SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ocenie body fat (zdjecia)

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10765 Napisanych postów 46866 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem na moim 5 tygodniu redukcji i mam problem z ocenieniem mojego body fatu. Sugerujac sie zdjeciami porównawczymi z internetu, myślałem że mam w okolicach 25-28% - jednak ostatnio zakupiłem fałdomierz i dokonując kilku pomiarów wyszło mi średnio ok. 21%. Dodatkowo podając moje obwody na stronie PoTreningu wyszło mi to samo. Mimo wszystko mysle ze moj BF jest jednak wiekszy, dlatego chcialbym poprosic Was o pomoc.

Moja aktualna waga: 100,3kg
Wzrost: 183cm
Klatka:108cm
Talia: 95cm
Pas: 98cm
Biceps: 39,5cm
Udo: 67cm

Dodam, ze aktywnie trenuje na silowni od 2 miesiecy i waga przed redukcja to ok.106kg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 458 Napisanych postów 494 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 25795
Z mojego doświadczenia i sugerując się zdjęciami, które podrzuciłeś w temacie myślę, że będzie to wartość ok 25%. Nie zmienia to jednak faktu, że zostało Ci sporo do zrzucenia. Widać, że trenujesz, a Twoja sylwetka z czasem nabierze na pewno bardziej sportowych kształtów, jeśli przyłożysz się uczciwie do diety i treningów. Czeka Cię jednak jeszcze sporo pracy. Efekty będą adekwatne do poziomu Twojego zaangażowania i dyscypliny. Duża część osób chodzi latami na siłownię, a ich sylwetka przez te lata nie ulega jakiejkolwiek zmianie.

Dlaczego tak się dzieje?
Nie przestrzegają diety. Jedzą bez jakiegokolwiek planu, bez kontroli spożywanych kalorii. Oczywiście odżywiając się w ten sposób możesz być szczupły, ale z pewnością nie wypracujesz atletycznej imponującej sylwetki. Dlatego, jeśli masz w głowie zapisany jakiś cel, obraz sylwetki jaki chciałbyś osiągnąć, to zbierz się w sobie i dopracuj swoją dietę. https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Co_jeść_na_diecie_-a2507.html

To samo dotyczy treningu. Jeśli nie będziesz trenował na pełnych obrotach, jeśli "ciężar nie będzie ciężki", to wyników też nie będzie. Oczywiście w jednym i w drugim przypadku istotna jest regularność. Jeśli zastanawiasz się jaki trening dobrać do swoich możliwości czasowych, stopnia zaawansowania i celu, zerknij do naszego leksykonu treningowego. https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/

Ostatnim elementem, który może przyspieszyć efekty i poprawić wyniki jest suplementacja. Jak stosować odżywki, aby uzyskać maksimum ich korzyści przeczytasz w artykule Macieja: https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Suplementy_diety__rodzaje_na_masę,_rzeźbę-a2749.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1174 Napisanych postów 4175 Wiek 30 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 83991
bedzie ok. 20%

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 8 dni Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 7656
jw. 25% i wyżej raczej bym nie dał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który produkt lepszy?

Zestaw 1