SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w rozplanowaniu :( SOGi!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Mam teraz dylemat bo nie wiem jak rozplanować treningi żeby to miało ręce i nogi... W sztukach walki jestem "świeżakiem" i zanim wdrożę się w temat i przeczytam wszystkie te artykuły, które tutaj są to minie co najmniej ze dwa miesiące... Dlatego proszę Was doświadczonych fighterów o pomoc. Może wpierw krótko o mnie: Ćwiczę na siłowni gdzieś z 1.5 roku z przerwami, budowa ciała ektomorficzna, cały czas ćwiczyłem na masę, kondycja jest na bardzo słabym poziomie ;) Od niedawna ćwiczę programem HST i przy nim raczej pozostanę [chyba, że jakieś lepsze propozycje?] Teraz chodzę na kickboxing w środę i piątek i nie wiem gdzie wpleść siłownię [3 razy w tyg.] i gdzie biegi... I czy w ogólę poprawię sobie kondycję biegając np. 30 minut takim tempem by po 30 minutach "wymięc" czy jak lepiej? Coś tam czytałem o interwałach ale nie doczytałem Pomóżcie mi to ułożyć żebym się nie przetrenował... I dajcie jakieś wskazówki jak się odżywiać przed i po bieganiu bo mam tylko pojęcie jak się odżywiać pod kątem siłowni... Celem nadal jest rozbudowa mięśni czyli masa ;) Oczywiście daje SOG'i!!!

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa: Kickboxing

Czwartek:

Piątek: Kickboxing

Sobota:

Niedziela:
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Motyle mam bardzo dobrze rozbudowane ale będę je teraz troszkę oszczędzał na rzecz KB A bareczki też czuję po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
ja bym dal silke 2 razy w tygodniu
w sobote (dzien wolny mozna wypoczac rpzed silka) i poniedzialek (1 dzien przerwy po silce i 1 dzien przery przed treningiem)
na poczatku zwykle bieganie starczy w zupelnosci (ja bym biegal z raz w tygodniu np. niedziela)
co do kondychy to Ci powinni ja wyrobic na KB (interwaly powinny byc na treningu bynajmniej ja mialem cos wtym stylu)
duza weglowodanow jedz (przed KB posilek podobny jak przed silka tlyko nie za duzy bo mozesz sie shaftac :P )
staraj sie spac duzo :D
co do silki tez jestem ekto cwiczac SW o masie mozesz w zasadzie zapomniec :P
chyba ze ebdziesz mial diete duzo spal i bral jakies suple :]
ja bym radzil przejsc na FBW lub cwiczyc pod katem SW a nie masy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
biegac mozez zawsze rano w sobote i niedziele ;] a silka jw 2 razy w tygodniu ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
tu masz najważniejszy temat,przeczytaj koniecznie: https://www.sfd.pl/[ART]_Siłownia_i_siła_fizyczna_w_sportach_walki-t407439.html

ja te Twoje treningi widze tak:

pon: rano bieg truchtem ok. 30 min
wt: rano bieg truchtem ok. 30 min+ wieczorem siłka
śr: KB
czw: rano bieg truchtem ok. 30 min + wieczorem siłka
pt: KB
sob: rano bieg truchtem ok. 30 min + wieczorem siłka
niedziela: NIC

interwały zacznij robić dopiero jak kondycje podszlifujesz, teraz to bez sensu bo sie zamęczysz
jeśli zauważysz, że nie dajesz rady, w czwartek też odpuść siłke
pozatym śpij przynajmniej 8h (regeneracja jest bardzo ważna!)
i powinno być ok

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2008-10-27 07:22:30

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 156 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 673
Moim zdaniem powinien też zrezygnować z poniedziałkowego treningu i zaczynać od wtorku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Ja bym osobiscie inny plan zastosowal

Tydzien I
Poniedziałek: Siłownia
Wtorek: dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut
Środa: Kickboxing
Czwartek: dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut
Piątek: Kickboxing
Sobota: Siłownia
Niedziela: WOLNE

Tydzien II

Poniedziałek: Siłownia
Wtorek: dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut
Środa: Kickboxing
Czwartek: rano dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut, wieczorem siłownia
Piątek: Kickboxing
Sobota: Siłownia
Niedziela: Wolne

Tydzien III
Poniedziałek: Siłownia
Wtorek: dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut
Środa: Kickboxing
Czwartek: rano dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut, wieczorem siłownia
Piątek: Kickboxing
Sobota: rano dłuższy bieg zaczynając od 20-45 minut, wieczorem Siłownia
Niedziela: Wolne

Od takiego czegos mniej-wiecej bym zaczal. Slowem stopniowe zwiekszanie obciazen treningowych wraz z adaptacja organizmu. Po 3 tygodniach dodawalbym juz interwaly.
Pozdr i powodzenia.

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2008-10-27 12:45:35

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, wszystkim dałem SOGi! Niestety rano to ja muszę iść do szkoły i wracam po południu Więc co w takim razie mam zrobić? Może zrobić mniej biegów [np. 1 w tygodniu] a 3 siłownie? Treningiem HST ćwiczy się 3 razy w tyg. a to chyba najlepszy trening... A jeżeli 3 razy w tyg. to za dużo to jak ćwiczy się 2 razy w tygodniu? FBW to chyba to samo co HST Na treningach niestety nie robimy prawie w ogóle kondycji, po rozgrzewce przechodzimy do rozciągania a potem mamy zwykły trening dlatego chciałbym nabrać trochę kondycji "na własną rękę". Może zamiast biegania jakaś skakanka? Spale chyba znacznie mniej kalorii niż bieg? Proszę o w miare przemyślane odpowiedzi i z góry dziękuję za pomoc!

Lady M Ten temat przeczytałem ale tam są podstawy, które już znam

Zmieniony przez - Vandaal w dniu 2008-10-27 13:32:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
Poniedziałek: Siłka

Wtorek: Wolne

Środa: Kickboxing

Czwartek: siłka

Piątek: Kickboxing

Sobota: po śniadaniu biegi, a wieczorem siłka

Niedziela: Wolne



tak bym to widział

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Ja dalbym wszystko tj. opisal Kamiru.
Jezeli rano masz szkole to poprostu bieganie mozesz miec wieczorem, a silownie popoludniu.

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
Marcin, ale teraz wieczory zimne

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Ale biorąc pod uwagę to, że na siłowni będę również ćwiczył nogi to nie wydaje mi się najlepszym pomysłem by kilka godzin po tym biegać...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tania, przystępna JUDOGA

Następny temat

Mauy Thai jakie cwiczenia na silowni?

WHEY premium