SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w progresie !!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Witam , chciał bym prosić w poradzie dotyczącej treningu jak i suplementacji , z racji tego że jest to dział pierwszej pomocy .
Mam 21 lat, ćwiczę od 8 mieś, od września 2012r. Ale wcześniej (w gimnazjum) również ćwiczyłem na siłowni brałem suplementy, piłka nożna itp. potem przerwa 3/4 lata i znowu powrót do siłowni .
We wrześniu 2012 zaczynałem z wagą 73kg. obecnie warze 79/80kg. przy wzroście 183cm. przez pierwsze 3 i pół mieś. ćwiczyłem z dietą , jednak potem ją zaniedbałem a od lutego totalnie jej nie mam. Chcę nadmienić jednak, że to nie ze względu lenistwa lecz braku czasu a przede wszystkim pieniędzy a raczej ich braku . :'-(
Mam wrażenie że przybrałem tylko i wyłącznie tłuszczu a nie mięśni, siła też jakoś zaskakująco nie poszła do przodu jednak coś tam się ruszyło.
Zbliżamy się do połowy kwietnia a ja warzę 80kg z czego mam pokaźną oponkę , a chciał bym zrzucić ją na wakacje. Tyle że to wiąże się redukcją , a czytałem że przy moim wzroście zalecana waga to 83kg i wyżej.

Teraz przejdę do sedna sprawy i zadam właściwe pytania.

Co uzyskam robiąc trening na siłę/masę 4-ro dniowy dodatkowo biegając przy każdym treningu i robiąc brzuch.
Nadmienię że wiem iż masa z redukcją nie idą w parze, chce tylko się dowiedzieć, czy utrzymam stan siły i rozmiaru mięśni taki jaki mam (może nawet progres) przy jednakowym dodatkowym wysiłku takim jak bieganie.

Do tej pory nie udawało mi się trzymać diety ze względu na to ze od 8/11 nie ma mnie w domu do 21. jak również nie stać moją rodzinę na dobrą dietę. Mam jednak codziennie możliwość zjeść serek wiejski, tuńczyka/twaróg, i powiedzmy co 2 dni kupić pierś z kurczaka, ryż .
Właściwe pytanie czy jedząc mniej więcej zdrowo uzupełniając dietę białkiem sfd econo i carbo po treningu coś z tego wyniknie . Przeliczyłem wszystko i wychodzi mi taniej kupić odżywki niż dobrą dietę i zaoszczędzę na czasie którego i tak nie mam.

Do tej pory ćwiczyłem 3 razy w tyg. u kolegi.
Pon. Klatka, biceps.
Śr. Plecy, triceps.
Pt.Braki, nogi. (piątki ćwiczone bardzo rzadko, raz nie mogłem ja raz kolega)
Teraz mam do dyspozycji siłownię, karnet open + sztuki walki open.
i chciał bym rozpisać plan na 4 dni . i zakupić odżywki od następnego miesiąca. Mono Vitalmaxa, białko sfd econo, zma, może jakieś stacka(ostanio kolega dał mi storma i fajnie mi się po nim ćwiczyło) i jak już tak biegam to może jakiś spalacz żeby zrzucić tą oponkę na lato dla dobrego samopoczucia jak i dla dziewczyny

Zdjęcia sylwetki zrobię w sobotę rano i podam wszystkie wymiary bo muszę kupić miarkę .
Ostatnio mierzyłem się po całym dniu za pomocą sznurka i potem to przenosiłem na miarkę budowlaną starałem się mierzyć bardzo dokładnie i wykonywać po 3 pomiary. Oto co z tego wyszło.

Kark: 38
Klatka: 102
Ramię: 37,5
Talia: 84
Biodra: 100
Udo: 60
Łydka: 41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
no nic, jak redukcja to redukcja, ale 73 kg na mięśniu a 73kg na tłuszczu to całkiem inna historia.

https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html oblicz zapotrzebowanie, odejmij 300/400 i rozpisz dietę pod redukcje, do tego trening siłowy 3x w tygodniu + aerobowy tak samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Trening chciał bym zrobić 4x w tyg. z tego względu, że nogi chciał bym robić na oddzielnej sesji bo to duża partia a resztę rozpiszę na 3 dni. Co do biegania na bieżni po każdym treningu to ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160396 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234249
moze byc taka opcja,

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuje pilnej rady !

Następny temat

jakie odzywki na poczatek?

WHEY premium