SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze suplementów i odżywek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 464

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

raczej ektomorfik, jestem po prostu chudy, z niedużą tkanką tłuszczową i lekko rozbudowaną górą - klatka barki, plecy.

24

Waga / wzrost

70kg/180cm ok. 13% tłuszczu.

Staż treningowy

3-4 lata, jednak bardziej rekreacyjnie powiedziałbym, dopiero od pół roku poważniej do tematu podszedłem, od czerwca 2012 crossfit, od sierpnia bieganie.

Cel cyklu

priorytet - siła.

Stosowane już wcześniej suplementy

głównie bcaa (od activlabu) + węglowodany biogenix najczęściej potrenigowo, listopad/grudzień muscle peak inner armour, grudzień cm3 treca.

Stosowane wcześniej spalacze

nie

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

bcaa + carbo, 30 dni wolnych od kreatyny.

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

zapotrzebowanie - ok. 3300 kcal, dieta: żadnych śmieci, białko, węglowodany i tłuszcze ale bez odmierzania. śniadanie: owsianka/jajka, obiad mięso, najczęściej kurczka/indyk z ryżem/makaronem + warzywa, po treningach także białko + węgle, sporo owoców.

Przewidziane finanse na cykl

300 - 400 zł max.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 682
Witam,
mimo, że dziś zarejestrowany, prosiłbym potraktować mój temat poważnie, zaglądam i czytam od dawna więc może błędów nowicjusza nie popełnię.

Tygodniowy plan treningowy:
5x5 bill star - 2 tydzień teraz, ten plan idealnie wpasowuje się w to co potrzebne do crossfitu + wszyscy go chwalą.
2-3 razy w tygodniu crossfit, albo w dnt albo jak siłowy trening wypada rano, wieczorem 30-40 minut crossfit
1-2 w tyg bieganie, ok. 18 - 20km tygodniowo, w tym momencie, na wiosne pewnie 30-40 km.
1 w tyg basen + sauna

Najbardziej interesuje mnie rozwój w stronę crossfitu i dlatego głównie zależy mi na poprawie swojej siły, obiektywnie rzecz biorąc poprzez bieganie i trenowanie crossfit mam wyrobioną wytrzymałość i z tym problemów nie ma, ale przy ćwiczeniach siłowych zaczynają się schody.

Odżywki i suplementy jakie rozważam:
od ok. 10 lutego powrót do kreatyny - Universal Creapure - czy do tego potrzebne jest branie czegoś dodatkowo aby transportować ją lepiej?

bcaa rx gold, pytanie, czy warto odłożyć pieniądze, poczekać chwilę i purple wrath kupić? i jak się ma leucyna do reszty amino, podobno to ona ma największe znaczenie, więc może bcaa zwykłe + leucyna?

przed treningiem crossa spróbowałem 2 razy high kicka od ihs i byłem bardzo zadowolony, wcześniej z przedtreningówek próbowałem też napalmu ale ten high kick jak dla mnie lepszy efekt. czy są jakieś przeciwwskazania z łączeniem go z kreatyną lub białkiem?

chciałem kupić białko od UN whey gold standard,
ale im więcej czytam i się zastanawiam, czy nie lepiej w moim przypadku albo kupić jakiegoś bulka czyli muscle peak, albo syntha-6 albo może muscle fusion, albo nawet po prostu gainera mass freaka/mutant mass.
Wiadomo, każdy chyba życzyłby sobie nic nie przytyć ale żeby mięśnie rosły i do tego jeszcze siła, ale cudów nie ma, a mi w tym momencie zależy na efektach siłowych (oczywiście nakładem racjonalnej masy) i dlatego zacząłem się zastanawiać czy zwiększyć podaż kalorii do ok. 4000kcal dzięki gainerowi, (ważne też przy kreatynie) bo z samego jedzenia nie jestem w stanie i starać się ćwiczyć systematycznie, czy jednak zostać przy czystym białku bez dodatkowych węgli + dieta? (do tej pory jak napisałem wyżej nie jestem w stanie dostarczyć aż takiej ilości pożywienia)

Zależy mi na tym też żeby zredukować tłuszcz do ok. 10%.

Dodatkowo rozważałem zakup albo gh maxa od universala albo natural sterol, albo sama beta alanina, albo l-karnityna czy to niepotrzebne?

+ chcę kupić witaminy olimpu i omega 3.

Proszę o rady do wyżej wymienionych, może coś innego ktoś doradzi. Sporo pytań, ale naprawdę, produktów na rynku jest tyle, że codziennie od paru dni przeglądam fora i strony sklepów w poszukiwaniu czegoś dla mnie, że już głowa boli, zależy mi na tym żeby wydać pieniądze ale rozsądnie, i zdaję sobie sprawę, że odżywki/suplementy to tylko i wyłącznie dodatek do treningu i diety.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 682
podbijam, może jednak ktoś cokolwiek napisze?

z gainera myślę też nad gain fast od universala.

Zmieniony przez - raramuri w dniu 2013-01-29 20:45:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SFD białko

Następny temat

Białko potreningowe w moim przypadku

nutlove nowy