniem?

Zmieniony przez - hackenbusch w dniu 2012-08-10 22:52:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dodaję jeszcze w miarę prawidłowe pomiary- brzuch 118cm
klatka wdech 119cm, wydech 114cm,
biceps- 41cm.

Zmieniony przez - hackenbusch w dniu 2012-08-10 23:49:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w doborze treningu i diety

Następny temat

Czy mogę pominąc ten punkt w diecie?

Nutlove-choco