SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w doborze odżywki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105
Witam wszystkich forumowiczów. Czytam od jakiegoś czasu forum i chyba dojrzałem do swojego pierwszego tematu :) Mam 23 lata, 180cm i ważę 71kg. Ten stan (oprócz wieku utrzymuje się od ok. 2 lat, kiedy to sporym wysiłkiem zrzuciłem ponad 30kg. Od tamtej pory sylwetka utrzymuje się, a dodatkowo straciłem wcześniejszą tendencję do tycia. Z czasu kiedy walczyłem z nadwagą pozostał mi nawyk regularnego biegania (ok. 20km tygodniowo) i do tego ograniczała się moja aktywność fizyczna. Od początku czerwca zacząłem chodzić na siłownię. Trenuję 3x w tygodniu wszystkie parte mięśniowe. Na każdą grupę 3 ćwiczenia x 3 serie x 10 powtórzeń i chciałbym taki plan utrzymać jeszcze przez miesiąc, aż do treningów na oddzielne partie mięśni, który mam zamiar wprowadzić za miesiąc. Od początku chodzenia na siłownię trzymam także dietę: dużo ryb, nabiału, ryż i makaron pełnoziarnisty zamiast ziemniaków, alkohol praktycznie wykluczony, dużo warzyw, owoców, białe mięso + skończyłem właśnie System Protein 80 Olimpu. Celem moich ćwiczeń jest zbudowanie widocznych mięśni brzucha oraz nabranie trochę masy, ale raczej zależy mi, żeby wyglądać na wysportowanego a nie napakowanego. Jak widać moje ramiona i klatka nie wyglądają imponująco, także trochę pracy chyba mnie czeka. Ale przechodząc do sedna, wiem, że buduje się albo masę, albo się rzeźbi z tego co już jest, natomiast bardzo chciałbym zrzucić ten tłuszczyk z brzucha i jednocześnie podrosnąć w górze. Ponieważ skończyłem białko stanąłem przed dylematem kolejnego zakupu. Interesują mnie dwa produkty
https://www.sfd.pl/BSN_Syntha_6-t358804.html
https://www.sfd.pl/MHP__Up_Your_Mass-t421127.html
Który w moim przypadku będzie lepszy i spełni swoją rolę, której oczekuję? :)

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się zbytnio, ale zależało mi na przedstawieniu sprawy możliwie dokładnie

Pozdrawiam i z góry dziękuję bardziej doświadczonym za pomoc

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Białko...to bialko. Nie je się tego cyklicznie ani nic. To sak samo jakbyś nam napisał, że właśnie przez miesiąc codziennie jadłeś 200g twarogu... na co teraz czas? Kurczak z ryżem czy jajka?
Dokładnie tak brzmi twoje pytanie.
Odżywka białkowa czy węglowodanowo-białkowa służy do uzupełniania braków w diecie.
Ja tu na razie nie widzę redukcji, zrób 'masę' przez 2 miechy i dopiero zobacz jak to będzie wyglądało.
Jakie jest twoje zapotrzebowanie? Ile dostarczasz diety? Przy budowaniu masy mięśniowej musisz mieć tak mniej więcej 200-400kcal na plus. Najpierw zadbaj o to a potem dopiero łataj braki w diecie odżywkami
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7510 Napisanych postów 49510 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385478
jak bedziesz zrzucall ten brzuch (choć tam za wiele nie ma co zrzucac) to caly schudniesz i bedziesz jak patyk juz , zacznij sie budowac jak kolega wyzej pisze tylko z głowa,odpowiednia dieta zebys nabierał mięśni a nie tłuszczu ,odżywki odpusc a ta kase przeznacz na jedzenie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety

Następny temat

Chcę schudnąć 10kg, ale jak ?

WHEY premium