SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w dalszych krokach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Witam, mam 21 lat, waga 76kg, 188cm. Chodzę na siłownie od 2 miesięcy i trenuję 4 razy w tygodniu po 1,5h - 2h na wysokich obrotach. Już widzę efekty w mojej rzeźbie ciała, ale najważniejsze jest dla mnie nabranie większej siły i masy mięśniowej. Diete mam całkiem dobrą, nie objadam się słodyczami i starami się jeść dużo białek pełnowartościowych oraz produktów ze sporą porcją węglowodanów. Do tego wszystkiego brałem białko rozpuszczone w mleku dodatkowo 2 razy dziennie. Czy możecie mi polecić co mam zmienić, żeby dojść do większej masy mięsniowej? Chciałbym do wakacji przytyć około 5 kg. Jakie odżywki polecacie? pozdrawiam Michał
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Lepiej skupić się na jedzeniu niż faszerować się suplami, a tym bardziej na twoim etapie. Swoją drogą 1,5-2h to spora objętość albo dużo gadasz :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Zawsze przynajmniej ćwiczę 1,5h, jeżeli mam więcej czasu to troszkę dłużej. A jeżeli jedzenie nic nie daje i waga stoi w miejscu, a chciałbym nabrać masy to co wtedy mam robić?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Przyjrzeć się diecie i bilansowi kalorycznemu. Jesteś na początku drogi więc nie powinno być z tym problemu :)

Jakie przerwy robisz? pokaż trening? :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Nie mam dokładnie rozpisanego treningu na każdy dzień, trenuje w poniedziałek wtorek sroda i sobota. Zjadam w ciągu dnia więcej kalorii niż mi wychodzi w bilansie i nic z tego.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8780
Wypisz co robisz w poszczegolne dni, jaka partia ile serii.Jak wyglada przewaznie Twoj trening.

" Diete mam całkiem dobrą:- Napisz ile zjadasz dziennie weglowodanow, bialek i tluszczy.

"Chciałbym do wakacji przytyć około 5 kg"- Jesli myslisz o czystej masie miesniowej to zapomnij.

Oczekujesz pomocy a nie podajesz podstawowych informacji.


Zmieniony przez - emin3m123 w dniu 2015-05-01 17:07:28
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Poniedziałek: klatka piersiowa, biceps : wyciskanie sztangi 40 kg po 10 razy w 7 seriach + ćwiczenia na maszynach na kaltke ( razem 18 serii) na biceps hantelki albo sztanga na stojąco tez 18 serii, Wtorek: nogi i triceps: po 18 serii ćwiczeń na maszynach + dodatkowo na triceps mała sztanga wyciskana leżąc na ławeczce do tyłu a nogi dodatkowo przysiady ze sztangą, wszystko po około 10-12 powtórzeń. Środa plecy, brzuch, barki. Barki 12 serii ćwiczeń po 10-12 powtórzeń na maszynach a plecy i brzuch po 18 serii. Sobota zazwyczaj rozluźniająco robię cały obieg wszystko po trochu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Co do diety wygląda ona następująco: 7.00 zazwyczaj na śniadanie jem jajecznice z 4 jaj + 2 kanapki z czarnego pieczywa z serem i kawałkiem szynki oraz warzywami taki pomidor, ogórek czy też sałata +pomarańcz+ białko z mlekiem . 10.00 Pierś z kurczaka 250g + paczka ryżu brązowego+ brokuł. 12 -14 trening, po treningu białko , następnie o 16:00 Makaron pełnoziarnisty + ryba ( zazwyczaj dorsz lub mintaj) + warzywo. o19.00 delikatna kolacja 3 kanapki podobne jak rano + owoc + serek wiejski lekki. Tak to wszystko wygląda i nie wiem czy brakuje tu czegoś, ale chętnie posłucham Waszych rad. A co do 5 kg to chciałbym po prostu się rozrastać bo od jakiegoś czasy stoje w miejscu i cięzko ruszyć z wagą. Pozdrawiam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8780
Na poczatku oblicz jakie masz zapotrzebawanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html]

Potem policz za pomoca jakiegos dziennika zywieniowego czy ta dieta je splenia przy oakzji zobacz jak wygladaja poszczegolne makroskladniki. I nie przesadzaj z tym bialkiem. Od 1,8g do 2,5g na kg masy ciala starczy spokojnie.
I przedewszystkim zmien plan.

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Zmieniony przez - emin3m123 w dniu 2015-05-01 20:09:13
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 442 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3222
Masz tu filmik za ktory powinienes byc wdzieczny wbij se do lba i spadaj.https://m.

1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

najpierw masa czy rzeźba?

Następny temat

Dobór gryfu

WHEY premium