SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w schudnięciu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Witam !!

Zacznę może od moich parametrów a później opiszę co i jak ;)
Wiek: 15 lat (w Kwietniu 16)
Waga: 105,7 kg
Wzrost: 171 cm
Biceps w napięciu: 39 cm
Biceps bez napięcia: 34 cm
Obwód Klatki w napięciu: 112 cm
Obwód Klatki: 107 cm
Obwód w pasie:115 cm
Udo: 77 cm
Łydki w napięciu 45 cm
Łydki bez napięcia: 44 cm
Przedramię w napięciu: 34 cm
Przedramię bez napięcia: 33,5 cm

Chodzę już 3 tygodnie na siłownie, więc postanowiłem zrobić coś z swoją masą, więc odwiedziłem punkt gdzie sprzedają odżywki, akcesoria do siłowni. Polecili mi spalacz Olimp Termo Stim ( 2 tabletki rano na czczo, 2 tabletki 30 min przed treningiem), jak i również odwiedzenie forum sdf :) Sprzedający powiedział mi też, że mam jeść jak najmniej węglowodanów a dużo białka, około 6 posiłków dziennie ( mięso nie tłuste, ryby, jajka, pić mleko), dużo ćwiczeń areobowych rower(1 h dziennie, posiadam rowerek), basen, bieganie.Czy ten sprzedawca dobrze mi doradził, tak jak pisałem jestem początkujący :). Teraz prośba o dobranie diety, sam jakoś nie potrafię tego zorganizować, więc chciałbym się poradzić specjalistów.
Mój trening wygląda tak:
Poniedziałek: Klatka, Triceps
Wtorek: Nogi
Środa: Wolne
Czwartek: Plecy, Biceps
Piątek: Barki, Kaptury
Sobota, Niedziela: Wolne



Pozdrawiam Dawid


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15 (Kwiecień 16)

Waga: 105,7

Wzrost: 172

Obwód klatki: 107

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 115

Obwód uda: 77

Obwód łydki: 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: Duża amplituda wyników od 34 do 53 %

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła, po Siłownia około 2 h treningu, wtorki i środy tenis stołowy ok 1h

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 1,2 razy w tygodniu tenis stołowy około 1 h, basen 1,2 razy w tygodniu, teraz również dojedzie rowerek ok 1 h dziennie

Odżywianie: Przyznam się lubię słodycze, pije dużo gazowanych pić, jem obiady w szkole więc są urozmaicone, nie lubię tłustych rzeczy, co jakiś czas zaliczę fastfod

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Nie mam alergii, nie jestem uczulony na leki

Stan zdrowia: Żylaki, lewa nogi na łydce, zabieg niedługo

Preferowane formy aktywności fizycznej: 7 dni w tygodniu około 3-4 h

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Żadne

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Spalacz Olimp Thermo Stim

Stosowane wcześniej diety: Nie stosowałem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 446
To tak: (moim zdaniem w razie bledu prosze o poprawke :p)
- dziennie posiłkow: 5-7
- tak jak powiedzial wczesniejszy uzytkownik staraj sie jesc regularnie posilki czyli np jezeli o 13 obiad to zawsze staraj sie o 13 jesc ten obiad albo chociaz w obrebie tego czasu
- ostatni posilek 3 h przed spaniem
- musisz spr ile masz mg omega 3 w 1 kapsulce (jezeli 500 to 3 kapsulki dziennie w jakims stalym obrebie czasowym)
- hmm mysle ze po posilku ale nie jestem pewien i raczej nie na czczo
- Pozdrawiam i zycze sukcesow :P Poczytaj takze wiele postow na tym forum bo jest duzo informacji w nim zawartych.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Zacznijmy od uwag do Twojej ankiety. Masz dopiero 15-16 lat więc jest to okres zwiększonego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Ich niedobór w momencie największego zapotrzebowania ujawni się, jeśli nie teraz bądź w najbliższych latach to później. Nie piszę tego by Cie straszyć, lecz byś wiedział jak sposób odżywiania wpływa na rozwój chorób dietozależnych oraz chorób, gdzie dieta jest jednym z czynnikiem rozwoju danej choroby. A niestety, Ty odżywiasz się bardzo źle. Z taką ilością tkanki tłuszczowej zapewne masz podniesony poziom LDL, triglicerydów, podniesione ciśnienie czy zaburzoną gospodarkę glukozy. Organizm potrzebuje 60 składników do prawidłowego funkcjonowania. Przetworzone produkty, nieodpowiednie produkty powodują niedobory dla organizmu, niestety tutaj rozwijającego się. Nie mówię byś trzymał się twardej diety, lecz nie objadał się słodyczami, fast foodami i tego typu żywnością a spożywał je z rozsądkiem.

Twoje zapotrzebowanie na odpowiednie składniki znacznie ulegają zwiększenie pod wpływem obciążenia organizmu wysiłkiem fizycznym. To, iż masz wysokie zapotrzebowanie kaloryczne nie znaczy iż masz jeść dużo, lecz iż masz spożywać taką ilość produktów by zaspokoić optymalne zapotrzebowanie, tzn. by dostarczyć odpowiednią ilość składników. Moim zdaniem jesteś za młody by liczyć co spożywasz i w jakiej gramaturze, lepszym rozwiązaniem będzie jak przeczytasz sobie tzw. wskazówki żywieniowe - które znajdziesz w zbiorze linków działu.

