SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania odnosnie treningu - TUTAJ

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 142
Witam. Przeczytałem Twój trening Mawashi i bardzo mi się podoba jako coś od czego można zacząć. Mam jednak pytanie. Z racji tej że posiadam w domu ławeczkę do ćwiczen(najzwyklejsza w świecie pozatym tylko ze można na niej jeszcze ćwiczyc rozpiętki oraz mięsnie nóg) i parę kilo obciązen(ok 25) oraz 2 hantle po 5kg to zastanawiam się czy nie mógłbym niektórych ćwiczen zamienic na ćwiczenia na ławce. Chodzi mi po prostu o to ze skoro ona juz stoi w domu to czy nie ma jakis "wygodniejszych" i moze przynoszących lepsze rezultaty ćwiczen które mógłbym wykonywac przy użyciu tego sprzętu :)?

Aha. Pytniie moze nie do konca do act ale, czy jeżeli będę sciskał piłeczkę tenisową codziennie wieczorem tyle ile dam rade podczas ogladania np. jakiegos filmu to czy to mi "coś da"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
dziwny pomysł z tą piłeczką. napewno ci coś da, może lepszy chwyt? potestuj to się zobaczy

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Ravennn lepiej kupić ściskacze za 5zł :) Poza tym ile masz obciążenia, ile sam ważysz? Jeżeli masz gryf prosty to możesz zamiast pompek robić wyciskanie na klatkę po prostu. Jeśli jest regulowana to możesz na niej ćwiczyć barki zamiast na krześle. Nogi lepiej ćwicz normalnie, czyli rób przysiady z obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 142
Własnie nie wiem co mi da takie ściskanie. Nawet tych ściskaczy, dlatego pytam ;PP
Sztangi nie mam ale ławka jest regulowana.
Ważę 60 kg
178wzrostu
lat 17
propo wieku to zastanawiam sie czy jest to bezpieczne zebym teraz wykonywal ćwicznia obciążające kręgosłup.
obciązenia mam około 25kg. Przydadzą sie na coś te rozpiętki >? Do tych barków, tak ? Jak na razie jestem "zielony" wiec wgl nie wiem co i jak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
25 kg nic ci nie zrobi, ale musisz dbać o technikę

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Niektórym, ściskacze pomagają w budowie przedramion, na in nych zaś nie działają, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Jesli chcesz sie wiecej dowiedziec o tych sciskaczach, to wpisz w wyszukiwarce, kilka ciekawych artow jest.. A wg mnie mozesz tymi sciskaczami sciskac nawet codziennie, przydadza sie przy ciezszych cwiczeniach, bo bedziesz mial lepszy, pewniejszy chwyt..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7185
Ułożyłem sobie plan treningu, jeśli byście mogli to poczytajcie czy jest on dobry https://www.sfd.pl/Plan_treningu_do_oceny.-t512307.html
Druga sprawa czy te cwiczenia na plecy jeśli są wykonywane dobrze nie obciążają kręgosłupa, i jeśli by ktoś mógł napisac mi które cwiczenia najbardziej obciążają kręgosłup (z tych które wypisałem w linku). Z góry dzięki.

'Bo życie chcę brac tylko w systemie All Inclusive'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 556
A ja mam pytanie odnośnie przysiadu. Czy pod czas przysiadu powinienem "przykucnąc" tylko do pewnego momentu, czy usiąśc na nogach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Troche nie rozumiem, bynajmniej masz zrobic tak zeby kat miedzy udami i lydkami byl mniejszy niz 90 stopni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciekawy trening (wariant HST?)

Następny temat

Plan do oceny

Wiecej