SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc przy FBW - ćwiczenia nie obciążające dolnego odcinka kręgosłupa.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 612

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

61

Wzrost

168

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

wcześniej 2 lata

Uprawiane inne sporty

pływanie, piłka nożna, squash

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

dyskopatia l5-s1

Zażywane suplementy

gainer po siłowni

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

- / - / obecnie 12x 60kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 253
Witam serdecznie,

mianem krótkiego wstępu - mój staż na siłowni wynosił około 2 lata, ćwiczyłem całkiem regularnie poza przerwami na wyjazdy wakacyjne, efekty były całkiem OK, aż w zeszłym roku w trakcie gry w nożną wypadł mi dysk (dokładniej dyskopatia L5-S1, czyli odcinek lędźwiowy). Od tego czasu przestałem chodzić na siłownię, a teraz mam zamiar wrócić.

Od miesiąca staram się robić FBW, wyglądające mniej więcej tak:

Wykroki ze sztangą na plecach - 3x12
Podciąganie na drążku / lub wiosłowanie -3 x max / 3x12
Wyciskanie sztangi na płaskiej - 3x12
Wyciskanie hantli siedząc / lub pompki w staniu na rękach w oparciu o drabinki - 2x12
Wyciskanie sztangi francuskie - 2x12
Uginanie ramion z hantlami/sztangą (biceps)- 2x12
Wspięcia na palcach 2x15

Z uwagi na przebytą kontuzję i zaleceń rehabilitanta, nie mogę wykonywać ćwiczeń obciążających dolny odcinek pleców, dlatego przysiad czy martwy ciąg raczej odpadają. Ponadto muszę ćwiczyć rozciągnięcie nóg w biodrach (nie jestem np. w stanie dotknąć ziemi stojąc, i przy różnych ruchach naprężenia w kręgosłupie są zbyt duże, co przyczyniło się do kontuzji w opinii lekarzy).

Stąd też moje pytanie: Jakie można polecić ćwiczenia na nogi, plecy i brzuch, w których pracuje jak największa ilość mięśni i nie obciążają kręgosłupa? Niedługo chciałbym trochę rozbudować trening, a w przyszłości przejść na splita, dlatego jakaś różnorodność by się przydała. Za dobór ćwiczeń rozciągających nogi, i mięśnie dwugłowe ud także byłbym wdzięczny:)

pzdr!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rowerek

Następny temat

Rozciąganie z wzrost

WHEY premium