SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomóżcie - problem z wagą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 96
Witam. Na wstępie chciałbym napisać że mam 185 cm wzrostu i ważę tylko 70 kg. Bardzo chciałbym przytyć tak gdzieś z 10 kg ( tak żebym nie wyglądał jak kościotrup ). Wiem że przydałaby się jakaś odpowiednia dieta ale często jest tak że w trakcie dnia nie mam czasu na żaden posiłek. Czasami od śniadania (ok.7:30) kolejny posiłek zjadam koło 17. Chciałbym przytyć również ze względu na ćwiczenie. Sporo ćwiczę, widać w miarę nieżle mięśnie ale i tak prawie większość ciuchów na mnie wisi a chciałbym żeby było widać że ćwiczę (pewnie każdy wie o co chodzi). Oczywiście mógłbym kupować mniejsze ciuchy ale przy takiej wadze to by śmiesznie mogło wyglądać.

Czy moglibyście coś doradzić??? Bo już nie wiem co mam robić, waga stoi na tych 70kg już od paru lat i nic nie chce iść w góge.
Myślałem o odżywkach ale one chyba tylko uzupełniają dietę.
Najbardziej bym chciał przytyć do wakacji.

Będę wdzięczny za jakąś pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
no bracie, piękno wymaga ofiar Dieta to podstawa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie znajdziesz w ciągu dnia ani chwili na posiłek. Widzisz, tutaj ludzie chodzą do szkoły, inni pracują, ja też pracuję i ten czas zawsze się znajdzie. Przeczytaj posty podwieszone o diecie na masę. To podstawa. Możesz jeść dość sute śniadanie, potem zabierać ze sobą kanapkę lub inny posiłek w pojemniczkach, potem pełnowartościowy obiad (mięso, kasze lub ryż, warzywa), białko i węglowodany w okresach okołotreningowych i białko na noc. To na prawdę nie jest aż tak wymagające. Musisz też obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodać do tego ok 500 kcal.
Tak więc najpierw poczytaj, potem spróbuj ułożyć sobie dietę, wklej ją i coś zaradzimy

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 96
Problem jest w tym że posiłki po śniadaniu jadam, ale bardzo nieregularnie często się zdarza że do ok. 17 nic nie jem. W takim wypadku nawet raczej dieta nie pomoże jsk jednego dnia zjem taki posiłek a przez kolejne 2-3 nie będę mógł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
w takim wypadku ani święty boże nie pomoże. Ale możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie możesz jadać regularnie, czy to jakaś tajemnica?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
To moze kolega napisze ile ma lat i co takiego robi, ze przez 10 godzin (jak dla mnie to jestes niesamowity pod trym wzgledem ) nie ma czasu na posilek... To moze da sie cos wymyslic...

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 96
To żadna tajemnica. Pracuję w firmie w której często mamy przyjęcia i wysyłanie towarów itp. Mam 20 lat(no prawie 21)

Do Quatrro
Czy ja napisałem że wogóle nie jadam od śniadania do 17???
Chyba nie.
Napisałem że jadam nieregularnie i to jest największy problem, bo czasami mam czas żeby coś zjeść a czasami(nawet często) nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
A czy ja napisalem, ze wogole nic nie jesz? Nie. Odnoislem sie tylko do twojej wypowiedzi...

Potrafie czytac: często jest tak że w trakcie dnia nie mam czasu na żaden posiłek. Czasami od śniadania (ok.7:30) kolejny posiłek zjadam koło 17.

Wiem, ze na poczatku wyrobienie prawidlowych nawykow zywieniowych wydaje sie nie mozliwe. Kazdy ma jakis okreslony tryb zycia, ale nie da sie niczego osiagnac bez poswiecen. O samej diecie nie bede ci nic pisal bo Qazar ma wszystko pieknie wyjasnoine w swoim arcie o diecie na mase...

Moge ci tylko powiedziec, ze ja tez czasami mialem problem ze znalezieniem chwili na jedzenie. Ale chyba zawsze znajdzie sie moment na zjedzenie kanapeczki, popitej bialeczkiem... Tyllko musisz sobie wyrobic nawyk-ze masz chwile czasu, wszyscy ida na fajke czy rozmawiaja chwile, a ty odrazu wyjmujesz jedzonko. To sie moze wydawac dziwne, ale wiadomo ze czlowiek najedziny jest szczesliwy i chetny do pracy...

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
nie ma tak, żeby człowiek nie znalazł 5 minut, no ale skoro tak twierdzisz... Podstawową kwestią jest kaloryczność i rozkład składników. Czas posiłków to sprawa wtórna. Najważniejsze są posiłki okołotreningowe, szczególnie "złota godzina" po treningu. Tych posiłków w żadnym wypadku nie zaniedbuj

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PIJECIE ZA DUZO WODY!!!!

Następny temat

Jak ćwiczyć z sensem

WHEY premium