SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojemność życiowa płuc

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 272
Słyszałem od taty, że istnieją ćwiczenia (oddechowe) na zwiększenie pojemności życiowej płuc. Czy ktoś może dotarł do nich?

THUG LIFE

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 228
Powiem wam coś na temat tych ćwiczeń.Stosuje sie je głównie dle poprawy mechaniki oddychania(wypełnienie płuc powietrzem, praca przepony) i do zapobiegania zaleganiu wydzieliny w płucach jak jeśtes przykuty na jakis czas do łozka.Cwiczenia te stosuje się w szpitalach sanatoriach i ogólnie to słaco one zwiekszaja pojemnosc płuc a bardziej sa nastawione na przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom w płucach na skutek bezruchu.Żeby organizm zwiększył pojemniść płuc to to musi się mu zwiekszyć zapotrzebowanie na tlem czyli ćwiczenia wytrzymałosciowe, aerobowe ,pływanie bieganie to najleprzy sposób na zwiekszenie.
Pozdrawiam MaronP!

siła to stan umysłu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 121 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1377
Też jestem tego bardzo ciekawy może ktoś wie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 696 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12290
no cóż... od siebie moge dodać że największa wydolność płuc mają kolarze i wioślarze, a jak oni trenuja to juz chyba wiecie

wierz w siebie bo religie moga zawieść ; )))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 272
Tylko to są inne ćwiczenia. nie czysto wydolnościowe - bieganie czy coś podobnego. Tu chodzi o oddychanie. Coś chyba że dmuchasz przez słomkę albo głębokie wdechy itp.

THUG LIFE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
Ja też jestem tego bardzo ciekawy. Ale wydaje mi się że jedynym sposobem było by wstrzymywanie oddechu, najlepiej chyba pod wodą żeby nie można było moiżna "osukiwać". A jeśli was to bardzo interesuje to się nurków zapytajcie jak oni to trenują...

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3408
Nurka wcale nie zalezy na duzej pojemnosci ploc, oni skupiaja sie na jak najoszczedniejszym oddychaniu (zuzywaniu tlenu)!!!

"Trening - najskuteczniejsza forma dopingu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 418 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4477
No dobra, ale dobzi nurkowie potrafią wytrzymać bardzo długo pod wodą bez butli...

Wszystko o tym, jak urosnąć ---> http://www.sfd.pl/temat218221/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3408
Tak sie sklada ze z nurkowaniem mialem doczynienia i powiem Ci ze te dlugo wytrzymywanie pod woda jest spowodowane zmiana zuzcia tlenu przez organizm a nie przez zwiekszanie obojetosci pluc... mowie o nurkowaniu z butla... bo w nurkowaniu swobonym rzeczywiscie ilosc chapnietego powietrza odgrywa znaczenie

"Trening - najskuteczniejsza forma dopingu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4385
dobry temat, też jestem zainteresowany :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3408
Wszelkie poprawienia wydolnosci pluc najlepiej nastepuja na basenie, poszukajcie tematow na temat plywania i cwiczen oddechowych w plywaniu... nie liczcie ze jakies dmuchanie przez slomke czy inne beznadzieje cwiczenia spowoduja ze nagle pojemnosc ploc bedzie 8-10 l

"Trening - najskuteczniejsza forma dopingu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 241 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2047
No są ćwiczenia oddechowe. Zaraz mogę kilka podać:
Ćwiczenia oddechowe wspomagane
ćw.1-pw (pozycja wyjściowa) -siad skrzyrzny, plecy oparte o ścianę. Ruch- wdech nosem z uniesieniem rąk na bok, a następnie wydech ustami z opuszczeniem rąk.
ćw.2-pw-siad na krześle. Dłonie splecione na karku. Ruch-wdech nasem, z cofnięciem łopatek i uwypukleniem klatki piersiowej, a następnie wydech ustami, z opadem tułowia w przód.
Ćwiczenia oddechowe oporowe
ćw.1-pw-siad skrzyżny, plecy oparte o ścianę. W dłoniach balonik. Ruch-nadmuchiwanie balonika bez pomocy rąk pełnym wydechem.
ćw.2-pw-leżenie przodem nogi ugięte, stopy oparte na podłodze. Ręce zgięte w łokciach, z dlońmi koło głowy leżą na podłedze.Na klatce leży woreczek z piaskiem. Ruch - wdech nasem z uwypukleniem klatki piersiowej,-woreczek unosi się, a następnie wydech ustami-klatka piersiowa z woreczkiem opada.
Te ćwiczenia mogą wydawać się śmieszne ale naprawdę działają(szczegolnie na palących)

http://www.sfd.pl/temat198140/  .Jeżeli jakoś Ci pomogłem kliknij w prawym rogu-->>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

grzbiet

Następny temat

Ćwiczenia na klate

WHEY premium