Napoje gazowane - napoje gazowane zwiększają diurezę, tzn. wydalanie moczu z organizmu co pociąga za sobą straty wody, bądź przy jej odpowiedniej ilości spożyciu do skutecznego usuwania metabolitów czy toksycznych substancji. Zwróć więc uwagę na ilość spożywanej przez siebie wody, wskazówką niech będzie to, iż uczucie pragnienia, oznacza już niedobór wody i powinno się pić taką jej ilość, by uczucie pragnienia było nieznane. Nie pij napojów kolorowych, słodzonych syropem glukozo-fruktozowym. Jest to jedna z głównych przyczyn rozwoju Twojej tkanki tłuszczowej.

Zamiast spalaczy, kup kwasy tłuszczowe omega3 i spożywaj taką ich ilość by dostarczyć ok. 1500-2000mg kwasów EPA+DHA. Najlepsza jest "Omega 3 gold" firmy olimp. Zwróć uwagę na ilość oraz rodzaj spożywanych tłuszczy przez Ciebie.

Odnośnie poleceń sprzedawcy, nie liczy się tylko ilość ale również jakość spożywanych produktów. Ważne są zarówno tłuszcze jak i białko. Prawdą jest, że ilość węglowodanów w diecie zmniejsza się na diecie odchudzającej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Niedawno u lekarza badałem poziom cholesterolu, mówi że jest odpowiednie, ciśnienie mam książkowe, z tego co rozumiem fastfod na bok zdrowe jedzenie, pić wodę zamiast tej całej reszty :) A dlaczego nie spalacz a omega3 ? Jeśli możesz to wyjaśnić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciśnienie oraz cholesterol może i masz na odpowiednim poziomie. Jednak zmierzasz ku gorszemu. Kwasy omega3 są kwasami których nasz organizm nie jest w stanie syntetyzować, pełnią szereg pozytywnych funkcji. Z punktu widzenia redukcji tkanki tłuszczowej oraz rozwoju tkanki mięśniowej usprawniają gospodarkę glukozy poprzez poprawienie jej przyswajania w tkance mięśniowej oraz ograniczenie jej odkładania w tkance tłuszczowej pod postacią triglicerydów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Rozumiem, mam jeszcze 1 pytanie, czy warto w moim wieku i moim stanie zdrowotnym (otyłość to choroba dla jasności) brać białko, czy uzupełniać je jedzeniem. Z tego co wiem białko przyśpiesza regenerację mięśnia jak i jego rozwój. Czy najpierw doprowadzić się do odpowiedniej wagi a później zacząć korzystać z białka?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw doprowadź swój sposób odżywiania do optymalnego. Możesz dużo zmienić w swoim sposobie żywienia, nie ma sensu sięgać po odżywki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Rozumiem, czyli muszę przejść na normalne odżywianie.

PS Jak byś mógł odezwij się na gg.


Pozdrawiam Dawid
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak napisałeś, lepsze to będzie dla Twoje organizmu.
Preferowałbym kontakt poprzez forum, poza tym nie korzystam z gg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Rozumiem, nie ma problemu. Mam jeszcze pytanie czy na PW mógłbyś mi podać link gdzie mogę dokładnie znaleźć te wskazówki żywieniowe, czy Ty mógłbyś mi również podpowiedzieć co mam spożywać i jak w jakich odstępach.

"Zamiast spalaczy, kup kwasy tłuszczowe omega3 i spożywaj taką ich ilość by dostarczyć ok. 1500-2000mg kwasów EPA+DHA"
Trochę tego cytatu nie rozumiem, mam przeczytać ile w danej kapsułce jest mg ?

Pozdrawiam Dawid
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tutaj znajduje się zbiór prac z dotyczących odchudzania oraz odżywiania, w dziale odżywianie znajdziesz podobny zbiór, gdzie będziesz mógł wybrać zagadnienia Cie interesujące:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

Odstępy między posiłkami staraj się by nie przekraczały 4 godzin, staraj się spożywać regularnie. Sprawdź zawartość kwasów omega3 w kapsułce, oraz dobierz taką ich ilość by dostarczyć przynajmniej 1500mg dziennie. Nie bierz w jednej dawce, rozłóż na kilka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 57
Ile powinno być posiłków dziennie i o której godzinie ostatni posiłek ? Czyli te kapsułki wyjdą mi na jakiś tydzień ??? Kapsułki brać przed posiłkiem czy po ? Rano na czczo czy podczas posiłku??? Przepraszam za tyle pytać ale chcę wszystko wiedzieć żeby nie popełnić błędu.


Pozdrawiam Dawid
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1sza redukcja - wszystko wyobliczane, dieta zrobiona, do poprawy!

Następny temat

Pomoc w dostosowaniu treningow i diety .

WHEY premium