SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomożecie przy budowie?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 35
Witam, krótko o sobie. 22 lata, 181cm, 80kg, bf ~20%. Ćwiczyć zacząłem w sierpniu, dość regularnie. 3x w tygodniu. Ok 20 minut skakanka i 1,5h ćwiczeń w dniu treningowym. Z ok 67 kg wskoczyłem na 80, lecz nie jestem do końca zadowolony. Jestem ekto, z czego zauważyłem po stosowaniu gainera itp, że tłuszcz odkłada mi się na brzuchu i na klatce (lipo). Byłem na tyle głupi, że robiąc masę jadłem co popadło, nie stosując się do diet. Jednak powiedziałem sobie, że po nowym roku zrobię redukcję i będzie ok.Na początku lutego ostro się przeziębiłem (zapalenie płuc), i dopiero w sumie teraz czuję się aktywny i mogę na nowo ćwiczyć. Spora przerwa. Chciałbym wejść na redukcję i mam parę pytań. Chcę skleić treningi, odżywki i dietę, by uzyskać jak najlepszy efekt. Stosowałem na początku kreatynę Storma i przedtreningówkę Shock Therapy. Bardzo fajnie działały i chciałbym się teraz Was poradzić - jak to dostosować. Czego oczekuję? Oczywiście rozbudować te mięśnie. Pozbyć się lipo i brzuszka. Nie ma tragedii, ale chciałbym zejść do ok 12%bf i pozbyć się mankamentów. Zauważyłem, że najlepiej rosną mi barki- najsłabiej klatka ;/

Co chcę kupić:
-Universal Storm
-Shock Therapy
/Assault
-witaminki od Treca - MultiPack (te akurat posiadam)
-białko łowickie
-FA XTREME BCAA

Dni treningowe
-pn: klatka/biceps
-śr: barki/triceps
-pt: plecy/przedramiona
Dzień dodatkowy- nogi. Przed każdym treningiem ok 20 minut biegu/skakanka itp. Tuż po treningu ok 15 minut jakichś ćw. na brzuch.

Co do diety nie chcę się rozpisywać, bo dużo tego na forum, jednak naczytałem się i nasłuchałem różnych historii. Lepiej stosować się na redukcji do diety - 40%węgli/40%białka/20%tłuszczu czy 30%w/60%b/10%t? Przy 1 opcji wiadomo tłuszcz schodzi wolniej, jednak mam więcej siły, czy zjeżdżać jak szalony z wagi? Proszę o przeczytanie i udzieleniu pomocy. Co zmienić, co mam wiedzieć, by osiągnąć sukces. Pozdrawiam! :)


**********
Zauważyłem, że to zły dział. Jeśli widzi to mod- proszę o zmianę na odpowiedni :)

Zmieniony przez - Higurashi w dniu 2014-02-25 17:20:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1122
To może spróbuj 30 białka 50 wegli 20 tłuszcze. https://www.sfd.pl/_Redukcja_dla_Juniora,_jak_się_do_tego_zabrać_-t916418.html i ogólnie jak chcesz odnieść sukces to polecam poczytać tematy podwieszone.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przybrać na wadzę? trening, dieta, odżywki

Następny temat

Jak szybko schudnać

Wiecej