SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze treningu, ogólne porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam wszystkich bardzo serdecznie, będę starał się nie zaśmiecać i opisać wszystko bardzo szczegółowo.

Sprawa ma się tak, obecnie mam 21 lat wzrost 190 cm waga 89 kg, w czym jest problem wg mnie waga jest w miarę ok, nie wplywa to jakoś na moja motoryczność itd, nie mam problemów z bieganiem itd. Problem stanowi dość spore wały tłuszczu na brzuchu, potężne uda, ostatnio zauważyłem dość znaczny przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach piersi, wygląda to dość nieestetycznie, jeżeli można tak to nazwać. Swego czasu jakieś 4 lata temu trenowałem dość poważnie na siłowni przez rok wtedy wzrost 187 waga około 70-75 kg, plaski brzuch, kształtujący się kaloryferek. W sumie nie pamiętam dlaczego przestałem trenować, jednak teraz tego żałuje, chciałbym powrócić do formy sprzed kilku lat, czy jest to wogóle możliwe?
"Sprzęt" jakim dysponuje to Hantle, Drążki do podciągania, uchwyty do robienia pompek (mogę dokupić jeżeli będzie uzasadniona potrzeba)
Moje podstawowe pytanie to jak zacząć, jedyne co potrafię to trenować na tzw "masę" Teraz na masie mi nie zależny chciałbym zrzucić tylko trochę tłuszczyku i tyle, później pomyślę o jakimś lekkim rzeźbieniu. Prosił bym również o jakiś poradnik treningów aerobowych, no i ewentualnie o poradzenie suplementu diedy który pomoże w spalaniu zbędnych kilogramów.

Co do treningu, to zakładam trenować 3x w tygodniu tylko jeszcze nie określiłem sposobu tych treningów, co do innej aktywności czasami pogrywam w siatkówkę i chodzę na basen, oraz chodzę pieszo około 50 minut dziennie, znalazłem coś takiego w pewnym poradniku: "Gdy po kilkunastominutowym treningu z obciążeniem przejdziemy bezpośrednio do ćwiczeń aerobowych ( rower stacjonarny, steper, marsz, itp.), możemy mieć pewność, że spora zawartość opróżnionych komórek tłuszczowych ulegnie całkowitemu spaleniu. Aby jednak ćwiczenia aerobowe, mogły zapewnić skuteczny proces spalania tłuszczu, muszą być wykonywane średniointensywnie, w jednostajnym tempie i min. 20-30min.!"
Czy to faktycznie działa? Jeżeli tak będę się stosować.

Mam nadzieje ze opisałem wszystko na tyle wyczerpująco, aby fachowcy z forum mogli mi poradzić.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 89

Wzrost: 190

Cel treningowy: Redukcja tkanki tłuszczowej

Staż treningowy na słowni: okolo 1 roku

Uprawiane inne sporty: Siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Hantle, Drążki

Dieta: Narazie brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: obecnie żadne

Zmieniony przez - adriax w dniu 2008-10-29 11:32:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Co do treningu niewiele niestety masz sprzętu ale zawsze można ułożyć jakiś trening domatora z modyfikacją dodając drażek czy ćwiczenia z hantlami.

Co do redukcji tłuszczu to niezbędne są dwie rzeczy zwiększenie aktywności fizycznej i dieta (ona ma tutaj decydujące znaczenie).

Poczytaj w dziale odżywianie podwieszone posty (pogrubione) one troszkę Ci naświetlą sprawę .

Wysiłek aerobowy jak najbardziej wskazany ale jak słusznie stwierdzono w cytowanej wypowiedzi trzeba je wykonywac co najmniej 30 minut i sukcesywnie zwiększać , potem dać jakieś treningi interwałowe, ale to jeszcze trochę czasu musi minąć

w razie pytań pisz

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obciazenia - skad bierzecie?

Następny temat

plan do oceny

WHEY premium