SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomożcie w treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Witam, jestem nowym użytkownikiem , choć forum czytam od lat, to dopiero teraz się zarejestrowałem.
Gram w piłkę, chodzę na kickboxing/mua thai, i otóż problem jest taki, że mam jedynie raz w tygodniu siłownię, około 80 minut, i chciałbym jakiś trening ogólnorozwojowy, na całe ciało, z naciskiem na nogi.
Czy takie coś jest mozliwe raz w tygodniu ??
I jest najważniejszy problem, że mam czas zobaczyć coś na komputerze około godziny, a trzeba odrobić lekcje itp. więc byłbym bardzo wdzieczny, jeśli wkleił by ktoś jakieś linki do artykółów, albo dał jakieś cenne porady.

Zaplątanie !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Co do treningu raz w tygodniu, bardzo mało ci to da. Proponuje jakiś program zlożony z podstawowych ćwiczeń wielostawowych.

Ale jeśli masz cały tydzień zajęty i dodanie siłowni spowoduje to, że nie będziesz miał dnia czy dwóch na regeneracje to mozesz z nią nie wyrobić przy takiej intensywności.

Przydałaby się ankieta uzupełniona z postów podwieszonych bo nic o tobie nie wiadomo.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-11-16 16:08:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Płeć : mężczyzna

Wiek : 16 lat

Waga : 78kg

Wzrost : 186cm

Cel treningowy : nabrać ogólnie siły, ćwiczyć całę ciało z naciskiem na siłę nóg

Staż treningowy na siłowni :

Uprawiane inne sporty : piłka nożna x3 tydzień, kickboxing x2 tydzień, prawdopodobnie teraz bęzdie pływanie 2x tydzień

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :siłownia raz w tygodniu, w domu drążek, hantla 8kg, expander, (ogólnie trening domatora) i jeszcze ab roler

Dieta : brak

Przeciwskazania medyczne : brak, (kurza klatka piersiowa)
Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie ćwiczyłem, ale coś koło 50/-/50

Zaplątanie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Moim zdaniem możesz mieć poważne problemy żeby się wyrobić z regeneracją. Możesz dać siłownie raz w tygodniu jakimś planem calościowym, 3-5 ćwiczeń podstawowych i obserwować organizm czy będziesz wyrabiał z regeneracją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Wielkie dzięki, ale czy mógłbyś rzucić jakieś linki, postaram sie przez kilka dni je przeczytać i jeszcze jakieś nt odżywiania ogólnego, coś, żeby treningi były efektowne, bo naprawdę mam może godzine dziennie komputer do dyspozycji :|

Zaplątanie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jareks88

przysiad 5x5
MC 5X5
porecze 3 x max
drazek 3 x max

lub

przysiad
unoszenie tułowia z opadu/lub/zuraw
wyciskanie/lub/porecze
wiosłowanie
wycisk żołnierski
podciaganie podchwyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Dzięki za porady, ale mam jeszcze pytanie, Czy ten raz w tygodniu na siłowni plus raz w domu dały by radę, "zrobić masę" mieśniową klatki piersiowej i ewentulanie rączki troszkę, musiałbym stosowac dietę pomimo 2 dni treningu ??
I czy w domu dało by sie wykonywać ćwiczenia na masę ??

Zaplątanie !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jeśli trenujesz na silowni odpuść sobie treningi w domu zajmij sie takimi czynnikami jak odżywianie i regeneracja są tak samo wazne jak trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
No więc, rozmawiałem dzisiaj z trenerem piłki nożnej, i powiedział mi kilka ważnych rzeczy, których szukałem potwierdzenia. Pomimo tylu godzin ćwiczeń itp, moje rezultaty się nie zmieniały, chodzi o piłkę nożną, tzn o bieganie i siłę nóg. Ponieważ za mało czasu daje sobie na regenerację, i później szukam efektów, Katuje się przez miesiące a nie widzę rezultatów. Taki trening ogólnorozwojowy, o który prosiłęm nie byłby tak dobrym rozwiązaniem, ponieważ chciałbym rozbudować klatkę piersiową, plecy i brzuch. Trening na nogi nie miał by sensu, ponieważ mam 3x trening piłkarski, i w ogóle nie nadążał bym z regeneracją. Załatwiłem sobie 2x w tygodniu siłownię, i mam następujące pytania:
1. Czy przy 2x tydzień siłowni można ćwiczyć na masę
2. Jaką dietę stosować, i jakie ćwiczenia na masę i siłę (klatka, plecy, brzuch)
3. co robić by mój trening piłkarski dawał mi efekty w postaci silniejszych, bądź wytrzymalszych nóg (jak biegać, kiedy się nie oszczędzać, ponieważ, o kilku miesięcy mam "zastój" pomimo ciągłego hasania nic mi to nie daje.
4. Stwierdziłem że trzeba się porządnie wziąć, żeby były efekty i nie było narzekań ? Jeśli macie jakieś dygresje i uwagi bardzo bym prosił (prócz odpowiedzi na moje arcytrudne pytania)

Zaplątanie !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Korekta planu na mase

Następny temat

trening na mase mięsniowa

WHEY premium