SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w stworzeniu diety ( coś tam już mam ).

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): w załączniku
Wiek : 16 lat
Waga : 67 kg
Wzrost : 183 cm
Staż treningowy: Trenowałem kolarstwo górskie ok. 4 lat, teraz po 2 letniej przerwie już nie jeżdżę. Ostatnio zacząłem biegać, ale na razie tylko miesiąć
Obwód pasa: 84 cm
Obwód klaty: 89 cm
Obwód uda: 52,5 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): bieganie - 4 razy w tygodniu, dodatkowo robię pompki co 2 dzień
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: nic mi nie dolega :)
Preferowane formy aktywności fizycznej: mogę robić wszystko. Nie mam ulubionych.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Wrażliwość na stymulanty: brak
Możliwosci finansowe: w granicach rozsądku. Na kieszeń 16 latka... czyli słabo
Cel/problem/opis: trochę biegam i chciałbym zacząć lepiej jeść. W dodatku od września mam zamiar ruszyć na siłownię.


A więc teraz to co już mam związanego z dietą :D :
Śniadanie 8:00
- płatki owsiane 100g
- mleko 300g
- herbata zielona bez cukru 300g
Drugie śniadanie 11:40
- 3 jajka na twardo
- 2 kromki chleba żytniego, razowego
- herbata zielona 300g
Obiad 14:30
-ziemniaki ugotowane 300g
-kotlet mielony smażony
-sałata lodowa
- herbata zielona 300g
kolacja 18:00
-kiełbasa podwawelska ( tutaj nie wiem ile gram...)
- chleb żytni, razowy 3 kromki
- herbata zielona 300g

razem: 2658 kcal, 134g białka, 279g węglowodanów, 106g tłuszczy. Wiem, ze to za mało, ale nie wiem co mógłbym tu dodać, zamienić. Dawałem te produkty, które znam i jem. Nie boję się dodać nowych, tylko tak jak pisałem rozsądnie z ceną :) Proszę o sugestie, co z tym zrobić.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2379
Ryż/kasza itp. - ogólnie węglowodanami złożonymi. Dodatkowo pamiętaj o dodawaniu do posiłków warzyw i owoców.

@edit
Dodaj jeszcze posiłek w którym będzie pełnowartościowe źródlo białka (np. pierś z kurczaka). Możesz przygotowywać w różnej postaci, czy to np. zapiekana w panierce z płatków owsianych (węglowodany też podskoczą).

Zmieniony przez - Jumpers w dniu 2014-06-30 13:59:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
proszę wstawić dietę - wskazówki w temacie:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html

Zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków .

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
Tutaj dieta ułożona w dzienniku.

Zmieniony przez - matiegos w dniu 2014-06-29 22:18:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2379
Przykładowy posiłek, który podbije Ci kalorie i dostarczy zdrowych tłuszczy (zamiast np. tej kiełbasy):
350g jogurtu naturalnego (1 duży)
30g orzechów laskowych/włoskich - garść
50g otrębów owsianych - 8 płaskich łyżek
jabłko

W sumie:
633 kcal
30g białka / 50 węglowodanów / 35g tłuszczy

Taki posiłek sobie jem jako drugi w ciągu dnia (po śniadaniu). Nie napycha.


Zmieniony przez - Jumpers w dniu 2014-06-29 22:23:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
Dzięki! Wiesz może, dlaczego nie mogę edytować postów? Mam tą dietę rozpisaną na swoim koncie tutaj w dzienniku, jakby ktoś chciał :)






Zmieniony przez - matiegos w dniu 2014-06-29 22:28:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2379
Nie wiem dlaczego. Jaki jest twój cel? Masa czy redukcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
Tam nie ma czego redukować :D na razie chcę zostać tu gdzie jestem. Po prostu chcę lepiej jeść. Dopiero od września będę miał gdzie trenować to sobie dodam to i owo do tej diety. Na razie tylko biegam 4 razy w tygodniu i pompki robię. Biegam tak po 1,5 h dziennie.
Możesz podać jeszcze jakiś posiłek np. na 21:00? Trochę jeszcze brakuje.

Zmieniony przez - matiegos w dniu 2014-06-29 23:02:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2379
O tej porze jest to mój posiłek potreningowy, więc:

bezpośrednio po treningu: 2x banan
w domu: 100g makaronu pełnoziarnistego oraz 125g twarogu półtłustego (połowa opakowania)

Po dłuższym czasie się nudzi, więc trzeba zmieniać :P

PS: Dorzuć rano jakieś jaja (w formie jajecznicy, albo gotowane - najlepiej różnie, aby nie zbrzydło).
np. 2 jaja + 70g chleba ziarnistego (2 kromki)

Zmieniony przez - Jumpers w dniu 2014-06-29 23:06:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
Makaron z twarogiem? To się da jeść? :D Trochę za dużo białek. Teraz jest 150g, a potrzebuję 116 tylko. Nadal za mało tłuszczy i węgli.
Zmieniony przez - matiegos w dniu 2014-06-30 01:04:08




Zmieniony przez - matiegos w dniu 2014-06-30 01:07:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 125
refresh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2379
Na początku w miarę dało się jeść - kalorii dużo, także można spróbować. Na śniadanie na pewno zjesz 200g płatków owsianych?

Śmiało białka możesz mieć więcej. Ważne, abyś nie przekraczał w takim wypadku 160-170g w ciągu dnia. Jeśli załóżmy w któryś dzień zjesz mniej (np. 80g) to w dniu kolejnym możesz zjeść nieco więcej, aby wyrównać.

Zmieniony przez - Jumpers w dniu 2014-06-30 12:41:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trzeba przytyć! Plan do oceny.

Następny temat

low carb/keto ?

Wiecej